Polonya Turu Ramazan Bayramı Özel

7 Gece 8 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
799,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
27 Temmuz 2014
Görülecek Yerler
THY İle Ramazan Bayramı Özel
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul – Varşova

27 Temmuz Pazar günü saat 12:00’da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Anı Tur kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından THY’nın TK 1765 sayılı seferi ile 12:25’de Varşova’ya uçuş. Yaklaşık iki buçuk saat süren bir yolculuktan sonra yerel saatle 13:45’de Varşova’ya Chopin Havalimanına varış ve havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımızla panoramik Varşova turumuza başlıyoruz. Polonya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Varşova yaklaşık 2 milyonluk nüfusa sahiptir . Üç Haç Meydanını, Şehir merkezini Charles de Gaulle Meydanını, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayını, yeni şehir merkezini goruyoruz. Yolumuzu eski sehire dogru cevirdigimizde, Varsova’nin en prestijli caddelerinde gececek, Frederyk Chopin’in evini, Adam Mickiewicz anitini, Cumhurbaskanligi Sarayini, Bagimsizlik meydanini, meshur Varsova Buyuk Tiyatrosunu göreceğiz. Ardından II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış bu kentin kalbi olan, 1980 yılından beri Unesco’nun dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Eski Şehre yani (Stare Miasto’ya) geçiyoruz. Burada, Lehistan İmparatorluğu’nun başkentini Krakow’dan Varşova’ya taşıyan III. Zygmunt’un sütun heykelini gördükten sonra, Kraliyet Sarayı’nı da görecek ve ardından Saint Jan Kilisesini, Çanlı Meydanı gezeceğiz. Panoramik görüntü setinden şehirden geçen Vistül nehrini ve kentin iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri seyrettikten sonra eski şehir meydanını ve Varşova’nın simgesi olan“Syrena” heykelini ziyaret ediyoruz. Ardından şehre giriş Anıtsal kapısı “Barbakan”’dan geçerek XIII. yy.dan kalan yeni şehre giriyoruz ve Madam Curie’nin evini görüyor, yeni şehir meydanını ziyaret ediyoruz.Tur bitiminde konaklayacağımız otele transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Varşova’da otelimizde.

2. Gün Varşova – Wroclaw

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımzla Wroclaw’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek otobüs yolculuğundan sonra Wroclaw’a varışımızı takiben panoramik şehir turuna başlıyoruz. Park ve bahçeleriyle de ünlenmis Kuzey Avrupa’nın Venedik’ini görmek üzere Wroclaw turu başlıyor. Kent 5 ayrı mimariyi bünyesinde barındırıyor. 12 ada üzerine kurulmuş kentin adalarını birbirine bağlayan tam 124 tane köprü var. Özellikle Almanların bu kente olan hayranlığı, bu kenti turizm için cazibe merkezi haline getirmiş. Ayrıca Polonya’nın yeşili en fazla olan kentidir Wroclaw. Kişi başına %38 oranında yeşillik düşüyor. Genç nüfusu, Üniversiteleriyle, adaları ve köprüleriyle ünlü bu kenti ziyaret ediyoruz. İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük tahribata uğrayan Wroclaw’ın en önemli mimari eserleri asıllarına uygun olarak yeniden inşa edilmiştir. Pamuk Prenses ve 7 Cüceler masalının burada geçtiğine inanıldığı için şehrin simgesi haline gelen cüce heykellerini her köşede görmenin mümkün olduğu, Polonya’nın en önemli ticari merkezlerinden Wroclaw’daki panoramik turumuzda görülecek yerler arasında Belediye Binası, Astronomi saati, Katedral, Saint Jan Kilisesi ve birçok sivim mimari örneği bulunmaktadır. Tur bitiminde 1 gece konaklayacağımız otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. Gün Wroclaw – Krakow

