Makedonya & Kosova & Arnavutluk Turu 23 Nisan Özel

4 Gece 5 gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
389,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
23 Nisan 2014
Görülecek Yerler
Türk Havayolları İle !
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL - PRİŞTİNA - PRİZREN - TETOVA ( KALKANDELEN ) - ÜSKÜP

İstanbul Atatürk Havaalanı'nda dış hatlar gidiş terminalinde saat 05:30’dakontuarı önünde buluşma Türk Havayolları tarifeli seferi TK1017 ile saat 07:35' dePriştina'ya uçuş. Priştina'ya varış ardından Priştina şehir turu.Görülecek yerler arasında; Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turumuzda, 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Gërmia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova'nın ikinci büyük şehri olan Prizren'e, olağanüstü doğa manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuktan sonra varış. Osmanlı'dan birçok eserin şirin şehirde yapacağımız turda Taş Köprü, Halveti Tekkesi, Aziz Nikola Kilisesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turdan sonra Kalkandelen (Tetovo)‘ya devam ediyoruz. Şehre varışımızın ardından Kalkandelen'de Alaca cami ve Kanuni'nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi'ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından serbest zaman ve Üsküp’e hareket varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Üsküp' de otelimizde.2. Gün ÜSKÜP

Sabah kahvaltısı sonrası Panoramik ÜSKÜP şehir turumuzbaşlıyor. Üsküp turumuz esnasında Türk ve Yahudi mahalleleri, Rahibe Teresa’nın Evi, dünyanın en büyük İskender heykelinin de olduğu Makedonya Meydanı, Osmanlı Taş Köprüsü, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han ve Türk Çarşısı. Çifte hamam, Sulu Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Sultan Murat Camii, Isa Bey Camii, şuan Türk Tiyatrosu binası olarak kullanılan ve Yahya Kemal Beyatlı ‘nın doğduğu bina görülecektir. Bit pazarı ve şehrin en yüksek tepesinde bulunan Roma ve Osmanlılar tarafından şehri korumak için kullanılan Kale ziyaretinin ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


3. Gün ÜSKÜP - RESNE - MANASTIR - OHRİD

Uyandırma ve kahvaltının ardından Resne-Manastır (Bitola) turu için hareket. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz (giriş dahil değildir).Ardından Ohrid’e hareket. Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, KerakleaLynketis, Sohta Sinan Camii, Ayasofya Kilisesi-Fatih Camii, St. Klement Manastırı-StPantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi, Antik Tiyatro ve Yeni Çarşı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun bitiminde Ohrid’ te alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi turuna katılma imkanı. Bu turda, Makedon mutfağının lezzetlerini, Makedon müzikleri eşliğinde tadabilir, unutulmaz bir Balkan gecesi yaşayabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
Makedon Gecesi : 45 EUR

4. Gün OHRİD - STRUGA - OHRİD

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Ohrid Gölü'nün batı kıyısı yönünde ilerleyip, göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga’yı gezeceğiz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü ve çarşı göreceğimiz yerler. Turun ardından Ohrid şehrine dönüş ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından serbest zaman.Geceleme ve akşam yemeği Ohrid’deki otelimizde.

5. Gün OHRİD - TİRAN - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardında, Ohrid'teki otelimizden ayrılarak yaklaşık 140 km sürecek keyifli bir yolculuk ile Arnavutluk’un başkenti Tiran'a gidiyoruz. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran’a varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz.1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii,İskender Meydanı, 19. yüzyılın başında inşa edilen Kaplan Paşa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen Partizanlar Anıtı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi ,1999 yılında işkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası arzu eden misafirlerimiz ile İmpratorJustinian tarafından inşa ettirilen Tiran'ın 15km güneybatısında yer alan Petrela Kalesi, Dajti dağı yolu üzerinde bulunan 3 önemli dedenin türbesi ve Tiran'ın 47 km kuzeyinde bulunan Bizanslıların inşa ettiği kalesi ile ünlü Kruja antik kentini kapsayan extra (30 euro) turumuzu yapıyoruz. Kruja Kalesinin surlarının içinde bulunan Arnavutluk yemekleri servis edilen restauranttaalacagımız yemek sonrası Tiran'daki otelimize gidiyoruz..Turumuzun ardından Tiran Hava alanına transfer. Türk Havayolları tarifeli seferi TK 1078 ile Istanbul'auçuşu. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Üsküp, Ohrid, Resne, Manastır, Struga, Kalkandelen( Tetova ), Priştina, Prizren

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• İstanbul – Priştina - Üsküp - İstanbul Arası Türk Havayolları ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
• Alan-Otel-Alan Transferleri
• Klimalı otobüsler İle Şehirlerarası Tüm Transferler
• Panoramik Şehir Turları
• Belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklamalar
• Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
• Havalimanı vergisi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Kaza ve Sağlık Sigortası :15.-EUR
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.