Marrakech - Casablanca Turu

3 Gece 4 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
499,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
Her Perşembe Hareket
Görülecek Yerler
Air Arabia İle !
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Casablanca - Marrakesh

Sabiha Havalimanı Dış Hatlar gidiş Terminalinde bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Air Arabia Havayollarının tarifeli seferi ile Casablanca’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 4,5 saatlik bir yolculuğun ardından yerel saat ile Saat 04:10'da Casablanca’ya varıyoruz. Bizleri bekleyen özel otobüslerimizle Marrakech’teki otelimize hareket ediyoruz. Odalara yerleşme. Dinlenme amaçlı serbest zaman. Öğleden sonra panoramik Marakeş şehir turu: Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medina ya ulaştıktan sonra: Uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed’ in BAHIA Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. Günümüz ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrederek ulaşacağımız SOUK adı verilen Marakeş KAPALI Çarşı’nın dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır. Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Geceleme otelimizde.
Atlas Dağları 4X4 Turu(Yemekli) : 65 EURO

2. Gün Marrakech

Sabah kahvaltı sonrası gününüz çevre gezileri ve alışverişleriniz için serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek çevre gezilerine katılabilirler.Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra Chez Ali Geleneksel Berberi gösterisine katılabilirler.
Fantasia Chez Alİ Turu (Yemekli): 50 EURO

3. Gün Marrakech

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek çevre gezilerine katılabilirler.
Essaouira Turu (Yemekli): 55 EURO

4. Gün Marrakech - Casablanca - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Casablanca'ya hareket. Varışımızı istinaden yapılacak olan panoramik Kazablanka şehir turumuzda; Birleşmiş milletler ve Muhammed V bulvarlarından geçilerek Muhammed V meydanında verilecek fotoğraf molası ile başlayacaktır. Ardından Atlas okyanusu kıyısında yer alan Corniche semtinde serbest zaman. Bu sırada 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii gezilebilir. Dünyanın en büyük camisidir. İç mekânda 25000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80 000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. Akşam üzeri Casablanca Havalimanı'na transfer. Air Arabia Havayolları ile saat 17:20'da İstanbul'a hareket.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Marrakech, Casablanca

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Air Arabia Havayolları ile Sabiha Gökçen -Casablanca– Sabiha Gökçen gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Otel – alan-otel transferleri
 • Belirtilen kategori otellerde Marrakech’de 3 Gece yarım pansiyon konaklama.
 • Marrakesh ve Casablanca Panoramik Şehir Turları
 • Türkçe Asistanlık Hizmeti
 • Havalimanı vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Seyahat Sigortası : 15.-Eur
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 15.-TL

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.