Varna Nessebar Turu

1 Gece 2 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Otobüs İle Ulaşım
79,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
22, 29 Mayıs Hareket
Görülecek Yerler
Varna, Nessebar
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Varna

Gezimizin ilk günü ANI TUR lüks otobüsleri ile 23:00'da Kadıköy Yeni Salı Pazarı, 23:45'da Beşiktaş Yıldız Camii ve 00:15'da İncirli Ömür Plaza önünden hareket ile Kırklareli üzerinden Dere köy sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması sonrası, Varna ya hareket ediyoruz.

2. Gün Varna

Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Varna şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir merkezine varışımız sonrası, gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası Club’lar, Barlar, Cafe’ler ve enfes Restoranlarla süslü olan kordon da yürüyüş ve serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Otel yemeklerinde domuz ürünleri kullanılmamaktadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler.(25EUR)

3. Gün Varna – Burgas - Nessebar

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Bulgaristan’ın dördüncü büyük şehri olan Burgas’a gidiyoruz. Güzel bir deniz şehri olan Burgas da panoramik turumuzu gerçekleştiriyoruz. Burgas yakınlarında, dar bir geçit ile anakaraya bağlı şirin ve romantik bir yarımada olan Nessebar yarımadasına varıyoruz. Kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nessebar antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve Ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunmaktadır. Kent 13.yy ve 14.yy eserleri ile ünlüdür. Kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nessebar da gezimiz sonrası, İstanbul’ a doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış. Bir sonraki ANI TUR seyahatimizde sizlerle tekrardan buluşmak dileği ile sizlerden ayrılış.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Varna, Nessebar, Burgaz

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• İstanbul Varna / Varna İstanbul arası otobüs ulaşımı
• 5* Internatıonal otelde 1 gece konaklama,
• 1 Sabah kahvaltısı, 1 Akşam yemeği,
• Varna ve Nessebar şehir turları,
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
• Varna şehir ve otel vergileri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize Ücreti ve Hizmet Bedeli :120.-EUR
• Kaza ve Sağlık Sigortası :15.-EUR
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Genel: Varna, Bulgaristan’ın kuzeydoğusunda kalan ekonomik, kültür ve turizm alanlarında gelişmiş bir şehirdir. Özellikle Karadeniz kıyısında olmasından dolayı turizm yönünden gelişmiş olup, Bulgaristan’ın en büyük sahil şehridir. 2011 yılı verilerine göre Bulgaristan Varna nüfusu 330.486 kişidir. Varna şehrinde 6 tane üniversite bulunmaktadır.

İklim / Hava Durumu:
Ülkenin doğusunda Karadeniz iklimi yaşanırken, güneyinde Akdeniz iklimi görülür. Genelde ılıman bir havası vardır. Kuzey kesimler daha soğuktur. Yıllık ortalama sıcaklıklar 13-15 derece olarak seyreder. Temmuz ayı 20 – 25 derece ortalama ile en sıcak zamanlardır. Ocak ayında eksi dereceleri görür.
Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.
Rezervasyon Ön Ödeme Tutarı: Bu rezervasyonun alınabilmesi için gereken minimum ödeme tutarı %50’dur. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır.

Vize bilgilendirme:Vize ile ilgili bilgi içinen az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir.

Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.
Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.
Vize departmanı iletişim adresi: Cumhuriyet Cad. Uzun Güzel Apt No: 143 k:6 D.6 Şişli / Harbiye
Vize Departmanı: info@tanvize.com

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.