Yunanistan + Makedonya

1 Gece 3 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Otobüs İle Ulaşım
99,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
Her Cuma Hareket
Görülecek Yerler
Lüx Anıtur Otobüsleri İle
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul / Selanik / Ohrid

19:00 Kadıköy Yeni Salı Pazarı, 21:00 İncirli Ömür Plaza Önü’nden Lux Anıtur otobüsleri ile hareket. Tekirdağ üzerinden İpsala’ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerininin ardından Yunanistan’a giriş.

2. Gün Ohrid

Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala üzerinden, Selanik’e varış ve şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında ilk durağımız şehrin merkezinde, bulunduğu caddeye ismini vermiş Selanik'te ki en önemli kiliselerden biri olan Aya Dimitros kilisesi olacaktır. Bu güzel yapının ardından Aya Dimitros ile aynı cadde üzerinde bulunan Ulu Önder Atatürk'ün Evi (Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosluğu) Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Selanik’in cafeleri ile meşhur kordon boyunda kişisel aktivitelerinizi için serbest zaman verilecektir. Kordon’da yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frappe’nin tadına bakabilirsiniz. Serbest zamanın ardından Medzilija sınır kapısından geçip Makedonya'ya giriş. Ardından Ohrid'e hareket. Varışı takiben ilk olarak Ohrid şehir turu. Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuil Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi, ziyaret edip, dünyaca ünlü “Ohri İncisi”nin yapıldığı atölyeyi görüyor ve alışveriş imkanı buluyorsunuz. Ohrid turu sonrası serbest zaman. Akşam Dileyenler ekstra olarak düzenlenecek Makedon gecesi ve Köyü turuna katılabilirler. Vefcani Köyünde yapılan bu tur esnasında hem tipik bir Makedon Köyü gezecek ve köydeki şelaleleri göreceksiniz. Yemeğinizi müzik eşliğinde aldıktan sonra turun bitimiyle beraber otele transfer. Geceleme Ohrid'te otelde.
Yemekli Makedon Gecesi Turu : 45 Euro

3. Gün Ohrid / Bitola (Manastır) / Resne / Kavala / Dedeağaç (Alexandroúpoli) / İstanbul

Kahvaltıdan sonra odaların boşaltılması ve dönüş yolculuğumuz başlıyor. Manastır(Bitola) kent gezisi sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camiyi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yasayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret. Ardından Resne'ye doğru yola devam ediyoruz. İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret. Medzilija sınır kapısından geçip Yunanistan’a giriş ve Dedeağaç’a hareket. Yol üzerinde yeterli katılımın sağlanması durumunda extra Kavala turu. Mehmet Ali Paşa Kulliyesi ve Evi, Su Kemerleri, Liman, İbrahim paşa camii görülecek yerler arasındadır. Ardından yemek molası ve Dedeağaç’a hareket. Yunanistan’ın güzel sahil beldesinde serbest zamanın ardından sınırı geçiş. Tekirdağ’da vereceğimiz köfte molasının ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileği ile..
Kavala Turu : 15 Euro

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

İstanbul, Selanik, Ohrid, Kavala

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lux Anı Tur Otobüsleri İle Ulaşım ve İkramlar
 • Ohrid’de 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Selanik, Ohrid , Manastır, Resne, Dedeağaç Panoramik Şehir Turları
 • Tüm seyahat süresince Anı Tur Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize Ücreti ve Hizmet Bedeli :120.-EUR
• Kaza ve Sağlık Sigortası :15.-EUR
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.