Sri Lanka Turu Sömestre Özel

7 Gece 8 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
1.599,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
01 Şubat 2014
Görülecek Yerler
Türk Havayolları ile !
1. TUR PROGRAMI

1. Gün 01 Şubat 2014 İstanbul - Colombo - Habarana

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş Terminali Türk Havayolları Kontuarında Check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları'nın TK 0730 nolu tarifeli seferiyle 01:10'da Sri Lanka'nın Colombo şehrine hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15:10'da Bandaranaike havalimanına varışımızın ardından alanda bekleyen özel aracımız ile Habarana'ya transfer. Habarana Anuradhapura'ya 60 dakika, Polonnaruwa'ya 45 dakika, Sigiriya / Dambulla'ya 30 dakika, Ritigala'ya 10 dakika mesafede olan Habarana, Sri Lnka'nın kültürel merkez üçgeninin merkez noktasıdır. İnanılmaz biyolojik çeşitliliğe ve bereketli topraklara sahip Sri Lanka'nın bu şehri ‘kuru bölge' olarak anılsa da eskiden kralların dehalarıyla yaptıkları birbirine bağlı göllerden elde edilen kanallar sayesinde yeşil bir çevreye sahip olmayı başarabilmiştir. Burası yapılacak aktiviteler açısından oldukça zengindir. Köy ve orman yürüyüşleri, kuş ve yaban hayatı gözlemciliği, Fil Safari, bisiklet, yürüyüş ve tekne ile gezinti gibi… Vahşi sürüleri tarafından terk edilmiş fillerin banyo yapmalarını ve bebek fillerin biberonla nasıl beslendiklerini görmek için Pinnawela Fil Yetimhanesi'ne doğru yola çıkış. Kagelle'in yemyeşil tepeleri arasına kurulmuş bu benzersiz yetimhane küçük büyük birçok file ev sahipliği yapmaktadır. Burası anneleri tarafından terk edilmiş yavru, yolunu kaybetmiş genç fillerin ya da yaralı fillerin bakıldığı dünyanın ilk ve tek fil yetimhanesidir. Ziyaretçiler burada nehirde yıkanan filleri izleyebilir, ya da kendi elleriyle onları besleyebilir. 1975 yılında kurulan Yaban Hayatı Bölümü ve ulusal hayvanat bahçeleri, 1984 yılından bu yana da yetim kalan filleri sahiplenmeye çalıştı. Otelimize varış ve otelimize yerleşme.

2. Gün 02 Şubat 2014 Habarana

SigiriyaRockFortress : Türkçesi Kaya Kale olarak bilinen SigiriyaRockFortress, Sri Lanka'nın en ünlü yerlerindendir. Bu kompleks, su bahçeleri, güzel kızların freskleri, aslan platformu gibi unsurlarıyla etkileyici ve görülmesi gereken bir yer.
Öğleden sonra dilerseniz ekstra olarak düzenlenen vahşi fillerin göçmen sürüsünü izlemek için Minneriya Milli Parkı'na yapılacak safari turuna katılabilirsiniz.
Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. kumsallar ve berrak deniz ... Geceleme otelimizde

3. Gün 03 Şubat 2014 Habarana - Kandy

Kahvaltıdan sonra Kandy'ye hareket. İsteğe bağlı olarak düzenlenecek olan Dambulla kaya mağara tapınağını ziyaret edebilirsiniz.
Dambulla : Eski bir kral tarafından sığınak olarak kullanılmış olan ve tapınak olarak bilinen bu kayalar, 5 tane mağaradan oluşmaktadır. Bu tapınakların birinde 15m boyunca devasa bir buda heykeli mağaraların içinde ise 150 kadar buda figürleri bulunmaktadır. burası UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır.
Ayrıca doğal ortamlarında yetişen baharatları görmek, baharat kullanımı hakkında bilgi edinmek için baharat bahçelerini de ziyaret edebilirsiniz.
Kandy : Bu güzel şehir Sri Lanka'nın başkenti, ayrıca Sinhala Krallarının son kalesidir. Zamana yenik düşmemiş, ihtişamlı enerjisini hala korumakta olan bir yerdir. Sakin bir göl ve tepelerle çevrili bir merkezi vardır. ünlü “Diş Tapınağı” bu şehirde olup, aynı zamanda görülmesi gereken “Kraliyet Botanik Bahçeleri” ve Asya'nın orkide koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Kandy, adanın el sanatları endüstrisinin merkezi olan ve geleneksel dansların ülkenin en canlı ve muhteşem şekilde gösterildiği yerdir.

