Ürdün Turu 29 Ekim Özel

6 Gece 7 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
639,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
24/10/2015
Görülecek Yerler
Türk Havayolları ile
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL - AKABE

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 22:30’da buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından uçağımızın saatini bekliyoruz.

2. Gün AKABE – ÖLÜ DENİZ – MADABA – NEBO - AMMAN

Türk Hava Yolları’nın TK 818 sayılı seferi 00:30’da Akabe’ye hareket. Yaklaşık 2 saat, 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından yerel saatle 04:00’te Akabe’ye varış ve havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımızla otelimize transfer. Check-in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşip dinleniyoruz. Geceleme Akabe’deki otelimizde.Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Ürdün’ün kuzeyine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız yeryüzünün en alt noktası olan Ölü Deniz’i ziyaret ediyoruz. Daha sonra Hz.Musa’nın Vadedilmiş Topraklar’ı izlediği Nebo Dağı’ı ve Bizans zamanında inşa edilmiş kiliseyi göreceğiz. Ardından Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Mabada’ya çıkıp, Amman’a devam ediyoruz. Konaklama Amman’daki otelimizde.
Opsiyonel Ürdün Gecesi: 75 $ /akşam yemekli

3. Gün AMMAN - AKABE

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Önceleri Umman Krallığı’nın (Ammon Kingdom) en önemli şehri Rabbath-Ammon olarak ve daha sonra da Philadelphia olarak anılan Ürdün’ün modern başkenti Amman, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış durumdadır. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde Ulusal Müze’yi gezecek ve Kral Abdullah Camisi’ni göreceğiz. Turumuzun ardından Kral Yolu üzerinden Akabe’ye devam ediyoruz. Varışta otelimize gidiyoruz. Konaklama Akabe’deki otelimizde.

4. Gün AKABE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirler rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Petra turuna katılabilirler. Modern zamanların dünya harikalarından biri olarak kabul edilen ve Ürdün’ün hiç şüphesiz ki en önemli turistik cazibesi haline gelen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan bir Nebati şehri olan Petra’ya doğru hareket ediyoruz. Zamanında bir kale şehir olan Petra sarp kayalıklardan oluşan ve ulaşılması neredeyse imkansız olan bir noktaya kayaların oyulmasıyla oluşturulmuştur. Kuzey Arabistan’ın Semitik kabileleri tarafından M.Ö. 800 yıllarında kullanılmaya başlanan şehir en parlak dönemini Romalılar’ın yerleştiği 2. yüzyılda yaşamıştır. Petra’da olumlu anlamda kademeli olarak yerleşim ve gelişim olmasına karşın, şehrin önemi sevkiyatların kervanlarla yapılmasıyla birlikte giderek azalmaya başlamıştır. 1812 yılında İsviçreli bir gezgin tarafından keşfedilene kadar da unutulup gitmiştir. Dar ve derin bir geçidin ardında güçlendirilmiş bir yer olan ve tarih kitaplarında pek fazla yer alamamış bu esrarengiz şehir tüm gizemi ve estetiği ile ziyaretçilerini beklemektedir. Birkaç saatlik bir ziyaret bile Petra’nın insan eliyle yapılmış muhteşem estetiğini taktir etmeye yeter. Petra ziyaretinden sonra Akabe’ye dönüyoruz. Geceleme Akabe’deki otelimizde.

Ekstra Petra turu:150 $ (Öğle yemeği dahil)

5. Gün AKABE

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizim esktra olarak düzenleyeceği Rum Wadisi turuna katılabilirler. Turumuzda Akabe’nin kuzey doğusunda bulunan muhteşem muhteşem bir çöl olan Rum Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı Devleti ile yapılan savaşta T.W Lawrence ve Sherif Hussein’in izledikleri güzergah üzerinde bulunan Rum; geniş vadisi, engebeli dönemeçleri ve kumla kaplı tepeleriyle Lawrance of Arabia filmine de doğal olarak en uygun zemini oluşturmuştur. Rum Vadisi’ne varışımızı takiben yapacağımız 2 saatlik çöl turunda büyüleyici manzarayı yakından tanıyabilecek ve bedevi çadırında çayımızı içecek ve çölün yerlileriyle tanışma imkanına sahip olacağız. Geceleme Akabe’deki otelimizde.

Ekstra Rum Vadisi Turu: 95 $ (akşam yemeği dahil)

6. Gün AKABE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Berenis Beach turuna katılabilirler. Aqabe’nin en güzel sahil şeride yapacağımız gezimizde, masmavi denizi ve altındaki mercanları görebilirsiniz. Akşam üstü otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alacağız. Gece yarısı kalkacak uçuşumuza kadar serbest zaman. Alışveriş, gezme ve dinlenme imkanı.

Berenis Beach Turu: 45 $ /kişi başı( öğle yemeği, şnorkel ve palet dahil)

7. Gün AKABE - İSTANBUL

03:55 kalkışlı İstanbul uçuşumuz için rehberimizin belirleyeceği transfer saatinde otelin lobisinde buluşma ve Akabe Havalimanı’na transfer. 04:00’te THY’nın TK 819 sefer sayılı direkt uçuşuyla İstanbul’a hareket ve 2buçuk saatlik bir yolculuğun ardından 06:30’de İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Akabe, Nebo, Amman, Madaba

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul-Akabe gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4* otellerde Akabe’de 5 gece, Amman’da 1 gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları
 • Programda belirtilen geziler
 • Mabada gezisi, Nebo Dağı gezisi, Ölü Deniz gezisi
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurtdışı çıkış harcı pulu ve seyahat sigortası
• Öğle Yemekleri
• Akşam Yemekleri
• Yemeklerde alınacak içeçekler
• Kişisel harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

DEVLETİN ADI: Haşimi Ürdün Emirliği
BAŞŞEHRİ: Amman
YÜZÖLÇÜMÜ: 88.947 km2
NÜFUSU: 3.700.000
RESMİ DİLİ: Arapça
DİNİ: İslam
PARA BİRİMİ: Dinar
İklim / Hava Durumu: Ürdün’de Akdeniz iklimine benzer bir iklim hüküm sürer. Kışlar yağışlı ve serindir. Bilhassa yüksek yerler alçaklara göre daha soğuktur. Diğer mevsimlerde ise alçaklara göre daha aşırı bir sıcaklık ve kuraklık görülür. Ürdün Vadisinde sıcaklıklar yazın 49°C’ye kadar yükselir. Vadinin doğu tarafındaki ovalarda yıllık yağış ortalaması 200 mm civarındadır. Ülkenin batı kısmında yağış miktarı yılda 380 ila 640 mm arasındadır. Lut Gölü yakınlarında yağış oldukça az olup, yılda 127 mm civarındadır.

Rezervasyon ön ödeme tutarı: Bu rezervasyonun alınabilmesi için gereken minimum ödeme tutarı %50’dir. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır.
Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.
Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin yurtdışına geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.