Prag Turu 19 Mayıs Özel Onur Havayolları ile

3 Gece 4 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
369,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
16 Mayıs 2014
Görülecek Yerler
Onur Havayolları ile Süper Promosyon!
1. TUR PROGRAMI

1. Gün 16 Mayıs 2014 İstanbul - Prag

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Anı Tur Kontuarı önünde Siz Değerli Misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Onur havayollarının Özel uçuşu ile Prag'a hareket ediyoruz. Prag'a varışımızı takiben şehir turu için hareket . Prag kalesinden Prag şehir gezimize başlıyoruz, Tarihin eskitemediği hüzün ile romantizmin muhteşem resitalini sunan büyülü kentte, tüm görkemiyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı karşılıyor sizleri. Avrupa'nın en güzel ve en eski kiliselerinden St. Vitüs Katedrali ve ardından Charles Köprüsü'nden geçiyor, eski Şehir Meydanıyla birlikte astronomik saat kulesi görülecek yerler arasındadır.
Akşam, ekstra Vltava nehri üzerinde Tekne Gezisi`ne katılabilirsiniz. Avrupa'nın en uzun nehirlerinden olan Elbe'nin zarif kollarından Vltava'nın kenarında bulunan Kristal şehir olarak adlandırılan Prag'ın akşam ışıklarının yansıması ile oluşturduğu görkemli görüntüsü nehir üzerinde alınacak olan açık büfe akşam yemeğimize bambaşka bir tat katacaktır. Geceleme otelimizde.

Vltava Tekne Turu : EUR 45.- kişi başı (Açık Büfe Yemekli)

2. Gün 17 Mayıs 2014 Prag

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile Tam Günlük Terezin Toplama Kampı ve Dresden Şehri gezisine katılabilirsiniz. Terezin 18. yy'da hükümdar II. Josef tarafından krallığı korumak amacı ile askeri kale ve savunma hattı olarak kurulmuş bir kenttir. II. Dünya Savaşı sırasında ise tamamen karakter değiştirerek Musevi Gettosu'na çevrilmiş ve Nazi Toplama Kampı olarak kullanılmış. Turumuz esnasında yüzyılların izini taşıyan bu kent gezilmektedir. Tur bitiminde otelimize transfer . Geceleme otelimizde.
Dresden&Terezin Toplama Kampı Turu: EUR 100.- kişi başı (Yemeksiz)

3. Gün 18 Mayıs 2014 Prag

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman . Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan tam günlük öğle yemekli Karlovy Vary gezisine katılabilirler. Çek Cumhuriyeti ve bütün Avrupa'nın en önemli kaplıcalar merkezi kentine bir gezi yapacağız. Rüya Kent Prag'a yaklaşık 2 saat mesafedeki bu eşsiz güzellikteki bölge Avrupa'nın en ünlü Termal bölgelerinin başında gelir, kentte sıcaklıkları 30 ile 70 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır.Öğle yemeğimiz gezi esnasında alınacaktır. Serbest zamanımızda, Atatürk'ümüzün de 1918 yılında ziyaret ettiği bu rüya kenti ve doğasını daha yakından tanıyabileceğiz. Dileyen misafirlerimiz porselen alışverişi de yapabilirler .Tur bitiminde otelimize transfer . Akşam Arzu eden misafirlerimiz ile Ortaçağ Gecesi Turuna katılabilirler. Ortaçağa ait özel gösteriler, dans ve eğlencelerle süslü gecede, yemek ve şarapların katkılarıyla unutulmaz bir gece sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.
Karlovy Vary Turu (Öğle Yemekli) : EUR 60.- kişi başı
Ortaçağ Gecesi Turu : EUR 60.- kişi başı (Yemek+Şov)

