Panama - Kolombiya Turu

8 Gece 10 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
2.999,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
14 Mart Hareket
Görülecek Yerler
Klm ve Air France Havayolları İle !
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Amsterdam - Panama City

Turumuz saat 03:00’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolü işlemlerini tamamlıyoruz. Saat 05:55’te KLM Havayolları’na ait KL-1610 sefer sayılı uçak ile Amsterdam’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08:30’da varışımızı takiben saat 11:25’te KLM Havayolları’na ait KL757 sefer sayılı uçak ile Panama City’e hareket ediyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün Panama City

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel araçlarımız ile şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Turumuz sırasında büyüleyici freskleriyle baş döndüren Opera Binası, Pasifik’teki ilk Avrupa yerleşim yeri olan Panama Vieja, Panama Kanalı ve San Lorenzo Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ulusal Tiyatro, Başkanlık Sarayı, Koloni Dini Müzesi ve Antropoloji Müzesi de geziniz süresince uğramanız gereken diğer adresler arasında. Turumuzun bitiminden sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Panama Kanalı bot turuna katılabilirler. Tur sonrası otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

Panama Kanalı Bot Turu: 150 € (Kişi başı)

3. Gün Panama City

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Chagres Ulusal Parkı ve Yerli Köyleri turuna katılabilirler. Bu tur için önce tren ile Colon’a gidiyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek yolculuğun ardından Curutu’ya hareket ediyoruz. Burada kanolar ile Chagres Ulusal Parkı içinden yol alıyoruz. Gezimiz esnasında bir Embera köyünü ziyaret edecek ve burada yerlilerin yaşamları hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz. Öğle yemeği arasının ardından Panama City’e dönüş. Konaklama otelimizde.

Chagres Ulusal Parkı ve Yerli Köyleri Turu: 125 € (Kişi başı)

4. Gün Panama City - Cartagena

Kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Cartagena’ya uçuş. Varışımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Turumuzda ilk olarak Cartagena’nın sembolü olan saat kulesi Puerta Del Reloj’u ziyaret ediyoruz. Ardından Cartagena’nın Plaza San Pedro Claver ve Plaza Bolivar gibi ünlü meydanlarını varıyoruz. Bu meydanlar arasında gezinirken şehrin kolonyal mimarisini görmenin yanı sıra, yerel halkın renkli yaşantısını da gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra Castillo San Felipe’yi görmek üzere yola çıkıyoruz. Yapımına 16. Yüzyılda başlanan bu kale, Amerika kıtasında yer alan en büyük İspanyol kalelerinden biridir. Kalenin ardından şehrin en yüksek tepesi olan Convento La Popa’ya gidiyoruz. Şehir turu sonrası serbest zaman. Konaklama otelimizde

5. Gün Cartagena

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Rosario Adaları turumuza katılabilirler. Yolculuğumuzu tekne ile gerçekleştiriyoruz. 23 mercan adasından oluşan bölge, Kolombiya’daki 46 Ulusal Doğal Parktan biridir. Yerel restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra, okyanus esintileri ve güneşin keyfini sürmek için serbest zaman. Serbest zamanın ardından ekstra Chiva turumuzu gerçekleştirmek için Cartagena’ya geri dönüyoruz. Chiva, rengarenk süslemelerle bezenmiş, Kolombiya geleneksel müzikleri ve yerel içkiler eşliğinde eğlenebileceğiniz bir kamyondur. Ülkeye has olan bu eğlenceli araçlar, hem yabancı turistlerin hem de yerel halkın en gözde eğlence mekanlarındandır. Tur sonrası akşam yemeği için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Rosario Adaları Turu (Öğle Yemekli): 130 € (Kişi başı) | Chiva Turu: 30 € (Kişi başı)

6. Gün Cartagena - Medellin

Kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Medellin’e uçuş. Varışımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Kolombiya'nın 2. büyük şehri Medellin, halkın zengin kesiminin haftasonlarını geçirdikleri büyük çiftlik evleri ile çevrilidir. Bölgedeki çiftlik evlerini gördükten sonra, bir doğa harikası olan Arvi Parkı'na geçiyoruz. Teleferikle gerçekleştireceğimiz bu gezi sırasında bir yanda doğanın eşsiz güzelliğini, diğer yanda ise şehrin gecekondu mahallelerini görme imkanı bulacaksınız. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra Kolombiyalı ünlü ressam ve heykeltıraş Fernando Botero'un heykelleri ile süslü Botero Meydanı ve Müzesi'ni geziyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli salsa gecesi turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Salsa Gecesi Turu (Akşam Yemekli): 100 € (Kişi başı)

7. Gün Medellin - Bogota

Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve İnsanlığın Ortak Mirası Listesi’nde yer alan Santa Fe de Antiquia bölgesini ziyaret. Bölgenin Arnavut kaldırımlı sokakları ve balkonlu evleri, kolonyal dönemin izlerini taşımaktadır. Puente Colgante de Occidente yakınlarından da geçeceğimiz turumuz sonrası, yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Bogota’ya uçuş. Varışımızın ardından otelimize transfer. Konaklama Bogota’da otelimizde.

8. Gün Bogota

Otelde alınan kahvaltının ardından Bogota şehir turumuza başlıyoruz. Kolombiya’nın başkenti olan bu şehrimizdeki panoramik turumuz sırasında ilk olarak Bogota Altın Müzesi’ni geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından teleferik ile, rakımı 3000’in üzerinde olan Monserrat Tepesine çıkıyoruz. Plaza Bolivar, Museo Botero ve Candelaria Tarihi mahallesi de görülecek diğer yerler arasındadır. Tur sonrası verilecek serbest zamanın ardından otele transfer. Konaklama otelimizde.

9. Gün Bogota - Paris

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Saat 18:30’da Air France’a ait AF 423 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz.

10. Gün Paris - İstanbul

Fransa yerel saati ile 23 Mart sabahı 11:10’da Paris’e varışımızı takiben İstanbul uçuşumuz için aktarmamızı gerçekleştirmek üzere bekliyoruz ve 19:10’da Air France’a ait AF 1390 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Panama, Cartagena, Medellin, Bogota

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • KLM Havayolları ile İstanbul-Amsterdam-Panama City gidiş, Air France ile Bogota-Paris-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Panama – Cartagena uçak bileti
 • Cartagena – Medellin uçak bileti
 • Medellin – Bogota uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Programda belirtilen şehirlerde 4* - 5* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
 • Programda belirtilen 4 öğle yemeği
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler
İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.