Malta Turu 23 Nisan Özel - THY ile

4 Gece 5 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
399,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
19 Nisan 2014
Görülecek Yerler
Türk Havayolları İle !
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Malta

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde siz değerli konuklarımızla sabah saat 10:30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1369 sayılı tarifeli seferi ile saat 12:35’te Malta’ya hareket. Yaklaşık 2 saat 45 dakika sürecek keyifli bir yolculuktan sonra yerel saatle 14:20’de Malta’ya varış ve karşılanmayı takiben panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Valetta şehri Avrupa Birliği Bakanlar Kurulu tarafından 2018 yılı Avrupa kültür başkenti olarak seçilmiştir. Turumuz esnasında muhteşem surlarla çevrilmiş Valetta şehrini dışarıdan görme fırsatımız olacak. Otobüsle yapacağımız turdan sonra rehberimiz eşliğindeki tur ile başkent Valletta’nın canlı sokaklarını gezerek şehri keşfedeceğiz. İlk durağımız bu görkemli şehri çevreleyen savunma surlarının üst bölümünde yapılmış olan “Barracca Bahçeleri” olacaktır. St. John şövalyeleri tarafından yapılmış olan bu bahçeler aynı zamanda Büyük Liman’ın ve surlarla çevrilmiş olan 3 eski şehrin de muhteşem manzarasına sahiptir. Daha sonraki durağımız “St. John Co-Catedrali” olacaktır. Barok tarzında yapılmış olan bu katedral sade dış görünüşünün aksine çok zengin bir iç süslemeye ve ünlü ressam Caravaggio’nun resimlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Katedralden ayrılmadan önce Flaman duvar kilimlerinin sergilendiği kilisenin müzesini de ziyaret edeceğiz. Yürüyüşümüz başkentin tarihi öneme sahip binalarının arasında devam ederken “Büyük Üstad Sarayını” ve “Başbakanlık Konutunu” göreceğiz. Turumuzun ardından Malta’nın en canlı bölgelerinden St.Julian’da bulunan otelimize varış ve odalara yerleşme. Restoranların, bar ve diskoteklerin, kumarhanelerin, alışveriş merkezlerinin ortasında konumlanmış olan otelimizin Portomaso Marina’ya uzaklığı yalnızca 200 metredir. Geceleme otelimizde.

2. Gün Malta

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest gün. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Gozo turuna katılabilir. Malta’da geçireceğiniz güzel tatiliniz esnasında kaçırmamanız gereken gezilerden bir tanesi de gemiyle 20 dakika uzaklıkta olan ve tüm gün sürecek muhteşem Gozo adası turudur. Kahvaltıdan sonra otelimizden otobüsle hareket ediyoruz. Gozo adasının şirin limanı Mgarr’a vardığımız andan itibaren her ne kadar tarih ve gelişimleri ortak olsa da Gozo adasının kendine ait karakteristik özelliklerinin de farkına varacağız. Gozo adasının yeşil doğası, tepelik yeryüzü şekilleri ve görselliği yüksek tabiatı ile Malta adasından daha farklı ve çekici olduğunu gözlemleyebiliriz. Bütün bu farklılıkları ile Gozo adası keşfedilmeyi beklemektedir. Turumuz esnasında Gozo adasının popüler yerlerini gezeceğiz: Gozo adasının merkezindeki “Victoria Kalesi”, Dwejra bölgesindeki ünlü doğal oluşum “Azur Window”, kayalık falezlerin bulunduğu “Xlendi Bay” ve elbette lokal insanlar ve adayı ziyaret eden turistler için çok meşhur olan mucizelerine inanılan “Ta Pinu Kilisesi”. Bu turumuza aynı zamanda tipik bir Gozo restoranında alacağımız yerel yemeklerden oluşan üç bölümlük menüsüyle öğle yemeği dâhildir. Gozo adasının bilinen ürünleri arasında yün işlemeleri, el yapımı dantel, peynir ve bal vardır ve turumuz sonunda bütün bu ürünleri ilk elden alabileceğiniz ve tadabileceğiniz yerel bir Pazar yerinde serbest zamanımız olacaktır. Gozo turumuzun sonunda otobüsle adanın Mgarr limanına gideceğiz. 20 dakikalık bir gemi yolculuğundan sonra Malta’nın Cirkewwa limanında bizleri bekleyen otobüsümüze binerek otelimize geri döneceğiz. Geceleme otelimizde.
Gozo Turu Kişi Başı: 60 €

