Malezya Singapur Turu

7 Gece 8 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
1.599,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
14 Kasım Hareket
Görülecek Yerler
Kuala Lumpur, Langkawi, Singapur
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul – Kuala Lumpur

Turumuz 14 Kasım 2015 Cumartesi saat 12:00’ de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali ANITUR kontuarı önünde buluşma ile başlıyor . Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Malezya Havayolları’nın MH 31 tarifeli seferi ile saat 15:00’te Kuala Lumpur’ a uçuş. Geceleme uçakta.

2. Gün Kuala Lumpur

Yerel saat ile 07:00'de Kuala Lumpur’ a iniyoruz. İnişimizi takiben panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ulusal Anıt, Kral’ın Sarayı, Ulusal Müze, Ulusal Cami, Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası ve İkiz Kuleler şehir turumuz esnasında panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra gerçekleştirilecek ekstra Genting Highland turumuza katılabilirler. Malezya ‘nın en büyük casinosunun bulunduğu, en eski tropikal ormanların yer aldığı Genting Highland yaylasında teleferik ile panoramik manzaranın büyüsüne kapılabiliyorsunuz. 6110 Metre yükseklikte bulunan Genting Highland Resort’ da dünya çapında bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Ve çok sayıda outlet mağazasını ziyaret edip alış veriş yapma fırsatını buluyoruz. Giriş işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra serbest zaman
Genting Highlands & Teleferik Turu : 80 €

3. Gün Kuala Lumpur - Langkawi

Sabah kahvaltısının ardından Langkawi uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Varışın ardından otelimize transfer oluyoruz. Tüm gün serbest zaman. Deniz, güneş ve kumun tadını çıkarabilir, Alışveriş yapabilir, çevre gezilerinde bulunabilir ya da dinlenebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Hopping Island turuna katılabilirler. Sürat teknesiyle gerçekleştirilecek bu turda civarda bulunan adalar ziyaret edilecektir. Langkawi için kutsallığına inanılan Pregnant Maiden Lake’ i görme fırsatı buluyoruz. Yanardağın ağzında oluşmuş bir krater gölü olan Pregnant Maiden Lake, denizle neredeyse aynı seviyede bulunuyor, gelgit zamanlardında göl taşarak denizle birleşiyor. Bu eşsiz gölde yüzebilme, kanoyla gezebilme fırsatı buluyoruz. Yöredeki inanışa göre bu gölde yüzen kadınlar çocuk sahibi olabiliyor. Yöre halkının yaşam tarzını yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Aynı zamanda el değmemiş kumsallara sahip büyüleyici Pulauy Beras Basah adasını ziyeret eme fırsatı buluyoruz. Issız plajlarda bembeyaz kumların, mavi ve yeşilin tadını çıkarabilirsiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer, Geceleme Langkawi’ de otelimizde.
Pregnant Maiden Lake & Adalar turu : 70 €

4. Gün Langkawi

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Kilim Doğal Parkı & Mangrove Ormanları Turu’ na katılabilirler. Sürat teknesiyle gerçekleştireceğimiz bu turumuzda, bölgeye özgü Mangrove ağaçları nehir boyunca manzaraya eşlik ediyor. Eko sistemin tüm güzelliklerinin bir arada bulunduğu bu 100 Km2’lik doğal parkta; nehirlerin kıvrımlarında süzülüp, lagünlerin ormanla birleşmesine şahit olabiliyoruz. Yarasa mağarası, timsah mağarası ve balık çiftliğine uğradıktan sonra adanın adını aldığı kızıl kartalların yaşadığı bölgede teknemizle durarak, kartalların avlanmak için suya pike yapmalarına tanık olma fırsatı bulacağız. Güzel bir günün ardından geceleme Langkawi’ de otelimizde.
Mangrove Ormanları turu: 75 €

5. Gün Langkawi - Singapur

Sabah kahvaltısının ardından Singapur uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turuna katılıyoruz. Botanik Bahçesi, Orkide Bahçesi, Çin Mahallesi, meşhur alışveriş caddesi Orchard Road gibi şehrin tarihi ve turistik yerleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Gece Safarisi turuna katılabilirler. Açık hava bir hayvanat bahçesi olarak düşünebileceğimiz bu parkta keyifli bir gezinti. Parkın en büyük özelliği hayvanlarla insanlar arasında çitler bulunmaması fakat doğal engellerle güvenliğin sağlanması. Park içinde gezinti trende yapılacaktır. Geceleme otelimizde.
Gece Safarisi turu : 80 €

6. Gün Singapur

Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Sentosa Adası turuna katılabilirler. Singapur’un en yüksek tepesi olan Mount Faber’den teleferik ile geçerken dünyaca ünlü Singapur Limanını görebilme şansına sahibiz. Sentosa Adasına vardıktan sonra Singapur’un ilk yerleşimini ve tarihini anlatan İmages of Singapore müzesi, Madame Tussaud bal mumu heykeli müzesi, Asyanın en büyük tüp akvaryumlarından birinin bulunduğu deniz altı dünyasında yunus gösterilerini izleyebilir onlarla yüzüp fotoğraf çektirebilirsiniz ve de son olarak ses, ışık ve lazer gösterilerinin yapıldığı müzikli çeşme’yi göreceğiz.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Sentosa Adası Turu : 90 €

