Saraybosna Turu 19 Mayıs Özel

3 Gece 4 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
399,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
16 Mayıs 2014
Görülecek Yerler
Türk Hava Yolları İle Hareket!
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul- Saraybosna

Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminalinde ANITUR kontuarında saat 04:30’Da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları’nın TK 1021 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:55’De Saraybosna’ya hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından 07:55’de Saraybosna’ya varış. Pasaport ,bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Saraybosna turumuza başlıyoruz. Turumuzda öncelikle Aliya İzzet Begoviç'in de kabrinin bulunduğu şehitliği ziyaret ediyoruz. Sonra Avrupa'nın en müstesna çarşısı Başçarşı'da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi'ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman'ın akrabası Hüsrev Bey Camii'ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna'da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu'nu ve savas zamaninda en fazla kişinin öldürüldüğü, bombanın düştüğü yer, Markale pazarını görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin Köprüsü'nü görüyoruz. Osmanlı Kalesi, Beyaz ve Sari Tabya'leri, Fatih Sultan Mehmet'in şehre girdiği kapı gordukten sonra ve Osmanlı Çeşmesinden su içerek turumuzu yavaş yavaş tamamlıyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han'a atfedilen Fatih Camii'ni ziyaret ediyoruz. Serbest vakitte misafirlerimiz Bosna Hersek'in en meşhur yemeklerinden Bosnak boregi veya Bosna kofteleri (cevapcici) den ekstra olarak yiyebilir. Yemekten sonra otelimize transfer,odalara yerleşme. Dileyen Misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından organize edilecek olan yemekli ve müzikli Boşnak Gecesi turuna ekstra olarak katılabilirler.(45 Euro) Geceleme otelimizde.

2. Gün Saraybosna

Sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz extra olarak (Vrelo Bosna, Visoko, Travnik Turu 50 euro) Bu turumuzda ilk olarak Travnik şehrine hareket ediyoruz. Yol üstünde Visoko sehrinden geciyoruz. Visoko şehrindeki Piramitleri ve Meksika'da ki türdeşlerine de oldukça benzediğini göreceğiz.. Durmadan Visoko sehri geciyoruz ve birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü'nü ziyaret ediyoruz. Travnik şehirne doğru yolumuza devam ediyoruz. Travnik şehrine vardıktan sonra, Osmanlı Kalesi'nden şehrin temaşasını göruyoruz ve ondan sonra tarihi dokusunu hala korumuş olan Travnik Sokaklarında gezintimizi tamamlıyoruz. Ardından 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi gezintisi ile birlikte Fatih Sultan Mehmet'in su içtiği (Göksu) Plava Vodayı ziyaret ediyoruz. Son olarak Lutfina Kahve'de kahve ve baklava ziyafetinin ardından (Ekstra) turumuzu tamamlayıp otele transfer gerçekleştiriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün Saraybosna

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Mostar Turumuza katılabilirler (50 euro). Bu turumuza ilk olarak Avrupa'nın en büyük ve en temiz doğal su kaynağı olan ve bir mağarada su yüzüne çıkan Buna'yı ziyaret ederek başlıyoruz. Saniyede 43000 litre su akıtan Buna, kaynağına kadar 19 km’lik bir yeraltı nehridir. Doğal kaynağı ziyaret ettikten sonra Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna'nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi'ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin sonrasında İkinci Dünya Savaşı'nın en kanlı muharebelerinden birinin yaşandığı Neretva Köprüsü'nü ziyaret ediyoruz. Sonra, Neretva Nehrinin kenarında alabalık ve salata ziyafeti yapıyoruz. Yemeğimizin ardından, Mostar'a gidiyoruz. (Yemek Ekstra) Mostar'da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Eski şehir merkezi ve çarşıyı da gezerek sonlandırdığımız turumuzun ardından Saraybosna'ya geri dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek olan Inat Kuca Restaurantta Osmanlılar döneminde yapılan otantik restaurantta akşam yemeğine (35 Euro) katılabilirler. Geceleme otelimizde

4. Gün Saraybosna-İstanbul

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından serbest zaman. Rehberlerimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait TK 1026 Sefer sayılı uçuşu ile saat 20:35’De İstanbul’a hareket. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından saat 23:30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Saraybosna

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile İstanbul/Saraybosna/İstanbul Havalimanı gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* Alan – otel – alan transferleri
* Yarım Günlük Panoramik Saraybosna Şehir Turu
* Belirtilen kategori otellerde 3 gece oda + kahvaltı konaklama
* Tüm seyahat süresince Türkçe rehberlik hizmeti
* Havalimanı vergisi ve Zorunlu Sigorta

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Seyahat Sigortası: 15 €
* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu: 15 TL
**Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimanında açık ise vergi dairesi veznesine yatırılabilir.
*Bahşiş: 5 € (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir)

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.