Rusya Turu ( Moskova - St. Petersburg ) Sömestre Özel

5 Gece 6 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
749,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
31 Ocak 2014
Görülecek Yerler
Türk Havayolları ile!
1. TUR PROGRAMI

1. Gün 31 Ocak 2014 İstanbul - Moskova

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Anı Tur Kontuarı önünde yetkililer ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları'nın TK 413 nolu tarifeli seferi ile saat 08:35'da Moskova'ya hareket. Rahat ve Konforlu Bir yolculuğun ardından Yerel saat 13:25'de Moskova'ya varış. Varışımızın ardından panoramik Moskova şehir turumuza çıkıyoruz. Moskova'nın büyük alışveriş merkezleri Manej ve Gum'u, Bolsoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Poklonnoya Tepesi ve Kremlin Saray'ı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün 01 Şubat 2014 Moskova

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Kremlin turuna katılabilir. 12. yy'da yaptırılan Moskova'nın yanısıra Rusya'nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezeceğiz. Öğleden sonra arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Moskova Metrosu, Arbat Caddesi ve Nazım Hikmet Mezarlığı turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuz hemen hemen tüm Dünya'nın en güzel dekore edilmiş metrosu olarak kabul ettiği Moskova Metrosu gezisi ile başlıyor. Her gün milyonlarca kişinin taşındığı bu sanat harikası metro 1931 yılında inşa edilmeye başlanmış olup, günümüze kadar uzanmıştır. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgâhlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve Karısı Natalya'nın yaşadığı evde Arbat Sokağı'ndadır.Tur bitimi serbest zaman. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Kremlin Turu :EUR 50,- kişi başı
Metro Arbat NazımHikmet Turu :EUR 35,- kişi başı

3. Gün 02 Şubat 2014 Moskova - St Petersburg

Sabah kahvaltısından sonra odaları boşaltma ve hızlı tren ile 13.30'da St. Petersburg'a hareket; 17.40'ta varış. Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi ve Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. Gün 03 Şubat 2014 St Petersburg

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Hermitage Müzesi turuna katılabilirler. Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmiştir. Öğleden sonra arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Peterhoff Sarayı turuna katılabilirler. Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Hermitage Müzesi Turu :EUR 45,- kişi başı
Peterhof Saray Turu :EUR 60,- kişi başı

5. Gün 04 Şubat 2014 St Petersburg

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız için ekstra Pushkin Kasabasında Ekaterina Sarayı turu düzenlenecektir. 18. yy.'da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilememektedir. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Arzu eden misafirlerimiz için öğleden sonra ekstra Pavlovsk Sarayı turu düzenlenecektir. I. Paul tarafından yaptırılan 18. yy. Klasik Rus Mimarisi'nin en güzel örneklerinden olan saray ve binalarından oluşuyor. Çar Paul'un Avrupa gezileri sonrası inşaa edilen kompleks, özellikle iç mimarisi ve sahip olduğu eserlerle Avrupa'nın en güzel ve zengin saraylarından biri olarak anılmakta ve özellikle “Taht Odası” süslemeleriyle göz kamaştırıcıdır. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra Troika Restaurant'taki akşam yemeğine katılabilirler. Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Puşkin Kasabasında Ekaterina Sarayı Turu :EUR 45,- kişi başı
Pavlovsk Sarayı Turu :EUR 50,- kişi başı
Troika Restaurant'taki akşam yemeği Turu :EUR 50,- kişi başı

6. Gün 05 Şubat 2014 St Petersburg - İstanbul

Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman. Özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayoları'nın TK402 sefer sayısı ile 19.55'de İstanbul'a hareket. Yerel saat 21.25'de İstanbul'a varış. Turumuzun ve servislerimizin sonu.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Moskova, St Petersburg

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• İstanbul – Moskova // StPetersburg - İstanbul Arası Türk Havayolları ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
• Alan-Otel-Alan Transferleri
• Klimalı otobüsler İle Şehirlerarası Tüm Transferler
• Panoramik Şehir Turları
• Belirtilen otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
• Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
• Havalimanı vergisi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Kaza ve Sağlık Sigortası :15.-EUR
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Vize Risk Güvence Paketi
Anıtur'dan vize hizmeti almış tüm yolcularımızın vize hizmeti ile aynı anda alabilecekleri bir Güvence paketidir. Bu Güvence paketini satın almış olan misafirlerimize vize çıkmaması, red olması vb durumlarda Tur ücretinin tamamı iade edilir.
Bu paketin kuralları
• Vize işlemlerini Anıtur'dan yaptıran misafirlerimiz bu güvenceden faydalanabilir. Hizmeti Anıtur'dan almıyorsa hiçbir şekilde geçerliliği yoktur.
• Vize hizmetinin eklendiği gün aynı anda eklenebilir. Sonradan eklenmesi mümkün değildir.
• Vizenin çıkmaması durumunda Tur ücretinin tamamı iade edilir, ek hizmet ücretleri (Vize, Sigorta, İptal Güvence, Vize Risk vb ) iade edilmez.
• Tüm Vizeli Turlarda Geçerlidir. Fiyatı sabit 50€'dur.
Vize Risk Güvence Paketi Satın Almayıp, Vizesi Çıkmayan Misafirlerimize Kesinlikle Sözleşme Şartları Uygulanır.
Ayrıca;
Daha öncesinde Schengen vizesi olamayan pasaportara vize hizmeti verilmeyebilir. Evraklar vize departmanı tarafından kontrol edilecek olup, eksik evrak göndermeyip bekleten, yeterli belgelere sahip olmayan misafirlerimize hizmet bedeli ve evrakları iade edilir.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.