Vietnam Tayland Turu Kurban Bayramı Özel

9 Gece 12 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
2.099,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
3 Ekim 2014
Görülecek Yerler
Kurban Bayramı Özel !
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul

2 Ekim 2014 Perşembe günü saat 22.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Anı Tur kontuarı önünde buluşmamız gerçekleşiyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrolü işlemlerini tamamlıyoruz.

2. Gün İstanbul – Ho Chi Minh City (Saigon)

Saat 00.40’ta Türk Hava Yolları’na ait TK 68 sefer sayılı uçak ile Vietnam’ın başkenti Ho Chi Minh City’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 12 saat 25 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 17.05’te Ho Chi Minh City’ye varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Uzun yolculuğumuzun ardından kısa bir dinlenmeye çekiliyoruz. Daha sonra akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

3. Gün Ho Chi Minh City - Cu Cu Tünelleri - Ho Chi Minh City

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel araçlarımız ile Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde Ho Chi Ming City’ye dönüyoruz. Ardından şehir turumuza başlıyoruz. Fransa’da bulunan isimdaşının mimari yapısı örnek olarak alınarak inşa edilmiş Notre Dame Katedrali, Eski Posta Ofisi Binası, Reunification Sarayı gibi şehrin en önemli mimari yapıtlarını göreceğiz. Ayrıca Kraliyet Pagodası ve Ben Thanh pazarını ziyaret edecek Vietnam’a özgü yemekleri görebileceğiz. Turumuzun bitiminden sonra serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Konaklama otelimizde

4. Gün Ho Chi Minh City

Kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dilerseniz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceğiz Mekong Deltası turuna katılabilirsiniz. Turumuzda Suyun üzerinde suyla içiçe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı balçayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında herşeyi öğreniyoruz. Öğle yemeğimiz tur esnasında yerel bir restoranda. Ardından Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyor ve Ho Chi Minh’e dönüyoruz. Konaklama otelimizde
Mekong Deltası Turu(Öğle Yemekli) 70€uro/kişi başı

5. Gün Ho Chi Minh City - Hanoi

Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 08:30’da Hanoi’ye uçuyor ve saat 10:30’da varışımız olacak. Ardından yerel rehberimiz ile buluşuyor ve Hanoi şehir turuna başlıyoruz. Göreceğimiz yerel arasında Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Heykeli, Ngoc Son Tapınağı olacak. Ardından 1 saatlik çekçekler ile Eski Hanoi sokaklarından unutulmayacak keyifli bir geziye çıkacağız. Turumuzu tamamladıktan sonra akşam yemeğimiz için yerel bir restorana gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün Hanoi - Halong Bay

Kahvaltının ardından özel aracımız ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e gidiyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen Halong Körfezi’nde yöreye ait “Junk Boat”a biniyoruz. Körfez içinde adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimiz teknede. Yemekten sonra Halong Körfezi turumuza devam ediyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda. Konaklama otelimizde.

7. Gün Halong Körfezi - Hanoi

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından öğle yemeğimize kadar serbest zaman. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra Halong Bay’den ayrılıyor ve özel aracımız ile Hanoi’ye hareket ediyoruz. Varışımızın ardından serbest zaman. Hanoi’yi dilediğiniz gibi keşfedebilir ve alış veriş yapabilirisiniz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

8. Gün Hanio - Bangkok

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Saat 09.00 Bangkok’a uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 10.50’de olacak. Ardından yerel rehberimiz ve özel transfer aracımızla şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bu turumuzda, Altın Buda ve Yatan Buda Tapınaklarını ziyaret edilecek, Kraliyet Sarayı, Parlamento Binası, çeşitli bakanlık binaları, Cin Mahallesi ve Çiçek Pazarı, panoramik olarak görülecektir. Turumuzun ardından ardından Tayland ekonomisinde önemli yer tutan zümrüt, safir, yakut ve pırlanta gibi değerli taşların satış yeri olan ünlü mücevher fabrikasını ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sea Food Market ve Patpong Gece pazarı turuna katılabilirler. Sea Food Market ve Pat-Pang Gece Pazarı turuna katılabilirler. Sea Food Market'de günlük olarak getirilen deniz ürünlerinden seçip, istediğiniz gibi pişirterek akşam yemeğinizi burada alabilirsiniz. Ardından Bangkok’un en meşhur pazarı olan ve şehre gelen her turistin mutlaka ziyaret ettiği Çin ve Tayland stili ürünleri ve ayrıca ünlü markaların taklit ürünlerinin bulunduğu Pat-Pong Gece Pazarında serbest zaman. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Ayrıca dileyen misafirlerimiz özel olarak düzenlenecek olan ekstra Chao Phraya Nehrin’de tekne turuna çıkabilir ve teknede Bangkok’u izleyerek akşam yemeği alabilirler. Konaklama otelimizde.
Sea Food Market ve Patpong Gece Pazarı Turu: 25€uro/kişi başı
Teknede Akşam Yemeği( Grand Pearl):55€uro/kişi başı

