Transavrupa Turu ( Paris Gidiş - Berlin Dönüş )

9 Gece 10 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
699,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
30 Eylül, 4 Kasım 2016 Hareket
Görülecek Yerler
Türk Havayolları İle
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul – Paris

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 05:30'da buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından THY'nın TK 1819 sayılı seferi ile 08:30'da Paris'e hareket. Yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuğun ardından yerel saatle 11:15'te Paris'e varış ve karşılanmanın ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla panoramik Paris şehir turu için hareket ediyoruz. Bu turumuzda görülecek yerler arasında Opera Meydanı, Chaillot Meydanı, Madeleine Meydanı, Vendome Meydanı, Champs Elysees Caddesi, Etoile Meydanı, Zafer Takı, Concorde Meydanı, Eiffel Kulesi, Trocadero Meydanı vs. bulunmaktadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşmenin ardından serbest zaman. Geceleme Paris'teki otelimizde.

2. Gün Paris

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dinlenme, alışveriş ve gezme imkanı.
Dileyen misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Eiffel Tepesi&Seine Nehri&Ressamlar Tepesi Turuna katılma imkanı. Bu turumuzda Paris’in sembolü haline gelmiş olan Eiffel Kulesi’ne çıkıp Paris’i çıplak gözle veya teleskopla bir başka açıdan izleyebilme, Paris’e hayat veren Seine Nehri üzerinde çıkacağımız yaklaşık 1 saatlik tekne turunda bölgenin en güzel yapılarını fotoğraflama ve günümüzde bohem yaşamın, sanatın kalbinin attığı dünyaca ünlü ressamlar tepesinde Paris’in bir başka yüzünü görme imkanımız olacak. Paris’in en önemli ve simgesel özelliklerini yakından tanımaya imkan veren bu turumuzdan sonra otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Eiffel Kulesi & Seine Nehri & Ressamlar Tepesi Turu : 100 € (Kişi Başı)

3. Gün Paris - Strazburg

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Strazburg’a transfer. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğun ardından şehre varış ve takiben panoramik şehir turu. Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi modern binaları, UNESCO tarafından dünya mirası listesi’ne alınan “Grande Ile”, Notre Dame Katedrali, Petite France semti, Gutenberg heykeli ve meydanı, bugün üç müzeye ev sahipliği yapan Palais Rohan görülecek yerler arasındadır. Turun ardından serbest zaman. Geceleme Strazburg’ta otelimizde.

4. Gün Strazburg

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra yapılacak olan Baden-Baden turuna katılabilirler. Baden Badene vardığımızda kendimizi renkli bir ormanın içerisinde bulacağız. Kentin caddelerinde değil de bir ormanın patikalarında yürüyor hissi veren birkaç kişinin zor kucaklayacağı kadar kalın gövdeleri boyları gökyüzüne tırmanan dev ağaçlar bulunmaktadır. Panoramik olarak gezeceğimiz yerler arasında Festspielhause opera binası, meşhur Küçük Prens masalının anlatıldığı Derkileine Prens oteli ve Husseel çikolata atölyesi bulunmaktadır. Ardından öğleden sonra extra olarak yapılacak olan Alsace & Colmar turuna katılabilirsiniz . Yaklaşık bir saatlik otobüs yolculuğumuzdan sonra Colmar’a varış ve şehir turu. Alsace’ın yeryüzü cenneti Colmar gezimize başlıyoruz. Eskiden balıkçıların ve balık pazarının olduğu küçük Venedik mahallesi, eski gümrük, Saint Martin Kilisesi ve kadetral meydanı görülecektir. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz
Baden Baden Turu : 30 € Kişi başı
Alsace & Colmar Turu: 30 € Kişi başı

5. Gün Strazburg – Münih

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Münih’e transfer oluyoruz. Varışı takiben panoramik şehir turu. Olimpiyat köyü, BMW binası, Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk caddesi,Belediye binası ve Marien Platz görülecek yerler arasındadır. Turun ardından otelimize transfer. Ardından serbest zaman. Geceleme Münih’te otelimizde.

