Moskova & St. Petersburg Turu Ramazan Bayramı Özel

5 Gece 6 Gün ve 6 Gece 7 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
929,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
25 Temmuz 2014 Hareket !!
Görülecek Yerler
Türk Havayolları İle !!
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Moskova

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Anı Tur Kontuarı önünde yetkililer ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 413 nolu tarifeli seferi ile saat 08:30’da Moskova’ya hareket. Rahat ve Konforlu Bir yolculuğun ardından Yerel saat 12:20’de Moskova’ya varış. Varışımızın ardından panoramik Moskova şehir turumuza çıkıyoruz Gezimiz esnasında; Moskova’nın büyük alışveriş merkezleri Manej ve Gum’u, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Karl Marks Anıtı, Aziz Vasili Kilisesi, Kurtarıcı İsa Katedrali, Poklonnoya Tepesi ve Kızıl Meydan görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam düzenlenecek olan extra Moskova Metrosu-Arbat Sokağı Turu’na katılabilirler. Moskova Metrosu, Sovyet Rusya’nın ihtişamını sergilemek amacıyla mozaik ve porselenden kabartma ve tablolar, mermer, bronz ve prinçten heykeller, ve Sovyet kent ve yaşamını anlatan farklı süslemelerle sahip olduğu ortalama 80 metrelik derinliğiyle adeta yer altı saray ve müze görünümündedir. Bu yönleriyle şüphesiz dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskova’lıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgahlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve eşi Natalya’nın yaşadığı evde Arbat sokağındadır. Tur sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.
Metrosu-Arbat Sokağı Turu : EUR 30, kişi başı

2. Gün Moskova

Sabah kahvaltımızın ardından günümüz kişisel gezi ve aktiviteleriniz için serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Kremlin Katedralleri ve Tretyakov Sanat Galerisi Turu (Tam Gün Öğle Yemekli) turuna katılabilirler. Rusya’yı yönetenlerin yüzyıllar boyu ikamet ettiği Kremlin’in en güzel ve eski katedralleri ile Lenin ve Stalin’in gezmekten haz aldığı Sır bahçesini ziyaret edecek, dünyanın 200 tonluk en büyük çanı ile 40 tonluk en büyük topunu görme imkanına sahip olacaksınız. Dünyanın en önemli sanat galerilerinden birisi olan Tretyakov Galerisi’nde 11. yy’dan günümüze kadar aralarında İlya Repin, Ayvazovski, Perov, Kuinci,Kramskoy, Shishkin ve Andrei Rublov’un da olduğu en muhteşem Rus sanat eserlerini görme imkânı bulacaksınız. Tur bitimi serbest zaman. Akşam arzu eden konuklarımız ünlü Kostroma Rus Dansları etkinliğimize katılabilirler. Rusya’nın en önemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip “Kostroma Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu” klasik danslardan, modern baleye tarihten günümüze Rusya’nın yaşamını geniş bir yelpazede müzik, dans ve tiyatroyu bir araya getirerek izleyicilere mükemmel bir şölen sunuyor.
Kremlin Katedralleri ve Tretyakov Sanat Galerisi Turu Tam Gün Öğle Yemekli : EUR 90, kişi başı
Kostroma Rus Dansları : EUR 45, kişi başı


3. Gün Moskova - St. Petersburg

Sabah kahvaltımızın ardından odaları boşaltma ve Tren istasyonuna hareket, hızlı tren ile 13.30’da St. Petersburg’a hareket; 17.40’ta varış. Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Aziz Petro ve Pavel Kalesi, Avrora Savaş Gemisi, Saray Köprüsü, Meryem’e Müjde ve Teslis Köprüleri, Mermer Saray,Kışlık Saray ve Saray Meydanı, Amirallik Binası, İshak Katedrali, Kanlı Kilise, Kazan Katedrali, St. Petersburg Devlet Üniversitesi,Liman Fenerleri ve Savaş Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.