9. Gün Bangkok

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Yüzen Çarşı turuna katılabilirler. Egzotik Uzakdoğu’yu yaşayabileceğimiz ve Bangkok’a gelen her ziyaretçinin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Bangkok’un dışına çıkarak yaklaşık 1.5 saat uzaklıkta bulunan Yüzen Çarşı turumuza uzun kuyruklu, tay stili botlarla başlıyoruz. Suni kanallarda yapacağımız yolculuğun ardından yüzlerce renkli ürünün, tropik meyvelerin, sebzelerin satıldığı yerel pazarda, alışverişleriniz için serbest zaman. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Turumuzun ardından Bangkok’a geri dönüyoruz. Öğleden sonra alış veriş için serbest zaman.
Yüzen Çarşı ve Rose Garden Turu-Öğle Yemekli: 55€uro

10. Gün Bangkok

Kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ayutthaya turuna katılabilirler. Tayland’ın Antik Başkenti’ne yapacağımız turumuzu tarih meraklıların tarafından kaçırılmaması gerekiyor. Antik şehir gezisinin ardından keyifli bir tekne turuna katılacağız. Konaklama otelimizde.
Ayutthaya ve Tekne turu(Öğle yemekli): 60€uro

11. Gün Bangkok - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Akşamüzeri havalimanına transfer oluyoruz. Saat 23.30’da TK 69 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

12. Gün İstanbul

Yerel saat ile 05.35’te İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki Anı Tur seyahatinizde görüşmek dileğiyle.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Ho Chi Minh City, Hanoi, Halong Bay, Bangkok

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • THY’nin tarifeli seferi ile Istanbul – Ho Chi Minh City gidiş ve Bangkok – Istanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Ho Chi Minh City – Hanoi iç hat uçuş bileti
 • Hanoi – Bangkok uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
 • Programda belirtilen 5 akşam yemeği ve 4 öğle yemeği ( Vietnam kısmında)
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
 • Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
 • Havalimanı vergileri (300€)
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler
 • Vietnam Vizesi

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

TURUN ARTILARI

 • Mekong Deltası’nda keyifli bir tekne turuna çıkacağız.
 • Vietnam Savaşı'nın kalbi Cu Chi Tünelleri'ni geziyoruz.
 • Hanoi'de kolonyal mimari örneği yapıları, bulvarları, Literatür Tapınağı'nı geziyoruz.
 • Restored Sword Gölü'nü görecek ve Kızılırmak Deltası kültüründen Su Kuklası Tiyatrosu izleyeceğiz.
 • UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Halong Bay'i gezecek ve yöreye özgü Junk Boatlarda tura çıkacağız.
 • Bangkok’ta 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı, Çin Mahallesi, çiçek pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland Kralı’nın Malikanesi’ni göreceğiz.


SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık

Vietnam’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vi
ze Bilgileri
Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Dilerseniz Vietnam Vizesi 100 USD karşılığında, bizim tarafımızdan temin edilebilir.

U
çuş Süreleri
İstanbul – Ho Chi Minh City arası uçuş süresi yaklaşık 12 saat 25 dakika , Bangkok – İstanbul arası uçuş süresi yaklaşık 11 saat 35 dakikadır.


Para Birimi
Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). 1 USD yaklaşık 20.924 VND değerindedir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi

Türkiye ile her üç ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.


T
elefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.


Kıyafet ve Gerekli
Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Y
emek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

Elektrik
Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho


Alışveriş
Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de herşey çok ucuz.


Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.