Paris Turu Ramazan Bayramı Özel

4 Gece 5 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
799,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
26 Temmuz 2014
Görülecek Yerler
Pegasus Havayolları ile !
1. TUR PROGRAMI

1. Gün 26 Temmuz 2014 İstanbul - Paris

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus PC401 tarifeli seferi ile 10:30'da Paris'e hareket ediyoruz. Saat 13:15'te Paris'e varışta, alanda profesyonel yerel rehber tarafından karşılanarak panoramik Paris şehir turuna çıkıyoruz.
Panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında Opera Binası ve Meydanı, Madeleine Kilisesi, Vendome Meydanı, Champs Elysees Caddesi ve Etoile Meydanı‘ndaki meşhur Zafer Takı, Concorde Meydanı, Petit Palais ( Küçük Saray ), Grand Palais ( Büyük Saray ), Paris'in en meşhur karakteri olan Napoleon Bonaparte'ın anıt mezarı DOM Kilisesi, elbetteki Eiffel Kulesi, Trocadero Meydanı, Askeri Akademi ve Invalides Müzesi, Fransız edebiyatının meşhur yazarlarının ve şairlerinin naaşlarının bulunduğu Pantheon Mozolesi, Paris'in meşhur öğrenci semti Saint Michel ve Luxembourg Parkı, Fransız Senato Binası, Saint Sulpice çeşmesi ve kilisesi, Saint Germain kilisesi, ünlü kafeler; Cafe Les Deux Magots ve Cafe de Flore, Fransa'nın en eski üniversitesi Sorbonne Üniversitesi, Notre Dame Katedrali ve Louvre Müzesi bulunmaktadır.
Turumuzun ardından otele transferle birlikte odalarımıza yerleşiyoruz. Kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman.
Dileyen misafirlerimizle Seine Nehri tekne gezisi, Latin Mahallesi, Lüksemburg Bahçesi ve St Germain mahallesinden derledigimiz bu özel tur ile Paris'in vazgeçilmez noktalarını ziyaret edecegiz . Adını iki bin yıl önce romalı bir tanrıçadan almış, Paris'i 13 km. boyunca ikiye bölen Seine Nehri antik çağdan günümüze kadar inşa edilmiş 37 köprüyle süslenmiştir. Üstü açık ve camla kapalı iki bölümden oluşan teknelerle yapacağımız Seine nehri gezimizde Paris şehrinin binalarını, nehir kenarındaki yaşantıları, köprüleri ve tam merkezdeki iki küçük adasını nehir üzerinden izleme olanağı bulacaksınız... Turumuzun bu ilk bölumunden hemen sonra Paris'in Latin Mahallesi diye anılan semtine gidiyoruz, Sorbon Üniversitesi, Sorbon Meydanı, Pantheon gibi ünlü köşelerini dışarıdan görüyoruz. Ardından, Paris'in en güzel bahçelerinden birine, Lüksemburg Bahçesi'ne geçiyoruz. Bahçede vereceğimiz fotoğraf arasından sonra yolumuz Paris'in entelektüel kafeleriyle ünlü St Germain mahallesine düşecek. Mahallede şehrin en eski kilisesini görecek, tur sonunda Sartre, Beauvoir gibi büyük isimlerin uğrak kafelerinde kahve içebileceksiniz.
(Yetişkin: 75 € / Çocuk : 50 €)
Geceleme otelimizde.

2. Gün 27 Temmuz 2014 Paris

Sabah kahvaltı sonrası kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest gün.
Dileyen misafirlerimizle yerel rehber eşliğinde Paris şehrinin vazgeçilmez turistik mekanlarından derlediğimiz kültürel içerikli turumuzda gün boyunca şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz: Dümdüz bir ova üzerine kurulmuş görkemli Paris şehrinde güney yönünde ufka her baktığınızda bütün ihtişamıyla karşınıza çıkan, geceleri ışık şovlarıyla sizleri selamlayan şehrin sembolü, sanatçılara ilham kaynağı dünyaca ünlü Eiffel Kulesi gezimizde asansörle 2. katına ulaştığımızda Paris'i bu kez Eiffel kulesiz panoramik görüntüleri ile karşımızda bulacağız... Şehri yukarıdan seyretmenin zevkine vardıktan sonra, yapımı 170 sene sürmüş, 19. yüzyıldan beri Victor Hugo'nun romanıyla ünlenmiş, dünyanın en popüler katedrali Notre Dame Katedrali'ni gezerken gotik mimarinin özelliklerini tanımaya, karanlık ortaçağ tarihini keşfetmeye ne dersiniz ? Gezimizin son durağı olan 19. yüzyılın sonlarından beri Paris bohem hayatının merkezi olmuş, Ressamlar Tepesi olarak bilinen Montmartre mahallesinde, Paris şehrinin içindeki son üzüm bağlarını, tüm şehre tepeden hakim manzaralı bahçeleriyle ünlü Adaklar Kilisesini ve daracık tipik Paris sokaklarını rehberiniz eşliğinde gezerken, amatör ressamlara çizdireceğiniz portrenize sahip olabilirsiniz... (ekstra : Yetişkin 90€/ çocuk 45€)
Misafirlerimiz dilerlerse yerel rehber eşliğinde son yıllarda Da Vinci şifresi romanlarıyla sürekli gündemde olan, her sene ortalama 8 milyon insanın gezdiği eski kraliyet sarayı Louvre Müzesi gezimize katılabilirler. Dünya sanat tarihinin en güzel eserlerini bir arada görme şansına sahip olacağız. Da Vinci'nin ünlü Mona Lisa'sı (La Joconde), tarihi Türk Kütahya çinilerimiz, Yunan ve Roma heykelleri, Fransız kraliyet mücevherleri bunlardan sadece bazıları...
(ekstra: Yetişkin 75 €/çocuk 50 €)
Turumuzun sonunda dileyen misafirlerimizle akşam 22:30'da otelden hareketle 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW‘u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izlemeden önce Paris'in şiirlere ve şarkılara konu olmus cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış halini gezeceğiz; Eiffel kulesinin, Opera binasının, Concorde ve Vendome meydanının ışık oyunları doyumsuz bir gecenin sadece başlangıcı olacak…Geceleme otelimizde.
(ekstra: Yetişkin 120€/çocuk 70€)