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Krakow’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek bir yolculuktan sonra Leh Krallığı’na 700 sene boyunca başkentlik yapmış ve gece hayatının Polonya’da en hızlı olduğu şehre, Krakow’a varıyoruz. Nüfusu yaklaşık 1milyon olan şehir, geleneksel olarak Polonya’nın kültür, sanat ve bilim merkezi olarak kabul edilir.Lehistan İmparatorluğuna 7 asır boyunca başkentlik yapmış, Unesco’nun Dunya Kultur Mirasi listesinin 1. Sayfasi ve 1.listesinde yer alan Krakow kentinde, Kralların ikamet ettiği Wawel Sarayı kompleksini ziyaret edeceğiz. Wawel Kalesinin kuruluşunun efsanevi canavarı Smocza Jama’nın yaşadığı rivayet edilen yerden Polonya’nın en uzun nehri olan Vistülü (Wisla) seyretmeye gidiyoruz. Wawel Sarayı – Kalesi ziyaretimizden sonra Kral yolunu takiben Eski Şehir meydanına geçiyoruz. Yolda ünlü astronom Mikolaj Kopernik’in evini, Maria Magdalena meydanını, 12 Havariler Cizvit Kilisesini göreceğiz. Eski şehir meydanına vardığımızda, dünyanın en güzel kiliselerinden biri kabul edilen, iki farklı bitişli kuleleriyle ve Hejnal melodisi ile ünlenmiş Meryem Ana Kilisesini göreceğiz. Kapalı Çarşı (Sukiennice), şehre giriş anıtsal kapısı (Barbakan) ziyaretleriyle turumuza devam ediyoruz. Turumuzun bitiminde Polonya’nın milli taşı olarak adlandırabileceğimiz amber, yani kehribar taşını ve kehribarla yapılmış takılara-hediyeliklere göz atmayı ihmal etmeyin. Tur bitiminde 3 gece konaklayacağımız otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için esktra Geleneksel Leh Gecesi turu, Polonya’nın geleneksel müzikleri ve dansları eşliğinde akşam yemeğimizi alacağımız bu turun ardından otelimize transfer. Geceleme Krakow’da otelimizde.
Geleneksel Leh Gecesi (Yemekli) : 55 € (Kişi Başı)

4. Gün Krakow

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dinlenme, alışveriş ve gezme imkanı. Dileyen misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Auschwitz-Birkenau turuna katılma imkanı. Nazi vahşetinin akıl almaz boyutlarını, bu rezaletten geri kalanları modern bir müze anlayışında görebileceğiniz tek yer olan“AUSCHWITZ-BIRKENAU” kamplarını ziyaret ediyoruz. Gaz odalarından fırınlara, kadın saçlarından yapılmış kumaş toplarından kamp kayıtlarına kadar göreceğiniz her şey, sizi hayrete düşürecek. Yakın tarihimize ışık tutan, insanlığın yaşadığı en büyük dramın tanığı, II. Dünya Savaşı’nın en büyük toplama ve yok etme kampları Auschwitz – Birkenau, Yüzbinlerce insanın sistematik bir şekilde öldürüldüğü bu toplama kampı ziyaretinden sonra özel aracımızla otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Auschwitz-Birkenau Toplama Kampı Turu : ( 50 €) Kişi Başı

5. Gün Krakow

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Wieliczka Tuz Madeni Müzesi turuna katılabilir. Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan dünyanın yegâne tuz madeni müzesi olan “WİELİCZKA TUZ MADENİ MÜZESİ” gezisi için otelden hareket ediyoruz. Krakow’a 15 km. uzaklıkta, doğu istikametinde yer alan Tuz Madeni Müzesine gidiyoruz. Yerin 135 metre altına kadar ineceğimiz, her yerin tuz ve ahşaptan oluştuğu, dünyanın tek tuz madeni müzesi gezimizi gerceklestireceğiz. Bu madende insanın doğaya karsi vermiş olduğu savaşı, sanatın hangi ortamlarda nasıl vücuda getirildiğine şahit olacak ve yerin 100 metre altında bir yeraltı gölünün kıyısında Chopin dinleyeceğiz. Madende toplam 300 km. yürüyüş alanı, 3000’den fazla görülebilecek galeri, 326m. toplam derinliğiyle bu dev madeninin turistik geziye izin verilen 64 ile 135m. derinliğini, 24 galeriyi toplam 2 km’lik yürüyüşle gezeceğiz. Yerin 90m. Derinliğinde, maden işçileri tarafından yapılan Azize Kinga Şapeli, tuzdan yapılmış muhteşem heykelleri, yine tuz üzerine işlenmiş kabartma resimleriyle sizi bambaşka dünyalara götürecek. Turumuzun sonunda Krakow eski sehir meydanina gelecegiz ve kenti kendimizi kesfetmek, arzu edenlerin hediyelik alisverisleri icin serbest zaman verecegiz.Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme Krakow’da otelimizde.
Wieliczka Tuz Madeni Müzesi Turu : ( 55 €) Kişi Başı

