Prag Turu Kurban Bayramı Özel

3 Gece 4 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
299,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
14 ve 15 Eylül Hareket Nürnberg ve Karlovy Vary Turu Dahil
Görülecek Yerler
Türk Havayolları İle Kurban Bayramı 3 Gece Prag
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL - NURNBERG - PRAG

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Anı Tur kontuarı önünde saat 06.00’da buluşma. Türk Havayolları ile 08:15 ’de Nürnberg Havalimanı’na uçuşumuz gerçekleşiyor. Saat 10:05’de varışımızın ardından özel aracımız ile Karlovy Vary’e hareket ediyoruz. Varışımızda Çek Cumhuriyeti ve bütün Avrupa’nın en önemli kaplıcalar merkezi kentine bir gezi yapacağız. Serbest zamanımızda, Atatürk’ümüzün de 1918 yılında ziyaret ettiği bu rüya kenti ve doğasını daha yakından görebileceksiniz. Serbest zaman sonrası Prag’a hareket ediyoruz. Varışımızda; Prag şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz sırasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otele transfer ve yerleşme. Akşam, ekstra Vltava nehri üzerinde Tekne Gezisi`ne katılabilirsiniz. Avrupa’nın en uzun nehirlerinden olan Elbe’nin zarif kollarından Vltava’nın kenarında bulunan Kristal şehir olarak adlandırılan Prag’ın akşam ışıklarının yansıması ile oluşturduğu görkemli görüntüsü nehir üzerinde alınacak olan açık büfe akşam yemeğimize bambaşka bir tat katacaktır. Geceleme otelinizde.

Vltava Tekne Turu: EUR 40.- kişi başı (yemekli)

2. Gün PRAG

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer. Akşam Eksta Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği bu turumuzda lokal restaurantta yerel müzisyenlerin, dansçıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Dresden (Almanya) : 75 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Terezin kampı & Dresden (Almanya) : 95 Euro (Kişi Başı)

3. Gün PRAG

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Sefiller filminin bir bölümünün çekildiği, eski gümüş madenleri ile ünlü Kutna Hora gezisi için otelimizden hareket ediyoruz. Kutna Hora Turu, Prag'a 1 saat mesafede olup gümüş madenleri sayesinde ortaçağda bölgenin en zengin şehri olmuş ve bir ara Prag yerine başkent olması gündeme gelmiştir. 17. Yüzyılda gümüşün tükenmesiyle önemini kaybetmeye başlayan şehir, yapılan restorasyonlarla güzelliğini günümüze kadar korumuştur. Bu turda ayrıca Kutna Hora'nın hemen dışındaki, insanlara hayatın geçiciliğini hatırlatmak amacıyla, tamamen insan kemikleriyle dekore edilmiş Kemikli Kilise de ziyaret edilir. Kutna hora sakin atmosferi ve eşsiz manzarası ile görülmeğe değer bir turumuzdur. (ekstra) Akşam Orta Çağ programına katılıyoruz. (ekstra) Çek Cumhuriyeti’nin ve Avrupa’nın Orta Çağ kültürünü daha yakından tanıyacak dans ve eğlencelerle gecede yerel bira (Çek cumhuriyeti biranın anavatanıdır) ve şarapların katkılarıyla güzel bir gece geçirebilirsiniz.

Kutna Hora Turu: EUR 60.- kişi başı
Orta Çağ Gecesi Turu: EUR 65.- kişi başı (Yemek+şov)

4. Gün PRAG - NURNBERG - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Nürnberg şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızda Nürnberg şehir turumuz başlıyor. Bu turumuzda; Nürnberg Meydanı, Hitler’in ve birçok savaş suçlusunun yargılandığı ünlü Nürnberg Mahkemeleri, şehri çevreleyen tarihi surlar, St.Lorenz Katedrali, Ressam Albert Dürer’in kaldığı ev, Kaiserburg Şatosu Tur bitimi alışveriş için serbest zamanımız oluyor ve rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve Nürnberg Havalimanı’na hareket ediyoruz. Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 18:45’de İstanbul’a uçuyoruz. 22.30’da varışımızın ardından Anı Tur hizmetlerinin ve turumuzun sonu.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Prag

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• İstanbul- Nürnberg – İstanbul parkurunda THY ile uçak bileti
• Nürnberg- Karlovy Vary – Prag panoramik şehir turları
• Prag’da 3* Otel’de 3 gece oda- kahvaltı konaklama
• Türkçe Rehberlik
• Zorunlu sigorta(mesleki sorumluluk)
• Havalimanı vergisi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 15.-TL
• Vize Ücreti (İstanbul başvuruları için) : 120.-Eur
• Vize Ücreti (İzmir ve Ankara başv. için) : 135.-Eur
• Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) : 15.-Eur
• Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası) : 30.-Eur
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Opsiyonel turlar

İptal ve İade İşlemleri

-

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Oteller: Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
Rezervasyon ön ödeme tutarı: Bu rezervasyonun alınabilmesi için gereken minimum ödeme tutarı %50’dur. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır.
UYARI: Turumuzda minimum 25 Kişi katılım şartı bulunmaktadır. Yetersiz katılımdan dolayı turun iptal edilmesi halinde son bildirim tarihi tur kalkış tarihinden 20 gün öncesidir.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.