3. Gün 28 Temmuz 2014 Paris

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz olan 7'den 70'e herkesin rüyalarını süsleyen ve dünyanın en büyük eğlence parklarından biri olan Disneyland Eğlence Parkı turumuza katılabilirler. Profesyonel rehberlerimiz eşliğinde hayalinizde bile göremeyeceğiniz güzellikteki Disneyland'a gitmek için sabah 08.30'da otelden ayrılıyoruz. Main Street ve 19. yüzyıl Amerikan kasabaları, dünya çocuklarından şarkılar, Disney kahramanlarının geçit töreni. Frontierland'Da başıboş bir maden trenine binip maden kuyularından ve yıkılmaya yüz tutmuş köprülerden geçerek eğlencenin doruklarına ulaşacağız. Daha sonra teknelerimize binerek muazzam bir kaleyi kuşatan Karayip korsanlarını izleyeceğiz. Dileyenler zaman makinesi ile zaman içinde bir yolculuğa veya yıldız savaşlarına bizzat katılacak ya da uzay gemisine binerek aya kadar ulaşabilecekler. Küçükler için olduğu kadar büyükler için bu cazip gezimizde rehberlerimiz sizinle ilk turu atarak size hem yardımcı olacak hem de zaman kazandıracak. Tabii her şeyin yanında nefis bir çevre dizaynı, unutulmaz fotoğraflar çekebileceğiniz manzaralar ve onlarca alışveriş butiği ve restoranlar. Turumuzun bitiminde otele transfer.
Disneyland Turu
Yetiskin: EUR 95.- kişi başı // 2 - 11 Yas : EUR 75.- kişi başı

4. Gün 29 Temmuz 2014 Paris

Sabah kahvaltı sonrası kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest gün. Dileyen misafirler extra düzenlenecek olan tam günlük Belçika Turu'na katılabilirler. Sabah otelden Brüksel'e hareket .3,5 saatlik bir seyahatten sonra Brüxsel'e varış. Midye, bira, çikolata, elmas ve dantelleriyle meşhur bu şehirdeki Atomium, Kraliyet Sarayı ve Kilisesi, Avrupa Birliği Merkezi, Büyük Meydan, Mannequin Pis Heykeli görülecek yerlerden bazılarıdır. Restorantları ile ünlü Rue des Bouchers'de öğle yemeği ve alış-veriş için serbest zamanımız olacaktır. Turun ardından Paris'e dönerek otelimize transfer oluyoruz.
Belçika Turu Yetişkin: EUR 160.- kişi başı // 2 - 11 Yas: EUR 80.- kişi başı

5. Gün 30 Temmuz 2014 Paris - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası odaların saat 12'e kadar boşaltılması gerekmektedir. Odalar boşaltıldıktan sonra kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest gün.
Dileyen misafirlerimizle yerel rehber eşliğinde filmlere konu olmuş görkemli Fransız kraliyet yaşantısına asırlarca ev sahipliği yapmış ünlü Versailles Sarayı gezimizi gerçekleştireceğiz. Giyotinle öldürülmüş son kraliçe Marie-Antoinette ve kral 16. Louis‘nin orijinal olarak korunmuş yatak odalarının ve sarayın yeni restore edilmiş birçok yeni salonunun yanı sıra su oyunlarıyla meşhur kraliyet bahçelerini de keşfetme şansına sahip olacağız... (ekstra: Yetişkin 75€/çocuk 50€)
Havaalanı transferinizin ardından, bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Pegasus PC874 tarifeli seferi ile 18:30'da İstanbul'a hareket ediyoruz. Saat 22:55'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.
Bir dahaki turumuzda görüşmek dileğiyle...

UÇUŞ DETAYLARI
26Temmuz2014
PC 401
Istanbul–Paris
10.30
13.15
30Temmuz2014
PC 874
Paris–Istanbul
18.30
22.55


2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Paris

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Pegasus Havayolları ile SabihaGökçen Havalimanı - Paris - SabihaGökçen Havalimanı gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* Alan – otel – alan transferleri
* Yarım Günlük Panoramik Paris Şehir Turu
* Belirtilen kategori otellerde 4 gece oda + kahvaltı konaklama
* Tüm seyahat süresince Türkçe rehberlik hizmeti
* Havalimanı vergisi ve Zorunlu Sigorta

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Vize Ücreti: 120 €
*Seyahat Sigortası: 15 €
*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu: 15 TL
**Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimanında açık ise vergi dairesi veznesine yatırılabilir.
*Bahşiş: 5 € (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir)

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.