Rusya Turu (Moskova - St. Petersburg) 06 Haziran 2014

5 Gece 6 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
849,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
06 Haziran 2014
Görülecek Yerler
Türk Havayolları ile!
1. TUR PROGRAMI

1. Gün 06 Haziran 2014 İstanbul - Moskova

Türk Hava Yolları TK413 tarifeli seferi ile saat 08.30'da Moskova'ya hareket. Saat 12.20'de Moskova'ya varış ve Havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz panoramik Moskova şehir turu. Gezimiz esnasında; Moskova'nın büyük alışveriş merkezleri Manej ve Gum'u, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Karl Marks Anıtı, Aziz Vasili Kilisesi, Kurtarıcı İsa Katedrali, Poklonnoya Tepesi ve Kızıl Meydan görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam düzenlenecek olan extra Moskova Metrosu-Arbat Sokağı Turu'na (30€) katılabilirler. Moskova Metrosu, Sovyet Rusya'nın ihtişamını sergilemek amacıyla mozaik ve porselenden kabartma ve tablolar, mermer, bronz ve prinçten heykeller, ve Sovyet kent ve yaşamını anlatan farklı süslemelerle sahip olduğu ortalama 80 metrelik derinliğiyle adeta yer altı saray ve müze görünümündedir. Bu yönleriyle şüphesiz dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskova'lıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgahlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve eşi Natalya'nın yaşadığı evde Arbat sokağındadır. Tur sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.
Metro - Arbat Turu :EUR 30,- kişi başı

2. Gün 07 Haziran 2014 Moskova

Kahvaltı sonrası arzu eden konuklarımız ekstra düzenlenecek Kremlin Katedralleri ve Tretyakov Sanat Galerisi Turu (Tam Gün Öğle Yemekli 90€) turuna katılabilirler. Rusya'yı yönetenlerin yüzyıllar boyu ikamet ettiği Kremlin'in en güzel ve eski katedralleri ile Lenin ve Stalin'in gezmekten haz aldığı Sır bahçesini ziyaret edecek, dünyanın 200 tonluk en büyük çanı ile 40 tonluk en büyük topunu görme imkanına sahip olacaksınız. Dünyanın en önemli sanat galerilerinden birisi olan Tretyakov Galerisi'nde 11. yy'dan günümüze kadar aralarında İlya Repin, Ayvazovski, Perov, Kuinci,Kramskoy, Shishkin ve Andrei Rublov'un da olduğu en muhteşem Rus sanat eserlerini görme imkânı bulacaksınız. Tur bitimi serbest zaman. Akşam arzu eden konuklarımız ünlü Kostroma Rus Dansları (45€) etkinliğimize katılabilirler. Rusya'nın en önemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip “Kostroma Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu” klasik danslardan, modern baleye tarihten günümüze Rusya'nın yaşamını geniş bir yelpazede müzik, dans ve tiyatroyu bir araya getirerek izleyicilere mükemmel bir şölen sunuyor.

Kremlin Katedralleri ve Tretyakov Sanat Galerisi Turu: EUR 90, kişi başı
ünlü Kostroma Rus Dansları Turu: EUR 45, kişi başı

3. Gün 08 Haziran 2014 Moskova - St Petersburg

Sabah kahvaltısından sonra 12.00 de odaları boşaltma ve Tren istasyonuna hareket, hızlı tren ile 13.30'da St. Petersburg'a hareket; 17.40'ta varış. Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Aziz Petro ve Pavel Kalesi, Avrora Savaş Gemisi, Saray Köprüsü, Meryem'e Müjde ve Teslis Köprüleri, Mermer Saray,Kışlık Saray ve Saray Meydanı, Amirallik Binası, İshak Katedrali, Kanlı Kilise, Kazan Katedrali, St. Petersburg Devlet Üniversitesi,Liman Fenerleri ve Savaş Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.

