Peru & Bolivya Turları

10 Gece 12 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
3.990,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
02 Mart 2014
Görülecek Yerler
“Krallar Şehri” Lima ile başlayıp efsanevi Nazca Çizgileri ile son bulan bir yolculuk…
1. TUR PROGRAMI

1. Gün 2 MART 2014, PAZAR İSTANBUL - AMSTERDAM

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Saat 03.00'da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde açılacak olan Anı Turizm kontuarında buluşuyoruz. Check - in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 05.55'te KLM Havayolları'na ait KL 1610 sefer sayılı uçuş ile Amsterdam'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 40 dakika sürecek uçuşun ardından yerel saat ile 08.30'da Amsterdam'a varıyoruz. Burada uçak değiştiriyor ve saat 12.25'te KL 743 sefer sayılı uçuş ile Lima'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19.10'da Lima'ya varıyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün 3 MART 2014, PAZARTESİ LİMA

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Lima Tarihi Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasikal tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya evsahipliği yapmış olan ve bugün Lima'nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru'da değil tüm Latin Amerika'da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı gezeceğimiz yerler arasında. Bununla beraber Peru başkanlık makamı olan Presidential Hall ve City Hall'da bölgede göreceklerimizden bazıları. Daha sonra özel aracımız ile Pre-Hispanik döneme ait 45.000'den fazla eserin sergilendiği ve hatta İnka Öncesi döneme ait birçok obje ve mücevherin bünyesinde bulunduğu Peru tarihinin izlerinin sürüldüğü Larco Herrera Müzesi'ne hareket ediyoruz. Müze gezisinin ardından öğle yemeğimiz Larco Herrera Restoran'da. İnka-öncesi döneme ait binlerce altın eserin, mücevherin, seramiklerin, mumyaların ve tekstil ürünlerinin sergilendiği Altın Müzesi ve aynı müzede yer alan “Dünyanın Silahları” sergisi, turumuzun öğleden sonraki kısmında geziliyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün 4 MART 2013, SALI LİMA - CUZCO - PISAC - OLLANTAYTAMBO - KUTSAL VADİ

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Saat 08.05'te LAN Havayolları'na ait LA 2023 sefer sayılı uçuş ile Cuzco'ya hareket ediyoruz. Varışımız saat 09.25'te. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile dünyanın en renkli yerel pazarlarından biri olan, bölgede bulunan birçok köy ve kasabadan gelen yerlilerin alışverişlerini çoğunlukla da takas usulü gerçekleştirdikleri Pisac Pazarı'nı görmek üzere Pisac'a hareket ediyoruz. Burada And Dağları yerlilerinin yapmış olduğu ürünlerden alabilir ya da renk cümbüşü içinde muazzam kareler yakalayabilirsiniz. Gezinin ardından öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Daha sonra özel aracımız ile Ollantaytambo'ya geçiyoruz. Toplamı 50 tonu geçen 6 monolitten oluşan Ollantaytambo Kalesi ve Güneş Tapınağı bugün görülecek son yerler. Akşam yemeği ve konaklama Kutsal Vadi'de yer alan otelimizde.

4. Gün 5 MART 2014, ÇARŞAMBA KUTSAL VADİ - MACHU PICCHU - KUTSAL VADİ

Kahvaltının ardından Ollanta Tren İstasyonu'na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu'nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes'te son buluyor. Küçük otobüsler ile yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Machu Picchu'ya gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dahice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu'da öğle yemeğine kadar turumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi örenyerinin içinde yer alan Machu Picchu Sanctuary Lodge'da alıyoruz. Yemekten sonra Machu Picchu'da serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta'ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün 6 MART 2014, PERŞEMBE KUTSAL VADİ - CUZCO

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Cuzco'ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden ilk durağımız İnka döneminden kalma bir dini komplex olan Kenko Tapınağı. İçinde barındırdığı yarım daire şeklindeki tribünleri nedeni ile aynı zamanda mahkeme olarak da kullanıldığına inanılan Kenko gezisinin ardından yine bir İnka kalıntısı olan Sacsayhuaman Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları. Öğle yemeğimizden önce gezeceğimiz son yer ise askeri bir yapıt olan “Kızıl Kale” Puca Pucara. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemeğin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi'ni gezmeye başlıyoruz. Birçok tarihi olaya sahne olan Plaza de Armas ve Barok tarzı muazzam mimarisi ile Cuzco Katedrali göreceklerimiz arasında. Günü İnkaların Güneş Tanrısı'na adanmış olan Korikancha Tapınağı gezisi ile tamamlıyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün 7 MART 2014, CUMA CUZCO - LA PAZ

Kahvaltının ardından özel aracımız havalimanına transfer oluyoruz. Saat 10.20'de Amaszones Havayolları'na ait Z8 501 sefer sayılı uçuş ile La Paz'a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 12.20'de. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile La Paz'ın merkezine hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Daha sonra La Paz turumuza başlıyoruz. Altın kaplama sunağı ile ünlü Barok tarzı mimarinin bir mücevheri kabul edilen San Francisco Kili-sesi, kentin merkezi konumundaki Plaza Murillo ve çevresinde yer alan Katedral ile Hükümet Binası, kolonyal sokaklar ve meydanlar ve dünyaca ünlü Cadılar Pazarı'nı gezdikten sonra özel aracımız ile şehrin güneyinde yer alan Ay Vadisi'ne gidiyor ve eşsiz manzaraya tanık oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün 8 MART 2014, CUMARTESİ LA PAZ - TIWANAKU - LA PAZ