3. Gün Malta

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Mdina & Ta Qali & Dingle Cliffs & San Anton & Mosta turumuza katılabilir. Bu turumuza tarihi Medina kalesinin hükmettiği Malta’nın merkezi bölgesini görerek başlıyoruz. Medina, Malta’nın eski başkentidir ve tarihi bir öneme sahiptir. Bize katılın ve aynı zamanda sessiz şehir olarak bilinen gizemli şehrin daracık sokaklarında yürüyerek şehri keşfedelim. Gezimiz esnasında Malta adasını neredeyse panoramik olarak 360 derece görme fırsatı sunan şehrin surlarına gideceğiz. Mdina şehrini Yunan kapısından çıkarak terk ediyoruz ve otobüsümüz bizi adanın güney batısına “Dingli Falezleri”ne doğru götürüyor. Buraya vardığımızda bizi nefes kesici bir manzara ve küçük şirin “Filfla” adası karşılayacak. Bir sonraki durağımız olan “San Anton” bahçelerine giderken yolumuz üzerinde “Ta Qali” el sanatları merkezine uğruyoruz. Bu merkezde üfleme cam yapımını canlı olarak görüp; cam, çömlek ve filigran desen kuyumları ilk elden satın alma şansımız olacak. Sonrasında “San Anton” botanik bahçesine gidiyoruz. Bugün cumhurbaşkanlığı rezidansı olan bu botanik bahçe adanın nadir bitki ve ağaçlarına ev sahipliği yapmaktadır. Turumuzun son durağı, Avrupa’daki desteksiz inşa edilmiş en büyük kubbelerden biri olan “Mosta” olacaktır. Geceleme otelimizde.
Mdina & Ta Qali & Dingle Cliffs & San Anton & Mosta Turu Kişi Başı: 35 €

4. Gün Malta

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Marsaxlokk ve 3 şehirler turuna katılabilir. Bu turumuza “Marsaxlokk” isimli balıkçı köyünü ziyaret ederek başlıyoruz. Luzzo isimli Malta’ya özgü renk ve dizayna sahip ufak şirin balıkçı kayıklarını sunduğu manzarayı göreceğiz. Aynı zamanda açık bir Pazar kurulan bu şirin balıkçı köyünde serbest zamanımızda taze balık ve deniz mahsullerinden oluşan menülerin olduğu yerel restoranlarda öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Öğle yemeği için verilen serbest zamandan sonra turumuz ‘3 Şehirler’ ile devam edecektir. Arkanıza yaslanın ve Cotton era olarak da bilinen ve Malta Şövalyeleri tarafından inşa edilmiş ve desteklenmiş Vittoriosa, Cospicua ve Senglea şehirlerini bizimle keşfedin. Cospicua’daki otobüs gezimizin sonrasında yürüyerek mistik ve gizemli Vittorosa şehrinin dar sokaklarını gezeceğiz, tarihi kiliseleri ve sarayları göreceğiz. Son olarak da muhteşem liman manzarası ile Büyük Liman’ın merkezinde konumlandırılmış gözetleme kulesi ile Senglea bizi bekliyor olacak. Turun sonunda otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.
Marsaxlokk ve 3 Şehirler Turu Kişi Başı: 35 €

5. Gün Malta - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltma ve 15:15 hareketli uçağımız için Malta Havalimanı’na hareket. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile yaklaşık 2 saat 20 dakika sürecek bir yolculuktan sonra yerel saatle 18:35’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Başka bir turumuzda buluşmak dileğiyle…

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

St. Julians, La Valetta

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile İstanbul - Malta / Malta - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* Malta'da tercih edilen otel kategorisinde 4 gece oda kahvaltı konaklama
* Havalimanı - otel - havalimanı transferleri
* Türkçe rehberlik hizmeti
* Panoramik Malta şehir turu
* Havalimanı vergisi
* Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Vize Ücreti: 120 €
*Seyahat Sigortası: 15 €
*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu: 15 TL
**Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimanında açık ise vergi dairesi veznesine yatırılabilir.

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.