6. Gün Krakow – Varşova

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Varşova’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğun ardından Varşova’ya varış ve 2 gece konaklayacağımız otelimizde check-in işlemleriden sonra odalara yeleşme ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Royal Wilanow Sarayı ve Parkı turuna katılma imkanı. Bu turumuzda Kral John Sabieski’nin yazlık olarak kullandığı sarayı gezeceğiz. Döneminin en değerli çinileri ve mobilyaları ile dekore edilen saray muhteşem bir iç mimariye sahiptir. Ünlü Polonyalı ressamların eserlerinin sergilendiği galerileri göreceğimiz sarayda ayrıca İngiliz Parkı, İtalyan Barok Bahçesi ve gül bahçeleri de nefes kesici güzelliktedir. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Royal Wilanow Sarayı & Parkı Turu : (40 €) Kişi Başı

7. Gün Varşova

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dinlenme, alışveriş ve gezme imkânı. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Kraliyet Sarayı (Royal Castle) ve Eski Varşova Yürüyüş turuna (40 €) katılabilir. Bu turumuzda Varşova’nın eski şehir merkezini yürüyerek gezerken Kraliyet Sarayı Meydanı’nı, Kral III.Sigismund sütununu, Aziz John Katedrali’ni, Eski Şehir Pazar Meydanı’nı, Büyük Tiyatro’yu ve meçhul askerin mezarını göreceğiz. Daha sonra Polonya’nın başkentinin Krakow’dan Varşova’ya taşınması sonucu 17. Yüzyılın başlarından 18. Yüzyılın sonlarına kadar Polonya krallarının makamı olan Royal Castle Polonya tarihinin en önemli olaylarında da baş rol oynamıştır. İkinci Dünya Savaşı sırasında talan edilen ve neredeyse tamamen mahvolan saray 1971-1984 tarihleri arasında yeniden inşa edilerek ülkenin en önemli görüşmelerinde temsili anlamda ev sahipliği yapmaktadır. Tur sonunda otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
Kraliyet Sarayı ve Eski Varşova Yürüyüş Turu : 35 € (Kişi Başı)

8. Gün Varşova – İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve özel aracımızla Varşova Havalimanı’na transfer. THY’nın TK 1766 numaralı seferiyle 14:45’de Varşova’dan hareket ve yerel saatle 18:15’de İstanbul’a varış.Turumuzun sonu. Bir sonraki Anı Tur seyahatinizde görüşmek dileğiyle.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Varşova, Wroclaw, Krakow

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Varşova gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Varşova’da 4* otelde 3 gece konaklamalar,
 • Wroclaw’da 4* otelde 1 gece konaklamalar,
 • Krakow’da 4* otelde 3 gece konaklamalar,
 • Sabah Kahvaltıları
 • Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Programda belirtilen tüm şehirler arası transferler,
 • Panoramik Varşova,Wroclaw ve Krakow şehir turları
 • Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu: 15 TL
 • Vize ücreti: 120 €
 • Seyahat Sigortası: 15 € (65 yaşa kadar)
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra turlar
 • Tüm tur boyunca öğle ve akşam yemekleri

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Bu paketin kuralları
• Vize işlemlerini Anıtur’dan yaptıran misafirlerimiz bu güvenceden faydalanabilir. Hizmeti Anıtur’dan almıyorsa hiçbir şekilde geçerliliği yoktur.
• Vize hizmetinin eklendiği gün aynı anda eklenebilir. Sonradan eklenmesi mümkün değildir.
• Vizenin çıkmaması durumunda Tur ücretinin tamamı iade edilir, ek hizmet ücretleri (Vize, Sigorta, İptal Güvence, Vize Risk vb ) iade edilmez.
• Tüm Vizeli Turlarda Geçerlidir. Fiyatı sabit 50€’dur.
Vize Risk Güvence Paketi Satın Almayıp, Vizesi Çıkmayan Misafirlerimize Kesinlikle Sözleşme Şartları Uygulanır.
Ayrıca;
Daha öncesinde Schengen vizesi olamayan pasaportara vize hizmeti verilmeyebilir. Evraklar vize departmanı tarafından kontrol edilecek olup, eksik evrak göndermeyip bekleten, yeterli belgelere sahip olmayan misafirlerimize hizmet bedeli ve evrakları iade edilir.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.