4. Gün 19 Mayıs 2014 Prag - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman . Arzu eden Misafirlerimiz ile KUTNA HORA Turumuz başlıyor. 10. yüzyılda kurulduğu düşünülen Kutna Hora, 13. yüzyılda bölgedeki gümüşün keşfedilmesi ile gelişmiştir. Gümüş madenciliği kasabaya zenginlik getirmiştir. Kasabada bozuk para basımının başlaması ile bölge daha da önemli hale gelmiştir. Bölgedeki evlerin çoğu 14. yüzyılda inşa edilmiştir. Birçok yangın olayı ve Hussite Savaşları binaları etkilemiştir. Kutna Hora'da görebileceğiniz birçok ilginç yer bulunmaktadır. Kostnice Ossuary burada bulunur. Kemik kilise olarak biline yer yaklaşık 40.000 kadar insanın kemiğinden inşa edilmiştir! Ziyaret edebileceğiniz diğer bir nokta Church of Santa Barbara'dır. 14. yüzyıldan kalma kilise mutlaka görülmelidir. Kutna Hora'da görebileceğiniz diğer popüler yerler şunlardır: Cathedral of Our Lady at Sedlac (Sedlac'daki Hanımımızın Katedrali) , Italian Courtyard (İtalyan Avlusu), Silver Mines (Gümüş madenleri), Hradek (Gümüş Müzesi) ve Torture Museum (İşkence Müzesi). Rehberimizin bildirdiği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Onur Havayollarının Özel seferi ile İstanbul Atatürk Havalimanı'na hareket ediyoruz. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Bir dahaki turumuzda görüşmek dileğiyle.
Kutna Hora Turu : EUR 40.- kişi başı


2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Prag

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Onur Havayolları ile Atatürk Havalimanı - Prag - Atatürk Havalimanı gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* Alan – otel – alan transferleri
* Yarım Günlük Panoramik Prag Şehir Turu
* Belirtilen kategori otellerde 3 gece oda + kahvaltı konaklama
* Tüm seyahat süresince Türkçe rehberlik hizmeti

SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ İÇİN DÜZENLEDİĞİMİZ EKSTRA TURLARIMIZ


Konser Turu | 50 EUR
Viyana pekcok konsere sahne olmaktadir. Sizlerin bulundugu tarihte yapilan bu konserlerden en uygununu secip sizlere tavsiye edecegiz. Ozellikle Hoffburg Sarayi veya Schonbrunn sarayi icinde yer alan salonlarda yapilan konserleri tercih etmekteyiz.

Liechtenstein Şatosu & Seegrotte yer altı gölü &Mayerling av köşkü & Heilingenkreuz Manastırı & Baden termal şehri
&Schönbrunn Sarayı bahçeleri turu| 55 EUR
İlk durağımız, Seegrote. II.Dünya Savaşında Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek savaş uçağını ürettikleri fabrika olan eski maden ocağında tekne turu yapılacak, savaş uçaklarının kalıntıları görülecek. Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durakta ; “Mayerling Faciasi”na konu olan (rehberiniz açıklayacaktır) Mayerling av köşkünü panoramaik olarak göreceğız. Köşk; günümüzde Carmelita rahibelerinin yaşadığı bir manastır konumundadır. Turumuzun son durağı; şirin kaplıca şehri Baden. Burada alışveriş için serbest zaman ve Viyana şehir merkezine dönüş.

Tuna Nehri Tekne Turu | 35 EUR

Budapeşte Avrupa'nın incisi olarak tanımlanıyor. Buna inanabilmeniz için tekne turuna çıkmanız olmazsa olmazlardan biridir. Zira Tuna'nın ikiye ayırdığı kentin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz icin şehri bir de nehirden gezmeniz gerekir. Teknede kulaklıklar vasıtası ile anlatımları dinleyerek binalarin tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binalar muhteşem bir görüntü sergilemektedir. Bir yandan size ikram edilen içkinizi içerken diğer yandan bu romantik manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz.

