Ürdün Turu 19 Mayıs

5 GECE 6 GÜN
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
790,00 $ den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
17 MAYIS 2016
Görülecek Yerler
THY İLE AKABE (4) - AMMAN(1)
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul – Akabe

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 19:40’ta buluşma ve bagajcheck-in işlemlerinin ardından uçağımızın saatini bekliyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 818 sayılı seferi 22:40’ta Akabe’ye hareket. Yaklaşık 2 saat, 30 dakika sürecek bir yolculuğun ardından yerel saatle 01:30’da Akabe’ye varış ve havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımızla otelimize transfer. Check-in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşip dinleniyoruz. Geceleme Akabe’deki otelimizde.

2. Gün Akabe

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin extra olarak düzenleyeceği Rum Wadisi turuna katılabilirler. Turumuzda Akabe’nin kuzey doğusunda bulunan muhteşem bir çöl olan Rum Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı Devleti ile yapılan savaşta T.W Lawrence ve Sherif Hussein’in izledikleri güzergah üzerinde bulunan Rum; geniş vadisi, engebeli dönemeçleri ve kumla kaplı tepeleriyle Lawrance of Arabia filmine de doğal olarak en uygun zemini oluşturmuştur. Rum Vadisi’ne varışımızı takiben yapacağımız 2 saatlik çöl turunda büyüleyici manzarayı yakından tanıyabilecek ve bedevi çadırında akşam yemeğini alıp, çayımızı içecek ve çölün yerlileriyle tanışma imkanına sahip olacağız. Geceleme otelimizde.
Ekstra Rum Vadisi Turu: 150 $ (Akşam yemeği dahil)

3. Gün Akabe – Ölü Deniz - Madaba – Nebo – Amman

Sabah kahvaltısının ardından özel aracımızla Ürdün’ün kuzeyine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız yeryüzünün en alt noktası olan Ölü Deniz’i ziyaret ediyoruz. Daha sonra Hz.Musa’nın Vadedilmiş Topraklar’ı izlediği Nebo Dağı’ı ve Bizans zamanında inşa edilmiş kiliseyi göreceğiz. Ardından Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Mabada’ya çıkıp, Amman’a devam ediyoruz. Konaklama Amman’daki otelimizde.

4. Gün Amman - Akabe

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Önceleri Umman Krallığı’nın (Ammon Kingdom) en önemli şehri Rabbath-Ammon olarak ve daha sonra da Philadelphia olarak anılan Ürdün’ün modern başkenti Amman, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış durumdadır. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde Ulusal Müze’yi gezecek ve Kral Abdullah Camisi’ni göreceğiz. Turumuzun ardından Kral Yolu üzerinden Akabe’ye devam ediyoruz. Varışta otelimize gidiyoruz. Konaklama Akabe’deki otelimizde.

5. Gün Akabe

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirler rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Petra turuna katılabilirler. Modern zamanların dünya harikalarından biri olarak kabul edilen ve Ürdün’ün hiç şüphesiz ki en önemli turistik cazibesi haline gelen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan bir Nebati şehri olan Petra’ya doğru hareket ediyoruz. Zamanında bir kale şehir olan Petra sarp kayalıklardan oluşan ve ulaşılması neredeyse imkansız olan bir noktaya kayaların oyulmasıyla oluşturulmuştur. Kuzey Arabistan’ın Semitik kabileleri tarafından M.Ö. 800 yıllarında kullanılmaya başlanan şehir en parlak dönemini Romalılar’ın yerleştiği 2. yüzyılda yaşamıştır. Petra’da olumlu anlamda kademeli olarak yerleşim ve gelişim olmasına karşın, şehrin önemi sevkiyatların kervanlarla yapılmasıyla birlikte giderek azalmaya başlamıştır. 1812 yılında İsviçreli bir gezgin tarafından keşfedilene kadar da unutulup gitmiştir. Dar ve derin bir geçidin ardında güçlendirilmiş bir yer olan ve tarih kitaplarında pek fazla yer alamamış bu esrarengiz şehir tüm gizemi ve estetiği ile ziyaretçilerini beklemektedir. Birkaç saatlik bir ziyaret bile Petra’nın insan eliyle yapılmış muhteşem estetiğini taktir etmeye yeter. Petra ziyaretinden sonra Akabe’ye dönüyoruz. Geceleme Akabe’deki otelimizde.
Ekstra Petra turu: 175 $ (Öğle yemeği dahil)

6. Gün Akabe - İstanbul

İstanbul uçuşumuz için rehberimizin belirleyeceği transfer saatinde otelin lobisinde buluşma ve Akabe Havalimanı’na transfer. 02:25’te THY’nın TK 819 sefer sayılı direkt uçuşuyla İstanbul’a hareket ve 2buçuk saatlik bir yolculuğun ardından 05:00’te İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Akabe, Amman

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

· Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul-Akabe gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
· Havalimanı vergileri
· 4* otellerde Akabe’de 4 gece, Amman’da 1 gece konaklama
· Sabah kahvaltıları
· Programda belirtilen geziler
· Mabada gezisi, Nebo Dağı gezisi, Ölü Deniz gezisi
· Türkçe rehberlik hizmeti
· Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler


• Kaza ve Sağlık Sigortası :15.-EUR
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

-

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.