Paris Turu Yılbaşı Özel - THY

3 Gece 4 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
899,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
29 Aralık 2013
Görülecek Yerler
Türk Havayolları ile Son 2 Koltuk!
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Paris

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk havayollarının TK1821 Nolu tarifeli seferi ile 07:45‘te Paris'e hareket ediyoruz. Saat 10:25'te Paris'e varışta, alanda profesyonel yerel rehber tarafından karşılanarak panoramik Paris şehir turuna çıkıyoruz.
Panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında: Opera Binası ve Meydanı, Madeleine Kilisesi, Vendome Meydanı, ChampsElysees Caddesi ve Etoile Meydanı‘ndaki meşhur Zafer Takı, Concorde Meydanı, Petit Palais (Küçük Saray), Grand Palais (Büyük Saray), Paris'in en meşhur karakteri olan NapoleonBonaparte'ın anıt mezarı Dom Kilisesi, elbette ki Eiffel Kulesi, TrocaderoMeydanı, Askeri Akademi ve Invalides Müzesi, Fransız edebiyatının meşhur yazarlarının ve şairlerinin naaşlarının bulunduğu Pantheon Mozolesi, Paris'in meşhur öğrenci semti Saint Michel ve Luxembourg Parkı, Fransız Senato Binası, Saint Sulpiceçeşmesi ve kilisesi, Saint Germain kilisesi, ünlü kafeler; Cafe Les DeuxMagots ve Cafe de Flore, Fransa'nın en eski üniversitesi Sorbonne Üniversitesi,Notre Dame Katedrali veLouvre Müzesi bulunmaktadır.
Turumuzun ardından otele transferle birlikte odalarımıza yerleşiyoruz. Kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman.
Dileyen misafirlerimizle yerel rehber eşliğinde Paris şehrinin vazgeçilmez turistik mekanlarından derlediğimiz kültürel içerikli turumuzda gün boyunca şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz: Dümdüz bir ova üzerine kurulmuş görkemli Paris şehrinde güney yönünde ufka her baktığınızda bütün ihtişamıyla karşınıza çıkan, geceleri ışık şovlarıyla sizleri selamlayan şehrin sembolü, sanatçılara ilham kaynağı dünyaca ünlü Eiffel Kulesi gezimizde asansörle 2. katına ulaştığımızda Paris'i bu kez Eiffel kulesiz panoramik görüntüleri ile karşımızda bulacağız... Şehri yukarıdan seyretmenin zevkine vardıktan sonra, yapımı 170 sene sürmüş, 19. yüzyıldan beri Victor Hugo'nun romanıyla ünlenmiş, dünyanın en popüler katedrali Notre Dame Katedrali'ni gezerken gotik mimarinin özelliklerini tanımaya, karanlık Ortaçağ tarihini keşfetmeye ne dersiniz? Gezimizin son durağı olan 19. yüzyılın sonlarından beri Paris bohem hayatının merkezi olmuş, Ressamlar Tepesi olarak bilinen Montmartre mahallesinde, Paris şehrinin içindeki son üzüm bağlarını, tüm şehre tepeden hakim manzaralı bahçeleriyle ünlü Adaklar Kilisesini ve daracık tipik Paris sokaklarını rehberiniz eşliğinde gezerken, amatör ressamlara çizdireceğiniz portrenize sahip olabilirsiniz... (ekstra: Yetişkin 90€/ çocuk 45€)
Geceleme otelimizde

2. Gün Paris

Dileyen misafirlerle yerel rehber eşliğinde sabahın erken saatlerinde otelinizden hareketle başlayan bu tam günlük turumuzda ilk durağımız “Kuzeyin Venedik'i” olarak bilinen, kanallar üzerine kurulmuş Bruges şehri. Arzu eden misafirlerimiz fayton veya tekne gezilerinden kendi imkânları ile faydalanabilecek. Dantel, çikolata, bira gibi geleneksel Belçika ürünleri alışverişleriniz ve öğle yemeği için ayrılmış serbest vaktiniz olacak..
Öğleden sonra turumuza Fransa'nın komşusu, Kuzey Avrupa'nın şirin ülkesi Belçika'nın kültürel, tarihi ve coğrafi dokusunu keşfetmeye gidiyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı olan Belçika'nın başkenti Brüksel girişinde şehrin sembolü Atomium'u göreceğiz. Gezimizin devamında, Brüksel'inmerkezinde Kraliyet Sarayı, Avrupa Birliği Parlamentosu, Adliye Sarayı, Müzik Akademisi, Saint Michel Katedrali, Büyük Meydan ve Mannequin Pis Heykeli gibi tüm önemli binaları rehberlerimizin anlatımlarıyla gezme imkanına sahip olacaksınız. Bir günde bambaşka bir ülkeyi ayrıntılarıyla tanımak isteyenler için bulunmaz bir fırsat (ekstra: Yetişkin : 160€/çocuk 80€)

