Makedonya & Kosova Turu 19 Mayıs Özel

4 Gece 5 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
399,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
15 Mayıs 2014
Görülecek Yerler
Türk havayolları ile !
1. TUR PROGRAMI

1. Gün 15 Mayıs 2014 İstanbul - Üsküp

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminali THY Kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları'na ait sefer ile Üsküp'e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Üsküp'e varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Üsküp şehir turumuzu yapıyoruz. Üsküp turumuz esnasında Türk ve Yahudi mahalleleri, Rahibe Teresa'nın Evi, ve dünyanın en büyük İskender heykelinin de olduğu Makedonya Meydanı, Osmanlı Taş Köprüsü, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han ve Türk Çarşısı. Çifte hamam, Sulu Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Sultan Murat Camii, Isa Bey Camii, şuan Türk Tiyatrosu binası olarak kullanılan ve Yahya Kemal Beyatlı ‘nın doğduğu bina görülecektir. Bit pazarı, ve şehrin en yüksek tepesinde bulunan Roma ve Osmanlılar tarafından şehri korumak için kullanılan Kale ziyaretinin ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2. Gün 16 Mayıs 2014 Üsküp - Resne - Manastır - Ohrid

Uyandırma ve kahvaltının ardından Resne-Manastır (Bitola) turu için hareket. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne'li Niyazi'nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten'i, İshak Camiini, Yeni Camii'yi, ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yi ve Atatürk Müzesi'ni ziyaret ediyoruz (giriş dahil değildir).Ardından Ohrid'e hareket. Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Sohta Sinan Camii, Ayasofya Kilisesi-Fatih Camii, St. Klement Manastırı-St Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi, Antik Tiyatro ve Yeni Çarşı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun bitiminde Ohrid' te alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi turuna katılma imkanı. Bu turda, Makedon mutfağının lezzetlerini, Makedon müzikleri eşliğinde tadabilir, unutulmaz bir Balkan gecesi yaşayabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
Makedon Gecesi : 45 EUR

3. Gün 17 Mayıs 2014 Ohrid - Struga - Ohrid

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Ohrid Gölü'nün batı kıyısı yönünde ilerleyip, göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'yı gezeceğiz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü ve çarşı göreceğimiz yerler. Turun ardından Ohrid şehrine dönüş ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesi'ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından tekrar ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği Ohrid'deki otelimizde.

4. Gün 18 Mayıs 2014 Ohrid - Kalkandelen (Tetova) - Üsküp

Kahvaltının ardından ilk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Üsküp' e varis. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.

5. Gün 19 Mayıs 2014 Üsküp - Prizren - Priştina - İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası Kosova'ya giriş yapmak üzere sınır kapısına doğru gidiyoruz. Balkanlar'ın en şirin şehirlerinden birisi olan Prizren'e varıyoruz. Osmanlı'nın 37 camii inşa ettiği Prizren'de ilk olarak süslemeleri ile ilginizi çekecek olan Sinan Paşa Camii'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti tarafından restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı'nı ziyaret ediyoruz. Her yerde Osmanlı izlerinin olduğu Prizren'i yürüyerek gezmeye devam ediyoruz. Mostar köprüsünü andıran küçük köprüden geçerek şirin çarşısını geziyoruz. Prizren turumuzun ardından Pristine'ye varıyor ve Pristina şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur bitiminde havalimanına transfer. THY ile İstanbul'a uçuş ve turumuzun sonu.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Üsküp, Ohrid, Resne, Manastır, Struga, Kalkandelen( Tetova ), Priştina, Prizren

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• İstanbul – Üsküp / Priştina - İstanbul Arası Türk Havayolları ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
• Alan-Otel-Alan Transferleri
• Klimalı otobüsler İle Şehirlerarası Tüm Transferler
• Panoramik Şehir Turları
• Belirtilen otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
• Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
• Havalimanı vergisi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Kaza ve Sağlık Sigortası :15.-EUR
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.