Kahvaltının ardından özel aracımız ile La Paz'ın yaklaşık 2 saat batısında yer alan UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Tiwanaku ören yerine hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Tiwanaku Kültürü'ne ait birçok taş oyma objelerin ve monolitlerin görülebileceği müzeyi geziyoruz. Daha sonra yedi basamaklı terasları ile Akapana Piramidi, dünyaca bilinen Güneş Kapısı'nın da yer aldığı The Kalasasaya Tapınağı gibi bu kültüre ait son derece önemli yapıtların görülebileceği arkeolojik siteyi keşfediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Gezinin ardından özel aracımız ile La Paz'a dönüyoruz. Akşam yemeği yerel bir performans eşliğinde yerel bir restoranda. Konaklama otelimizde.

8. Gün 9 MART 2014, PAZAR LA PAZ - PUNO

Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile her yıl binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Copacabana ve “Copacabana'nın Bakiresi” tarafından kutsanmış olan tarihi tapınağı geziyoruz. Gezinin ardından katamaranlar ile Manco Capac ve Mama Ocllo'nun İnka İmparatorluğu'nu kurmak üzere üzerinde belirdiğine inanılan Güneş Adası'na gidiyoruz. Öğle yemeğimizi katamaranda alacağız. Adada İnka bahçesi, merdivenler ve kutsal çeşme ile Tiwanaku ören yerinden çıkarılan koleksiyonların da sergilendiği Inti Wata Kültür Kompleksi'ni geziyoruz. Gezinin ardından katamaranlar ile karşı kıyıya geçerek burada bizi bekleyen özel aracımız ile Puno'ya varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9. Gün 10 MART 2014, PAZARTESİ PUNO - JULIACA - LİMA

Erken bir kahvaltının ardından Uros Yerlileri'nin sazdan yapılma yüzen adalarını ziyaret ediyoruz. Bu adalarda yerel halk, yüzyıllar öncesine dayanan geleneklerini hala sürdürmekte ve dışarıya kapalı bir hayat sürmektedir. Cordillera Real eteklerinde geçen bu sabahın ardından Titicaca Gölü'nün Peru kısmında yer alan en büyük ada olan Taquile Adası'nı ziyaret ediyoruz. Muazzam manzaralara tanık olduktan sonra öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Daha sonra Puno'ya dönüyor ve yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuk ile Juliaca Havaalanı'na transfer oluyoruz. Saat 19.45'te LAN Havayolları'na ait LA 2092 sefer sayılı uçuş ile Lima'ya hareket ediyoruz. Havalimanında karşılandıktan sonra özel araçlarımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

10. Gün 11 MART 2014, SALI LİMA - PARACAS - NAZCA ÇİZGİLERİ - LİMA

Kahvaltının ardından Pasifik Okyanusu sahil şeridi boyunca güneye devam edeceğimiz yolculuğumuz için özel aracımıza biniyoruz. Paracas'a varışımıza istinaden Pisco Havaalanı'na hareket ediyoruz. 15 dakika sürecek bu yolcuğuluğun ardından Cessna Gran Caravan tipi küçük uçaklar ile sırrı hala çözülememiş, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Nazca Çizgileri ve yeni keşfedilen Palpa Çizgileri üzerinden uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek uçuşun ardından öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemeğin ardından özel aracımız ile Lima'ya dönüyoruz. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda ve konaklama otelimizde.

11. Gün 12 MART 2014, ÇARŞAMBA LİMA - AMSTERDAM

Kahvaltının ardından havalimanına transfer olacağımız saate kadar serbest zaman. Daha sonra özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve saat 21.15'te KL 744 sefer sayılı uçuş ile Amsterdam'a hareket ediyoruz. Uçakta yeni güne gireceğiz.

12. Gün 13 MART 2014, PERŞEMBE AMSTERDAM - İSTANBUL

Yerel saat ile 15.30'da Amsterdam'a varıyoruz. Burada uçak değiştiriyoruz ve saat 20.30'da KL 1617 sefer sayılı uçuş ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 00.45'te. Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

İstanbul

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• İstanbul – Amsterdam - Lima - Amsterdam - İstanbul Arası KLM Havayolları ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti

- Lima - Cuzco / Cuzco - La Paz / Juliaca - Lima arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
- Lima'da 4 gece 4 yıldızlı otelde konaklama
- Kutsal Vadi'de 2 gece 4 yıldızlı otelde konaklama
- Cuzco'da 1 gece 4 yıldızlı lodge'da konaklama
- La Paz'da 2 gece 5 yıldızlı otelde konaklama
- Puno'da 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama
- Programda belirtilen 9 öğle yemeği
- Programda belirtilen 8 akşam yemeği
- Ev – alan – ev transferi dahil olmak üzere tüm transferler
- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
- Nazca Çizgileri üzerinde küçük uçaklar ile uçuş
- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
- Anı Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
- Yurtdışı çıkış harcı
- Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri.
- Yemekler esnasında alınacak içecekler.
- Fazla bagaj ücretleri.
- Kişisel harcamalar.
- Vize ücretleri

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER


Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.