Milano Turu Kurban Bayramı Özel

3 Gece 4 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
599,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
04 Ekim 2014
Görülecek Yerler
Türk Havayolları ile!
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Milano

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali ANI TUR kontuarında siz değerli konuklarımızla09:30’dabuluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi TK1895 ile saat 12:00’de Milano’ya uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından Malpensa Havalimanı’na varış ve alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile panoramik turumuzu yapmak üzere şehir merkezine hareket. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Panoramik olarak yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘CastelloSforzesco’, 19. YY endüstri devrimine damgasını vurmuş olan‘Galleria’ Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir.Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir.Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘via montenapoleone’ ve ‘via la spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz.Tur sonrası serbest zamanın ardından otelimize transfer. Otelimize yerleşme ve geceleme Milano’da otelimizde.

2. Gün Milano

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Venedik turumuza katılabilirler. Venedik’e varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko meydanına yakın bir noktada vaporettodan inerek kanallar arasındaki turumuzabaşlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri v.s. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko meydanına yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler sarayını birbirine bağlayan ‘PontedeiSospiri’ İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindekiVenedik’in sembolleri olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko katedralinin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından ‘Dünyanın en güzel meydanı’ olarak adlandırılmıştır. Katedralin inşası 9. YY da tamamlanmış olsa da, bugünkü halini 17. yy’da almıştır. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, ikinci haçlı seferleri dönüşünde İstanbul’dan getirilmiştir. Serbest zamanınız da Saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve ‘Canal Grande’ Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkanların olduğu ‘PonteRialto’ görülecek yerler arasında. Şehir turu sonrasında arzu eden misafirlerimiz kanalların arasında düzenleyeceğimiz gondol turuna katılabilirler. Tur sonrası Milano’ya dönüş. Geceleme Milano’da otelimizde.
Venedik Turu Kişi Başı: 90 € | Gondol Turu Kişi Başı: 30 €

3. Gün Milano

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Como – Lugano turuna katılabilirler. Milano’ya 50 km mesafede olan İtalya’nın doğa harikası Como gölünde turumuzu yapıyoruz. Alp dağlarının eteklerinde milyonlarca yıllık uykusunu uyuyan Como Gölü’nde lüks ve doğayı birlikte yaşatan yerleşim yerini gezme imkânı bulacaksınız.Como Gölü çevresindeki serbest zamanın ardından Lugano’ya hareket. Lugano gölü İtalya’nın Lombardiya ile İsviçre’nin Ticino bölgeleri arasında bulunur. Gölün suları küçük Tresa Irmağı ile Maggiore Gölü’ne bağlanır. Göl kenarındaki cafeleri ile meşhur olan bu doğa harikası alan eminiz ki sizleri büyüleyecektir. Panoramik şehir turumuzda, Lugano gölü ve çevresi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Milano’ya dönüş. Geceleme Milano’da otelimizde.
Como – Lugano Turu Kişi Başı: 90 €

4. Gün Milano - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra Verona – Garda turunu yapıyoruz. Bu turumuzda, yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti’ne bağlı kalmış olan Verona düklüğünün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erba meydanı, Bra meydanında Roma’dakiColosseum’dan sonra İtalya’daki en büyük ikinci amfitiyatrosunu görüyoruz.Zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alışveriş merkezinden geçerek, DanteAlighieri’nin sürgün döneminde yaşadığı sarayı görüyoruz. Verona’yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra İngiliz drama yazarlarındanWilliam Shakespeare’a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet’in doğdukları evi görüyoruz. Öğlen yemeği için serbest zamanın ardından Sirmione’ye gitmek üzere hareket ediyoruz. Varışımızın ardından kuzey İtalya'daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü ve birbirinden lüks evlerin bulunduğu Sirmione köyü turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Türk Havayolları tarifeli seferi TK1876 ile saat 12:00’de Milano’ya uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir başka ANITUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle…
Verona & Garda Gölü Turu Kişi Başı: 60 €

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Milano

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile İstanbul - Milano / Milano - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* Panoramik Şehir Turu
* Milano'da tercih edilen otel kategorisinde 3 gece oda kahvaltı konaklama
* Tüm seyahat süresince Türkçe rehberlik hizmeti
* Havalimanı vergisi
* Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize Ücreti: 120 €
* Seyahat Sigortası: 15 €
* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu: 15 TL
** Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimanında açık ise vergi dairesi veznesine yatırılabilir.
* Bahşiş: 5 € (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir)
* Vaporetto Ücreti: 15 €
* İtalya'da yabancı turistlerden alınan şehir vergileri, otel girişlerinde misafirlerimiz tarafından ödenir. Bu vergiler 3* otellerde gecelik 2€, 4* otellerde gecelik 3€'dur.

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Vize Risk Güvence Paketi
Anıtur’dan vize hizmeti almış tüm yolcularımızın vize hizmeti ile aynı anda alabilecekleri bir Güvence paketidir. Bu Güvence paketini satın almış olan misafirlerimize vize çıkmaması, red olması vb durumlarda Tur ücretinin tamamı iade edilir.
Bu paketin kuralları
• Vize işlemlerini Anıtur’dan yaptıran misafirlerimiz bu güvenceden faydalanabilir. Hizmeti Anıtur’dan almıyorsa hiçbir şekilde geçerliliği yoktur.
• Vize hizmetinin eklendiği gün aynı anda eklenebilir. Sonradan eklenmesi mümkün değildir.
• Vizenin çıkmaması durumunda Tur ücretinin tamamı iade edilir, ek hizmet ücretleri (Vize, Sigorta, İptal Güvence, Vize Risk vb ) iade edilmez.
• Tüm Vizeli Turlarda Geçerlidir. Fiyatı sabit 50€’dur.
Vize Risk Güvence Paketi Satın Almayıp, Vizesi Çıkmayan Misafirlerimize Kesinlikle Sözleşme Şartları Uygulanır.
Ayrıca;
Daha öncesinde Schengen vizesi olamayan pasaportara vize hizmeti verilmeyebilir. Evraklar vize departmanı tarafından kontrol edilecek olup, eksik evrak göndermeyip bekleten, yeterli belgelere sahip olmayan misafirlerimize hizmet bedeli ve evrakları iade edilir.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.