Yunanistan & Makedonya & Bulgaristan

2 Gece 4 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Otobüs İle Ulaşım
99,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
Her Perşembe Günü Hareket
Görülecek Yerler
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul Selanik

Akşam saat 21.00 de Kadıköy evlendirme dairesi, saat 21.45’de Zincirlikuyu Avantgarde önü ve saat 22.30 da Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Xanthi (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Alexandropouli (İskeçe) ve Kavala üzerinden Selanik’e yol alıyoruz.

2. Gün Selanik Üsküp

Kavala yakınlarında ve Selanik yakınlarında vereceğimiz molaları sonrasında Yunanistan ve Makedonya Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından, Üsküp’e hareket edeceğiz. Panoramik Üsküp turumuza Üsküp Kalesi’nden başlıyoruz. Kalenin hemen yanından Vardar Nehrini ve Üsküp’ün mahelelerini tepeden görüyoruz. Ardından Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, Mustafa Paşa Cami, Arasta Cami, Kurşunlu Han, Sulu Han, Çifte Hamam, Kapan Han ve Davutpaşa Hamamını görüyoruz. Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Yeni Üsküp bölgesine geçiyoruz. Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1.Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Yürüyüş turumuza dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa adına yapılan anı evi ile devam ediyor ve Eski Tren İstasyonunda turumuzu tamamlıyoruz. Alışveriş ve yemek için verilecek serbest zaman ardından. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. Gün Üsküp Bitola Ohrid Üsküp

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu edenler Extra olarak düzenlenecek Bitola & Ohrid turuna katılabilirler. (45.-€) Yapacağımız tur esnasında önce Bitola şehir turu yapıyoruz. Yapacağımız tur esnasında önce Bitola şehrinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu askeri okul İdadi’yi ve Atatürk müzesini ziyaret ediyoruz. Bitola çarşısında yürüyüş yapıp Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesini görüyoruz. Ardından Ohrid’e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculuk sonunda Ohrid’e varış ardından yapacağımız kısa bir yürüyüş ile Ohrid Camii, Ohrid Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya Kilisesi ve balkanların en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohrid gölü görülecek yerler arasındadır. Ohrid Kalesini panoramik olarak otobüsten görüyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda bayanlar, dünyaca ünlü Ohrid İncisi satın alma imkanı bulabilirler. Tur sonrasında Üsküp’te otele dönüş. Geceleme otelimizde. Arzu edenler ekstra olarak düzenlenecek Makedonya Taverna Gecesinde hem Makedonya’nın yerel yemeklerini tatma fırsatına sahip olacaklar, hem de Makedon Müzikleri ve Folklor gösterileri ile Makedonya kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip olacakları Makedon Gecesi Turu’na katılabilirler. (35.-€) Geceleme otelimizde.

4. Gün Üsküp Sofya Plovdiv İstanbul

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerinin yapılması. Sabah saatlerinde Sofya’ya varışımıza müteakip, yapacağımız şehir turunda; St. Nedelya Klisesi, Rotunda Klisesi, Rus Klisesi, Aya Sofya Klisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve parlemento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Plovdiv üzerinden İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Selanik, Üsküp, Ohrid, Sofya, Plovdiv

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüx Anı Tur Otobüsleri İle Ulaşım Ve Sıcak İkramlar
 • Seçilen otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Selanik, Kavala, Üsküp, Sofya gezileri
 • Tüm seyahat süresince Anı Tur Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk )

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti : 120.-EUR
 • Gümrük sınır geçiş ve otel vergisi : 20 € (Rehbere Ödenir )
 • Ekstra turlar ve Programda belirtilmeyen tüm kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık Sigortası : 15.- EUR
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Araç dışında kalan ulaşım araçları.
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 15.-TL

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.