Makedonya - Yunanistan - Kosova Turu

4 Gece 6 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Otobüs İle Ulaşım
349,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
Her Salı Hareket
Görülecek Yerler
Lux Anıtur Otobüsleri İle !
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Selanik

Akşam saat 20.00 de Kadıköy Yeni Salı Pazarı saat 20.30 de Beşiktaş Yıldız Camii Önü ve saat 21.00 da Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala’ya yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe ve Kavala üzerinden Selanik 610 km sürmektedir.

2. Gün Selanik

Sabah erken saatlerde Hrisanthidis tesisinde mola. Burada Yunan böreklerinin tadına bakabilirsiniz. Ardından Selanik’e varıyoruz. Yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Merkezi’ni görüyoruz. Kısa bir dinlenme molası verip Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frape’ nin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği için mola. Ardından otelimize hareket ve Geceleme otelimizde.
Yemekli ve Eğlenceli Yunan Tavernası : 45 Euro

3. Gün Selanik - Bitola - Resne - Ohrid

Sabah kahvaltısı ardından saat 08:00’da Makedonya Bitola’ya hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından yaklaşık 240 km sonra Bitola’ya varış. Bitola’da Atatürk’ün ilk askeri okulu İdadi’yi ziyaret ediyoruz. Bitola çarşısında yürüyüş yapıp Yeni Camii, İshak Paşa Camii, Saat Kulesini, Elveda Rumeli dizisinin çekildiği Osmanlı Çarşısı’nı göreceğiz. Yaklaşık 35 km bir yolculuk sonunda Resne Niyazi Beyi sarayı ve doğduğu evi görüş fotoğraf molası. Ardından yaklaşık 40 km sonra Ohri’ye varış ve şehir turu. Ohri Camii, Ohri Çarşısı, Çınar ağacı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya Kilisesi ve balkanların 7 fabrikasından bir tanesi Ohri kağıt atölyesinin görülmesi ve en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohri gölü görülecek yerler arasındadır. Ohri Kalesini panoramik olarak otobüsten görüyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Ohri’nın gece hayatından faydalanabilir.

4. Gün Ohrid - Üsküp

Sabah kahvaltımız ardından saat 08:30’da otelden çıkış işlemlerinin yapılması ardından Üsküp’e hareket. Yaklaşık 175 km sonra Üsküp’e varış ve Üsküp turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında; Üsküp Kalesi ve hemen yanındaki Mustafa Paşa Cami’nden başlayacak yürüyüş turumuzda, Kurtuluş kilisesi, Çifte Hamam, Kapan Han görülmesi. Öğle yemeği için mola. Ardından Davutpaşa Hamamı, Taş Köprü, Rahibe Terasanı Evi, Osmanlı döneminden kalma Tren İstasyonu şuan müze halinde görüldükten sonra Üsküp turumuzun bitmesi ile birlikte otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Üsküp’ün gece hayatından faydalanabilir.

5. Gün Üsküp - Kosova

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyenler Saat 09:00’de extra tam gün Kosova Pristine turuna katılabilirler. (70 Euro). Balkanların en yeni ülkesi Kosova’nın hem en büyük kenti hem de başkenti Priştine’ye hareket. Yaklaşık 100 km sonra Priştine’ye varış. Priştine şehir turunda; 1839 tarihinde Kosova Meydan Muharebesi’nde hileyle şehit edilmiş Sultan Murad Hüdvandigar’ın Cami’ni ve türbesini ziyaret ediyoruz. Ardından Osmanlı mimarisinin kentte görülebilecek en önemli örneklerinden Fatih Sultan Mehmet adına 1460 yılında yapılan cami, 1470 yılından kalan Lap Camii, 1834 yapımı Yaşar Paşa Camii ve Büyük Hamam, Önemli bir Hristiyan yapısı olan Gracanica Manastırı ve kentin en önemli buluşma noktası olan Germia Parkını görüyoruz. Turumuzun bitmesi ile birlikte otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
Tam Gün Priştina Turu : 70 Eur

6. Gün Üsküp - Selaik - Kavala - İstanbul

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından saat 08:30’de otelimiz çıkış işlemlerinin yapılması. Makedon ve Yunan Gümrük ve pasaport işlemleri ardından Selanik güzergâhı üzerinden yaklaşık 390 km sonra Kavala’ya varış.Kavala panoramik şehir turu. İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panoramik olarak), Belediye Binasını görüyoruz. 2 saat Öğle yemeği molasında Yunanistan’ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacaksınız. Öğle yemeği sonrası İstanbul’a doğru yola çıkıyor, İpsala sınır kapısına yol alıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Free shop alışverişi için 45 dk. serbest zaman. Tekirdağ üzerinden İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Selanik, Ohrid, Üsküp, Priştina, Kavala

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Lux Anıtur Otobüsleri İle Ulaşım ve ikramlar
• Klimalı otobüsler İle Şehirlerarası Tüm Transferler
• Panoramik Şehir Turları
• Belirtilen otellerde oda & kahvaltı konaklamalar
• Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize Ücreti ve Hizmet Bedeli :120.-EUR
• Kaza ve Sağlık Sigortası :15.-EUR
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Vize Risk Güvence Paketi
Anıtur’dan vize hizmeti almış tüm yolcularımızın vize hizmeti ile aynı anda alabilecekleri bir Güvence paketidir. Bu Güvence paketini satın almış olan misafirlerimize vize çıkmaması, red olması vb durumlarda Tur ücretinin tamamı iade edilir.
Bu paketin kuralları
• Vize işlemlerini Anıtur’dan yaptıran misafirlerimiz bu güvenceden faydalanabilir. Hizmeti Anıtur’dan almıyorsa hiçbir şekilde geçerliliği yoktur.
• Vize hizmetinin eklendiği gün aynı anda eklenebilir. Sonradan eklenmesi mümkün değildir.
• Vizenin çıkmaması durumunda Tur ücretinin tamamı iade edilir, ek hizmet ücretleri (Vize, Sigorta, İptal Güvence, Vize Risk vb ) iade edilmez.
• Tüm Vizeli Turlarda Geçerlidir. Fiyatı sabit 50€’dur.
Vize Risk Güvence Paketi Satın Almayıp, Vizesi Çıkmayan Misafirlerimize Kesinlikle Sözleşme Şartları Uygulanır.
Ayrıca;
Daha öncesinde Schengen vizesi olamayan pasaportara vize hizmeti verilmeyebilir. Evraklar vize departmanı tarafından kontrol edilecek olup, eksik evrak göndermeyip bekleten, yeterli belgelere sahip olmayan misafirlerimize hizmet bedeli ve evrakları iade edilir.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.