  1. 1. Alternatif (Gündüz)
Dileyen misafirlerimizle yerel rehber eşliğinde son yıllarda Da Vinci şifresi romanlarıyla sürekli gündemde olan, her sene ortalama 8 milyon insanın gezdiği eski kraliyet sarayı Louvre Müzesi‘ni gezeceğiz. Dünya sanat tarihinin en güzel eserlerini bir arada görme şansına sahip olacağız. Da Vinci'nin ünlü Mona Lisa'sı (La Joconde), tarihi TürkKütahyaçinilerimiz, Yunan ve roma heykelleri, Fransız kraliyet mücevherleri bunlardan sadece bazıları...(ekstra: Yetiskin 75 €/çocuk 50 €)
Aksam için
Dileyen misafirlerimizle akşam 22:30'da otelden hareketle 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW‘u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izlemeden önce Paris'in şiirlere ve şarkılara konu olmuş cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış halini gezeceğiz; Eiffel kulesinin, Opera binasının, Concorde ve Vendome meydanının ışık oyunları doyumsuz bir gecenin sadece başlangıcı olacak… (ekstra: Yetişkin 120€/çocuk 70€)
Geceleme otelimizde.

3. Gün Paris

Sabah kahvaltı sonrası kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest gün.
Dileyen misafirlerle yerel rehber eşliğinde Paris'e 36 km. uzaklıktaki, Avrupa kıtasının tek Disney parkı rüyalar dünyası Disneyland Park'ına gezimizi düzenleyeceğiz. Gezimizde, Hayaletler evi, Mark Twain'in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson'un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarış pisti gibi aktivitelerle büyükler de en az küçükler kadar eğlenecek ve Disney karakterleriyle beraber gün boyunca çok keyifli anlar yaşayacağız. (ekstra: Yetişkin 95€/çocuk 75€)
Geceleme otelimizde.

4. Gün Paris - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest gün.
Dileyen misafirlerimizle Seine Nehri tekne gezisi, Latin Mahallesi, Lüksemburg Bahçesi ve St Germain mahallesinden derledigimiz “Büyüleyici Paris” turumuz ile Paris'in vazgeçilmez noktalarını ziyaret edecegiz. Adını iki bin yıl önce romalı bir tanrıçadan almış, Paris'i 13 km. boyunca ikiye bölen Seine Nehri antik çağdan günümüze kadar inşa edilmiş 37 köprüyle süslenmiştir. Üstü açık ve camla kapalı iki bölümden oluşan teknelerle yapacağımız Seine nehri gezimizde Paris şehrinin binalarını, nehir kenarındaki yaşantıları, köprüleri ve tam merkezdeki Cité ve Saint Louisadalarını nehir üzerinden izleme olanağı bulacaksınız... Turumuzun bu ilk bölumunden hemen sonra Paris'in Latin Mahallesi diye anılan semtine geçiyoruz. Sorbonne Üniversitesi, Sorbonne Meydanı, Pantheon gibi ünlü köşelerini dışarıdan görüyoruz. Ardından, Paris'in en güzel bahçelerinden birine, Lüksemburg Bahçesi'ne geçiyoruz. Bahçede vereceğimiz fotoğraf arasından sonra yolumuz Paris'in entelektüel kafeleriyle ünlü Saint Germain mahallesine düşecek. Mahallede şehrin en eski kilisesini görecek, tur sonunda Sartre, Beauvoir gibi büyük isimlerin uğrak kafelerinde kahve içebileceksiniz.
(Yetişkin : 75 € / Çocuk : 50 €)
Havaalanı transferinizin ardından, bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Havayolları TK1828 tarifeli seferi ile 18:15'de İstanbul'a hareket ediyoruz. Saat 22:45'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.
Bir dahaki turumuzda görüşmek dileğiyle.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Paris

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile Atatürk Havalimanı-Paris(Charles de gauller)- Atatürk Havalimanı gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* Alan – otel – alan transferleri
* Yarım Günlük Panoramik Paris Şehir Turu
* Belirtilen kategori otellerde 3 gece oda + kahvaltı konaklama
* Tüm seyahat süresince Türkçe rehberlik hizmeti
* Havalimanı vergisi ve Zorunlu Sigorta

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Vize Ücreti: 120 €
*Seyahat Sigortası: 15 €
*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu: 15 TL
**Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimanında açık ise vergi dairesi veznesine yatırılabilir.
*Bahşiş: 5 € (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir)

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.