4. Gün 09 Haziran 2014 St Petersburg

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için öğleden sonra ekstra Pavlovsk Sarayı Turu (50€) düzenlenecektir. 18. Asırda II. Katerina'nın oğlu I. Paul için yaptırılan saray, sahip olduğu klasik stil ve rokoko üslubuyla diğer saraylardan farklı bir özelliğe sahiptir. Çar Paul ve eşinin Avrupa gezileri sonrası beraberlerinde getirdikleri eserlerin yoğun olarak yer bulduğu odaları ilüzyonik ve akustiktir. Saray'da I. Paul'un Alman asıllı eşi Mariya Feyodorov'nın kendi elleriyle yaptığı fildişi eserler, tablolar ve süslemeler yanında kütüphanesi ve sahip olduğu yüzlerce kitapla da dikkatinizi çekecektir. Ayrıca Fransa'nın Bourbon Hanedanlığı'nın son Kralı XVI. Louis'in hediyeleri bu sarayın odalarında bulunmaktradır. Öğleden sonra arzu eden konuklarımız için ekstra düzenlenecek olan Peterhoff Sarayı ve Bahçeleri turuna (60€) katılabilirler. Fin Körfezinde bulunan bu sarayın planını Çar I. Petro çizmiştir. Paris'teki Versailles'a rakip bahçeleri, 150 anıtsal çeşme ve 4 tarihi şelalesiyle muhteşem bir saray kompleksidir. Saray içinde Çar ve Çarların özel eşyaları, Türk-Rus Savaşını anlatan tabloları, altın kaplama salon ve merdivenleriyle sizi etkileyecektir. Rusya'nın 7 harikasından biri olan saray ve bahçeleri II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Rusya'ya gelenlerin görmeden gidemeyecekleri özelliktedir.

Pavlovsk Sarayı Turu: EUR 50, kişi başı
Peterhoff Sarayı ve Bahçeleri turu: EUR 50, kişi başı

5. Gün 10 Haziran 2014 St Petersburg

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Hermitage Müzesi turuna (45€) katılabilirler. Dünyanın beş çağını yansıtan orijinal ve değerli yaklaşık 3 milyon eseri barındırmaktadır. Dünyanın en kapsamlı üç müzesinden biri olan Hermitage, en çok tablo koleksiyonunun bulundurmasıyla nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmiştir. Çar ve Çariçelerin eşyaları, Petro'nun yüz maskesi, tahtlar, içleri doldurulmuş şövalye atları, malakit, lazurit , akik ve rodanit taşlarından vazolar, 5 asırlık Belçika halıları, 2000 yıllık İtalyan ve Yunan vazolar, II. Katerina'nın sevgilisine yaptırdığı Tavus Kuşu saati, Leonardo Da Vinci, Rembrandt, Raffaello, Michelangelo, Van Gogh gibi dünyaca ünlü ressamların eserleri anlatımlarıyla tanıma imkanı bulacaksınız. Arzu eden konuklarımız için ekstra olarak düzenlenecek olan Kuzeyin Venediği olarak adlandırılan Neva Nehri'nde Tekne Gezisi'ne (35€) katılma imkânı. Şehri en iyi açıdan fotoğraflayabileceğiniz bu turda, bize ayrılan tekne ile şehrin en önemli yapılarının yanından profesyonel rehber anlatımıyla geçeceksiniz. Akşam ise ekstra Troika Restaurant'ta akşam yemeği (70€) organize edilecektir. Türk damak tadına uygun Rus yemekleriyle güzel bir Rus dans show izleyeceksiniz. Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Hermitage Müzesi turu: EUR 45, kişi başı
Neva Nehri'nde Tekne Gezisi turu: EUR 35, kişi başı
ekstra Troika Restaurant turu: EUR 70, kişi başı

6. Gün 11 Haziran 2014 St petersburg - İstanbul

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. 12:00 de odaların boşaltılması, 13:00 te otelden havalimanına transfer, Türk Hava Yolları'nın TK402 nolu seferi ile saat 16.35'de İstanbul'a hareket. Rahat bir uçuşun ardından saat 19:00'da İstanbul'a varış.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Moskova, St Petersburg

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Moskova / St. Petersburg -İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Moskova ve St. Petersburg'da alan– otel – alan transferleri
 • Moskova ve St. Petersburg'da Yarım Günlük Şehir Turu
 • Moskova'da 2 Gece ve St Petersburg'da 3 gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Tüm seyahat süresince Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve Zorunlu sigorta

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Seyahat Sigortası: 15 €
*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu: 15 TL
**Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimanında açık ise vergi dairesi veznesine yatırılabilir.
*Bahşiş: 5 € (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir)

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.