6. Gün Münih

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra düzenlenecek olan Salzburg ve göller bölgesi turuna katılabilirler. Avusturya’nın Tiroller bölgesinde yer alan en güzel şehirlerinden biri olan Salzburg turumuzda öncelikle şehir merkezini geziyoruz. Salzach nehrinin ikiye ayırdığı şehirde Mirabel Sarayı ve bahçelerini gezeceğiz, köprüden geçip Mozart’ın doğduğu evi, bir zamanlar başpiskoposluk olan şehrin katedralini, kiliselerini, kalesini ve üniversitelerini göreceğiz. Ardından göller bölgesine geçiyoruz ve teknemiz ile doğa ile başbaşa bir tur bizleri bekliyor.
Salzburg ve göller bölgesi turu : 100 € (Kişi Başı)

7. Gün Münih - Prag

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Prag’a transfer oluyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından Prag’a varıyoruz. Varışı takiben panoramik şehir turu. Görülecek yerler: Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu edenler için ekstra Vltava nehrinde yemekli tekne gezisi turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.
Vltava tekne turu: 50 €

8. Gün Strazburg – Paris

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Karlovy Vary Turu. Çek Cumhuriyeti’nin kaplıcaları ve festivalleri ile ünlü şehri. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır.Atatürk,Karl Marx,Bethooven,Mozart gibi bir çok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği koruma altında bulunan Karlovy Vary turumuz esnasında şehir turu yapılmakta. Alış veriş yapmak içinde çok uygun bir nokta olan bu turumuzu öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz. Turumuzun ardından otele transfer.Akşam dileyen misafirlerimiz için Ortaçağ Gecesi turu. Bu turumuzda sizleri Avrupa Ortaçağı’ nın en hareketli yerlerinden olan Ortaçağ Gecesine bekliyoruz. Ortaçağ’da yapılan eğlenceler ve o dönemde yenilen yemekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecektir. Güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde muhteşem Ortaçağ eğlenceleri, müthiş showlar. Geceleme otelimizde.
Karlovy Vary Turu: 50 €
Ortaçağ Gecesi turu: 70 €

9. Gün Prag - Berlin

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Berlin’e transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde yapılacak olan Dresden turuna katılabilirler. Prag’tan Elbe nehri boyunca yaklaşık 2,5 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından şehre varış.Dresden ufak ve şirin eski Doğu Almanya’da bir ortaçağ şehri. Demir perde rejiminden kalma tipik sosyal konutlar dikkat çekiyor. Eski şehirdeki katedral, Zwinger sarayı, Frauenkirche (Kadınlar kilisesi) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt meydanı, Bruhl terası panoramik gezilecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Berlin’e devam ediyoruz. 3 saatlik yolculuğun ardından Berlin’e varış ve panoramik şehir turu. Batı Berlin'de, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Berlin’de otelimizde.
Dresden turu: 30 €

10. Gün Berlin – İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve rehberimizin belirleyeceği transfer buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde otelin lobisinde buluşma ve özel aracımızla Berlin Havalimanı’na transfer. THY tarifeli seferi TK 1750 ile saat 17:45’te İstanbul’a hareket. 21:35’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Başka bir turumuzda buluşmak dileğiyle…

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Berlin, Prag, Salzburg, Strasbourg, Paris

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul - Paris gidiş, Berlin – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 3* ve 4* otellerde Paris’te 2, Strazburg’ta 2, Münih’te 2, Prag’ta 2 ve Berlin’de 1 gece konaklama
 • Sabah Kahvaltıları,
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Panoramik Paris, Strazburg, Münih, Prag, Berlin şehir turları,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Vize Ücreti
 • Ekstra turlar, Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar, Öğle ve akşam yemekleri, içecekler.

İptal ve İade İşlemleri

-

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.