Estergon – Visegrad - Szentendre Turu | 65 EUR ( Yemekli )

Estergom'a varışımız yaklaşık 1 saat sürecektir. Estergom Katedralini ve Osmanlı'dan kalan Kale'nin kalıntılarını gezecegiz, ikinci durağımız bir ortaçag kalesi olan 'Visegrad'. Ortaçağ krallarının nufuzunun bir göstergesi olan ihtişamlı kale aynı zamanda bir av şatosudur. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alacağız. Ardından, alışveriş için 'Szentendre' isimli küçük bir kasabaya gideceğiz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek cok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zaman ve ardından otele dönüş.

Çigan Gecesi Turu | 50 EUR

Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu turumuzda gideceğimiz restoranımız aynı zamanda bir şarap mahzeni olup, burada hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.

Vlatava Tekne Turu | 35 EUR

Vltava nehri boyunca yapılacak bu gezide, dalgasız bir ortamda, Prag şehrinin tarihi dokusu ve ışıklandırılmış büyüleyici manzarası sizleri beklemektedir. Gezimiz açık büfe yemekli, birer içecek dahil olarak verilecektir 2 saat sürmektedir.

Karlovy Vary Turu | 45 EUR Yemekli 60 EUR

Bu turumuzda öncelikle Dünyaca ünlü Lapis Elmasın Çek cumhuriyeti fabrika satış mağazasını ziyaret ediyoruz. Burada birbirinden değerli taşların sergilendiği mağazada indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalabilirsiniz. Mağazada verilecek serbest zaman ardından Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Çek Cumhuriyeti’nin kaplıcaları ve festivalleri ile ünlü şehri. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır.Atatürk,Karl Marx,Bethooven,Mozart gibi bir çok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği koruma altında bulunan Karlovy Vary turumuz esnasında şehir turu yapılmakta. Alış veriş yapmak içinde çok uygun bir nokta olan bu turumuzu öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz.

Ortaçağ Gecesi Turu | 65 EUR

Bu turumuzda sizleri Avrupa Ortaçağı’ nın en hareketli yerlerinden olan Ortaçağ Gecesine bekliyoruz. Ortaçağ’da yapılan eğlenceler ve o dönemde yenilen yemekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecektir. Güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde muhteşem Ortaçağ eğlenceleri, müthiş showlar. Sınırsız yemek ve alkol verilecektir.

Dresden ve Terezin Turu | 90 EUR – Dresden 75 EUR

Yapılacak olan ikili turumuzda önce Kuzeyin Floransa`si Dresden bir guzel sanatlar sehri olup turumuz esnasinda Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Muzesi, Semper Opera Binasi, Kraliyet Sarayi ve Elbe nehri kiyisi gorecegimiz Dresden’ i ziyaret ediyor daha sonra Imparator II. Joseph tarafindan kralligin korunmasi maksadi ile yaptirilmis, 18,yy’in sonunda ise tamamen degismis ve II, Dunya Savasi’nda Nazilerce, Toplama Kampi haline getirilmiş Terezin kalesini göreceğiz.

Bratislava Turu | 30 EUR

Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. 13 Macar kralının taç giyme törenlerinin yapıldığı bu şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace ,Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır.

Cesky Krumlov Turu | 30 EUR

Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız.

*** 0-4 YAS COCUK UCRETSİZ. 4-12 YAS ARASI COCUK %50 İNDİRİMLİDİR.

*** MİNİMUM 6 TUR ALAN MİSAFİRLERİMİZE %10 İNDİRİM YAPILACAKTIR.
*** YETİŞKİNLER İÇİN KİŞİ BAŞI HAFTALIK 10 EURO LOKAL SERVİSLER,SOFOR BAHSIS BEDELİ VERİLECEKTİR.
*** YOL ÜSTÜ CESKY KRUMLOV VE BRATİSLAVA TURLARINI REZERVASYON ANINDA ALINMASI DURUMUNDA TOPLAM 20 EURO İNDİRİM İLE 40 EURO’DAN VERİLECEKTİR.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 15.-TL
* Seyahat Sigortası : 15.-Eur
* Vize Ücreti (İstanbul Başvuru ) : 75.-Eur
* Vize Ücreti (İzmir ve Ankara Başvuru) : 120.-Eur

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.