4. Gün St. Petersburg

Sabah kahvaltımızın ardından günümüz kişisel gezi ve aktiviteleriniz için serbest. Arzu eden misafirlerimiz için öğleden sonra ekstra Pavlovsk Sarayı Turu düzenlenecektir.18. Asırda II. Katerina’nın oğlu I. Paul için yaptırılan saray, sahip olduğu klasik stil ve rokoko üslubuyla diğer saraylardan farklı bir özelliğe sahiptir. Çar Paul ve eşinin Avrupa gezileri sonrası beraberlerinde getirdikleri eserlerin yoğun olarak yer bulduğu odaları ilüzyonik ve akustiktir. Saray’da I. Paul’un Alman asıllı eşi Mariya Feyodorov’nın kendi elleriyle yaptığı fildişi eserler, tablolar ve süslemeler yanında kütüphanesi ve sahip olduğu yüzlerce kitapla da dikkatinizi çekecektir. Ayrıca Fransa’nın Bourbon Hanedanlığı’nın son Kralı XVI. Louis’in hediyeleri bu sarayın odalarında bulunmaktradır. Öğleden sonra arzu eden konuklarımız için ekstra olarak düzenlenecek olan Kuzeyin Venediği olarak adlandırılan Neva Nehri’nde Tekne Gezisi’ne katılma imkânı. Şehri en iyi açıdan fotoğraflayabileceğiniz bu turda, bize ayrılan tekne ile şehrin en önemli yapılarının yanından profesyonel rehber anlatımıyla geçeceksiniz. Akşam ise ekstra Troika Restaurant’ta akşam yemeği organize edilecektir. Türk damak tadına uygun Rus yemekleriyle güzel bir Rus dans show izleyeceksiniz. Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Neva Nehri’nde Tekne Gezisi : EUR 35, kişi başı
Troika Restaurant akşam yemeği : EUR 70, kişi başı

5. Gün St. Petersburg

Sabah kahvaltıdan sonra kişisel aktiviteleriniz ve alışverişleriniz için serbest gün. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Hermitage Müzesi turunakatılabilirler. Dünyanın beş çağını yansıtan orijinal ve değerli yaklaşık 3 milyon eseri barındırmaktadır. Dünyanın en kapsamlı üç müzesinden biri olan Hermitage, en çok tablo koleksiyonunun bulundurmasıyla nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Çar ve Çariçelerin eşyaları, Petro’nun yüz maskesi, tahtlar, içleri doldurulmuş şövalye atları, malakit, lazurit , akik ve rodanit taşlarından vazolar, 5 asırlık Belçika halıları, 2000 yıllık İtalyan ve Yunan vazolar, II. Katerina’nın sevgilisine yaptırdığı Tavus Kuşu saati, Leonardo Da Vinci, Rembrandt, Raffaello, Michelangelo, Van Gogh gibi dünyaca ünlü ressamların eserleri anlatımlarıyla tanıma imkanı bulacaksınız. Öğleden sonra arzu eden konuklarımız için ekstra düzenlenecek olan Peterhoff Sarayı ve Bahçeleri turuna katılabilirler. Fin Körfezinde bulunan bu sarayın planını Çar I. Petro çizmiştir. Paris’teki Versailles’a rakip bahçeleri, 150 anıtsal çeşme ve 4 tarihi şelalesiyle muhteşem bir saray kompleksidir. Saray içinde Çar ve Çarların özel eşyaları, Türk-Rus Savaşını anlatan tabloları, altın kaplama salon ve merdivenleriyle sizi etkileyecektir. Rusya’nın 7 harikasından biri olan saray ve bahçeleri II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Rusya’ya gelenlerin görmeden gidemeyecekleri özelliktedir. Tur sonrası otelimize transfer; geceleme otelimizde.
Hermitage Müzesi Turu : EUR 45, kişi başı
Peterhoff Sarayı ve Bahçeleri Turu:EUR 60, kişi başı

6. Gün St. Petersbur - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Saat 15.00 ‘ da havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 402 nolu tarifeli seferi ile saat 18.45’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na hareket. 21.10’da İstanbul’a varış. Daha sonraki turlarımızda görüşmek üzere hoşça kalın.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Moskova, St Petersburg

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • • İstanbul – Moskova/St . Petersburg - İstanbul Arası Türk Havayolları ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • • Alan-Otel-Alan Transferleri
 • • Moskova - St. Petersburg arası tren bileti
 • • Panoramik Şehir Turları
 • • Belirtilen otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
 • • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • • Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
 • • Havalimanı vergisi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler


• Kaza ve Sağlık Sigortası :15.-EUR
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.