4. Gün 04 Şubat 2014 Kandy

Kahvaltıdan sonra misafirler Kraliyet Botanik Bahçesi'ni ziyaret için otellerinden alınıyor.
Botanik Bahçesi : 147 dönümlük bir alandan oluşan bahçe, eskiden kralların zevk bahçesi olarak adlandırıp kullandığı bir yerdi. 5000'den fazla türde bitki türüne, tropik ağaçlara ve nadir görülen endemik bitkilere sahiptir. Baharat bahçeleri ve orkide evleri turistler için çok popüler yerlerdir. Bu muhteşem doğada harika vakit geçirebileceksiniz. Günün geri kalanında serbest zaman…

5. Gün 05 Şubat 2014 Kandy - Beruwala

Kahvaltıdan sonra Beruwala'ya hareket etmek üzere ziyaretçiler otelden alınıyor.
Ahungalle : Koylar boyunca uzanan palmiye ağaçları, altın renginde kum sahiliyle cennet gibi bir görüntüye sahip ve mutluluğunuzu ikiye katlayacak bir yerdir. Uzak ve huzurlu kıyılarında, yoğun yeşil ve gür alanlarında, havadaki mis gibi çiçek kokusuyla yürüyebilir, el sanatlarının sergilendiği dükkanlardan alışveriş yapabilir ya da otelinize yakın küçük ve şirin restoranlarda akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

6. Gün 06 Şubat 2014 Beruwala

Kahvaltıdan sonra Bentota'daki kaplumbağa üretme çiftliğine gitmek üzere ziyaretçiler otellerinden alınıyor. Deniz ve güneşten yararlanmak için tam gün serbest zaman.

7. Gün 07 Şubat 2014 Beruwala - Colombo

Kahvaltıdan sonra Kolombo'ya gitmek üzere ziyaretçiler otelden alınıyor.
Colombo : Sri Lanka'nın başkentidir ve ticari anlamda bir ağ geçidi konumuna sahiptir. Yabancı toplumların ilgisini büyük oranda çeker. Dinlerin, kültürlerin birleşme noktasıdır. Bundaki en büyük etkenlerden biri, Sri Lanka'nın en büyük şehri olmasıdır. Zamanında Araplar, İngilizler, Portekizliler gibi birçok ülkeden insanlar tarafından yaptırılan kiliseler, anıtlar, onların isimleri, dinleri dilleri yemek seçimleri burada çok farklı ve zengin bir kültür oluşmasına neden olmuştur. Bu büyüleyici şehir doğu ve batının senteziyle kendine özgü bir cazibe edinmiştir. Dünya mutfağından başarılı örnekler sunan kaliteli restoranları ve geniş alışveriş yelpazesi buna en büyük örneklerdendir. Budist ve Hndu tapınakları, camileri, kiliseleri, Colombo Müzesi, Bandaranaike'ninMemorial Uluslararası Konferans Salonu, hak sanat merkezleri ve galerileri, bağımsızlık meydanı, hayvanat bahçesi ve ünlü alışveriş bahçeleri diğer görülebilecek yerleridir.
Akşam Kolombo şehir turu.

8. Gün 08 Şubat 2014 Colombo - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Pasaport ve Check-in işlemlerimizin ardından Türk Havayolları'nın TK0731 tarifeli seferiyle ile saat 21:20'de İstanbul Atatürk Havalimanı'na uçuyoruz. 05:30'da İstanbul'a varış ve gezimizin sonu. Daha sonraki ANI TUR organizasyonunda tekrar görüşmek üzere hoşça kalın


UÇUŞ DETAYLARI
01Şubat2014
İstanbul–Sri Lanka
01:10
15:10
08Şubat2014
Sri Lanka–İstanbul
21:20
05:30

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Habarana, Kandy, Beruwala, Colombo

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul-Colombo Colombo -İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Özel aracımız ile gidiş dönüş transferler
 • 5* otelde 7 gece konaklama
 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Colombo, Habarana ve Kandy Şehir Turları
 • Pinnawela fil Yetimhanesi Turu
 • Bentota'da Bot Gezisi
 • Profesyonel İngilizce Rehberlik Hizmeti
 • Kraliyet Botanik Bahçesi Turu
 • Kaplumbağa üretme çiftliği Ziyareti
 • Profosyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Havalimanı vergisiÜcrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 15.-TL
* Vize Ücreti : 120.-Eur
* Seyahat Sigortası : 15.-Eur

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.