Sömestre Klasik İtalya

7 Gece 8 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
499,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
31 Ocak Hareket
Görülecek Yerler
Türk Havayolları İle
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul – Pisa - Venedik

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Anıtur kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1397 sayılı tarifeli seferi ile saat 09:05’te Pisa'ya uçuş. Yerel saat ile 10:50’de varış ve havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Venedik’e hareket. Varış ve şehir turu. Bu Turumuzda San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Aziz Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelinizde.

2. Gün Venedik

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Verona-Garda gölü turuna katılma imkanı. Verona turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Juliet’in evi, yaz aylarında klasik müzik festivaline ev sahipliği yapan Roma Arenası, Baharat Meydanı, Adige Nehri ve tarihi kent merkezini görülecek yerler arasındadır .Ardından Kuzey İtalya'daki göller bölgesinin en güzel örneklerinden Garda gölü ve tarihi kale içi Sirmione kasabası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

3. Gün Venedik – Ravenna – Rimini – Roma

Sabah kahvaltısının ardından İtalya’nın en eski kentlerinden biri olan Ravenna’ya hareket ediyoruz. İtalya’nın Roma’dan sonra en büyük kenti olan bu tarihi şehri gezdikten sonra İtalya’nın en güzel sahil şehirlerinden olan Rimini’de mola veriyoruz. Mola sonrası Roma’ya hareket. Varış ve otele yerleşme. Geceleme otelinizde.

4. Gün Roma

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Roma şehir turu. Turumuzda Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

5. Gün Roma

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli &Pompei turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanar dağının getirdiği çamur ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış gibi gözüken insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra Italya'nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele transfer.

6. Gün Roma – Floransa

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde rehberinizin extra olarak düzenleyebileceği Orvieto turuna katılma imkanı.Varış ve şehir turu. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman.Geceleme otelinizde.

7. Gün Floransa

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ekstra olarak düzenlenecek olan Siena turuna katılma imkanı. UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otele transfer.

8. Gün Floransa - Pisa – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından Pisa Havalimanına hareket.Bagaj,bilet ve biniş işlemlerinin ardından yine THY tarifeli seferi TK 1398 ile 11:45’de Istanbul’a uçuş.Rahat ve konforlu bir uçuştan sonra yerel saatle 15:15’de varış.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Venedik, Rimini, Roma, Floransa

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Pisa İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • 3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Tüm şehirler arası transferler
 • Panoramik Roma, Floransa ve Venedik şehir turları
 • Şehir vergileri
 • Vaporetto ücreti (15 Euro)
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 15.-TL
 • Vize Ücreti (İstanbul başvuruları için) : 120.-Eur
 • Vize Ücreti (İzmir ve Ankara başv. için) : 135.-Eur
 • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) : 15.-Eur
  • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
  • Opsiyonel turlar ,Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Genel: Tarih, sanat, mimari, su ve tabiatı ile insanı büyüleyen nadir ülkelerden biridir. Mükemmel İtalyan mutfağını ve modanın en önemli merkezlerinden biri olan Milan´ı söylemeden geçmemek gerekiyor. Ayrıca, özgün mimarisi ve yaşam biçimiyle Roma, Venedik, Floransa, Siena, Milan ve Napoli gibi kentlerin yanı sıra Akdeniz´in berrak sularıyla bütünleşen kumdan parlak plajlar, Alp Dağları, Tuscany´de yer alan Gimignano gibi ortaçağa ait dağ köyleri ve Amalfi sahilinde yer alan Positano gibi bozulmadan kalmış balıkçı köyleri ülkeye bambaşka bir hava katar.
İklim / Hava Durumu: Özellikle güneyde yazları sıcak ve kurak, kışları ise güneyde ılık kuzeyde oldukça soğuk geçer. Ülkenin orta ve güney kesimleri Akdeniz ikliminin etkisi altında iken, kuzey bölümleri sert kıtasal iklimin etkisi altındadır.
Saat farkı : -1 saat (1 saat geridir, Turkiye’ de saat 12 iken, Italyada saat 11dir.)

Vize bilgilendirme:Vize ile ilgili bilgi için en az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir.Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.

Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.
Vize departmanı iletişim adresi: Cumhuriyet Cad. Uzun Güzel Apt No: 143 k:6 D.6 Şişli / Harbiye
Vize Departmanı: info@tanvize.com

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.