7. Gün Singapur

Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman . Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Legoland & Hello Kitty turumuza katılabilirler. Bu turumuzda yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk sonrası ülkenin diger ucuna, Malezya sınırına geliyoruz. Sınırı seri bir şekilde geçip , Malezya'nın ikinci büyük şehri Johor Bahru'da kurulmuş olan ve Asya'da bu konuda ilk olan Legoland Malezya'ya varıyoruz. Bir çocuk için "yeryüzünde cennet neresidir?" sorusunun cevabını da tam olarak işte burada alıyoruz. Park dahilinde toplamda 30 milyondan fazla lego parçasi kullanılmış ve bu parçalarla inşa edilen eserler arasında Asya'nın önemli şehirlerinin yanısıra Taj Mahal ve Angkor Wat gibi dünyaca ünlü yapılar da var, hatta dev bir Einstein figürü bile mevcut. Japonya dışındaki ilk Hello Kitty tema parkı olan, Sanrio Hello Kitty Town, Sanrio karakterinin hayranları için mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Turumuzun ardından Singapur’daki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Legoland & Hello Kitty turu : 200 €

8. Gün Singapur - Kuala Lumpur

Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Universal Studios turumuza katılabilirler. Shrek, Maadagascar ve Revenge of the Mummy gibi filmlerin nasıl çekildiğini, film hilelerini ve çeşitli film karakterlerini görme imkanı bulacağımız ünlü Universal Film Stüdyoları'nda keyifli bir gün sizleri bekliyor. Tur sonrası kararlaştırdığımız saatte buluşarak İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve gümlük işlemlerimizin ardından Malezya Havayolları’nın MH610 sefer sayılı uçağı ile saat 21:20’ de Kuala Lumpur’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuşun ardından Kuala Lumpur’a varış.
Universal Studios turu : 100 €

9. Gün Kuala Lumpur - İstanbul

Varışın ardından alanda uçak değiştirip Malezya Havayollarının MH 30 sefer sayılı uçuşu ile saat 00:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz.Türkiye saati ile sabah 06:00’ da Atatürk Havalimanı’na varışımız ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Kualalumpur, Langkawi, Singapur

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Malezya Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul – Kuala Lumpur gidiş ve Singapur - Kuala Lumpur - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri
 • Kuala Lumpur – Langkawi uçak bileti ve vergileri
 • Langkawi – Singapur uçak bileti ve vergileri
 • Langkawi’de 4* otelde 3 gece konaklamalar, Kuala Lumpur’ da 4* otelde 1 gece konaklamalar ve Singapur’da 4* otelde 3 gece konaklamalar.
 • Sabah Kahvaltıları,
 • Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri,
 • Panoramik Kuala Lumpur ve Singapur şehir turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen turlar ve yemekler

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Malezya’ya ve Singapur’a girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon has- talıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.


Vize Bilgileri

Malezya’ya ve Singapur’a girişlerde Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Pasaport geçerliliğinin seyahat bitim tarihinden itibaren 6 ay olması ve giriş çıkış damgası için boş sayfası bulunması gerekmektedir. Başka bir ülke pasaportu ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız lütfen BinrotaTurizm satış departmanı ile iletişime geçin.


Uçuş Süreleri

İstanbul - Kuala Lumpur arası uçuş süresi 10 saat 20 dakikadır. Kuala Lumpur – Langkawi iç hat uçuşumuz yaklaşık 1 saat sürmektedir.


Para Birimi

Malezya’nın para birimi Ringgit’tir. 1 USD yaklaşık 3,25 Ringgit, 1 Euro yaklaşık

4,5 Ringgit’tir.Singapur para birimi dolardır. Dolar veya Euro her ikisi de kullanılabilir para birimleridir.


Saat Dilimi

Malezya ile Türkiye arasında –5 saat, Singapur ile 6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat

12.00 iken Malezya’da saat 17.00.


Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.


Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Önemli: Kadın misafirlerimizin diz altı şortları ve dirseklerine kadar örtecek kıyafetler giymelerini rica ederiz. Kolayca giyilip – çıkarıla- bilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir ka- zak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü

Malezya ve Singapur Avrupa, Çin, Hindistan mutfakları ile kendi yemek kültürlerini harman- lamış bir ülkedir. Pirinç, tropic meyveler, dana eti sofralardan eksik olmayan ürünlerdir.Elektrik

Malezya’da elektrik 240 volttur ve Singapur’da 230 volttur. Değişik bölgelerde değişik prizler kullanılmak tadır. Ülkede kullanılan örnek prizleri linkten inceleyebilirsiniz. http://www.iec.ch/worldplugs/typeM.htm


Alışveriş

Malezya ve Singapur’da her türden alışverişin gerek AVM’lerde gerek sokak arası dükkanlarında rahatlıkla yapılabildiği bir ülkedir.

Malezya: Tropikal ikime sahiptir. Ocak ve Mayıs ayları arası Muson rüzgarlarının etkisiyle birlikte yağışlar olur. Ülkenin nem miktarının yüzde 80 civarında kadar yükselmesine neden olur. Yıllık yağış ortalaması gölgelere göre farklılık gösterir.
Singapur: Yıl boyunca tropikal iklimin etkisi altındadır. Coğrafik konumu ve denizin etkisinden dolayı, hep benzer sıcaklıklara ve basınca sahiptir. Oldukça nemli yağışlı bir iklimin etkisi altındadır. Ortalama günlük sıcaklıklar minimum 23 – 26 derece maksimum 31 – 34 derece arasında değişmektedir

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.