Kuzey Balkanlar Turu Kurban Bayramı Özel

4 Gece 6 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Otobüs İle Ulaşım
269,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
22 Eylül 2015
Görülecek Yerler
Anı Tur Otobüsleri ile
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Burgas

Gezimizin ilk günü, 23:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 00:00'da Beşiktaş Yıldız Camii ve 00:30'da İncirli Ömür plaza önünde hareket ile Kırıklareli uzerinden Dereköy sinir kapisina varisimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gumruk islemleri tamamlanması ardından, Bulgaristan’ın dördüncü büyük şehri olan Burgas’a varıyoruz.

2. Gün Burgas - Varna

Varisimiz‘a müteakip deniz sehri olan Burgas panoramik turumuzu tamamlayıp Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile ana karaya bağlı romantik, kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseberda ziyaretlerimiz sonrası, Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Varna şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir merkezine varisimiz sonrası, gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası Clublar, Barlar, Cafeler ve enfes Restoranlarla süslü olan kordon da yürüyüş ve serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler.(25 EUR)

3. Gün Varna - Köstence - Bükreş

Sabah kahvaltisiardindanKostenceye yola cikis. Yolculuk sonrası Köstence'ye varışımıza müteakip, Dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Kostence şehir turuna çıkıyoruz. Panoramik olarak Mahmudiye Camii, Tarih , Arkeoloji Müzesi , Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi , Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve Surları göreceğimiz yerler arasındandır.Panoramik turumuz ardindan Romanya BaskentiBukres e hareket. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Bu turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini, ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.Dileyen misafirlerimiz ekstradüzenlenicek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler.(35 EUR)

4. Gün Bükreş (Bükreş Sinaia Bran Braşov Bükreş)

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Transilvanya-Drakula Şatosu(Sinaia-Bran-Braşov) turuna katılabilirler.(40 EUR) Romanya'nın önemli bir bölgesi olan Transilvanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmeye gidiyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabasında Drakula Şatosunu görüp, Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, PiataSfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezi bitimi Bükreş’e dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün Bükreş Rusçuk Veliko Tarnovo

Sabah kahvaltısı ardindan Osmanlı'nın Tuna'daki donanmasının üslerinden Ruscuk'a geliş. Panoramik şehir turu, Levent Tabya'dan şehrin seyredilmesi ve şehrin en önemli Osmanlı eseri Seyyid Mustafa Paşa Camii'nin görülmesi. Turumuz ardından Bölgenin en büyük şehirlerinden olan ayni zamanda Bulgaristan’ın eski başkenti olan, dört tepe üzerine ve Yantra nehir vadisinde kurulu olan VelikoTarnavo’ya gidiyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi , iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan eski şehirde kaldırımlı sokaklarda yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında Ulusal müze ve Kırk Azizler müzesini görüyor sonrasında ihtişamlı Tsarevets Kalesine çıkıyor ve içinde bulunan kliseleri ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

6. Gün Veliko Tarnovo Shipka İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından Osmanlı askerleri ile Rus ordusu arasında 4 muharebenin yaşandığı Shipka geçidine doğru yola çıkıyoruz. 999 basamaktan oluşan tarihi taş merdiveni çıkarak, bulutların içerisinde anıt mezarı ve müzeyi ziyaret ederek, bir tarafta güller vadisini ve diğer bir tarafta koca Balkan dağlarını görerek enfes manzaranın keyfini çıkarıyoruz.Shipka ziyaretimiz sonrası İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.Akşam saatlerinde İstanbul’a varışımızı gerçekleştiriyoruz.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Burgaz, Varna, Köstence, Bükreş, Sinaia, Bran, Braşov, Rusçuk, Veliko, Tarnovo

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Lüks otobüsler ile ulaşım

* Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
* 4*lı otellerde konaklama, sabah kahvaltıları
* Programda belirtilen panoramik şehir turları.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
* Ekstra turlar
* Otobüs dışında kalan ulaşım araçları.
* Otelde alınan ekstralar.
* Şoför ve Rehber bahşişleri.
* Tüm kişisel harcamalar
* Öğle yemekleri ve aksam yemekleri.
* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
* Yurtdisi seyahat sağlık sigortası 15 €
* Shengen Vize Ücreti 120 €

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Vize bilgilendirme:Vize ile ilgili bilgi içinen az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir.

Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.
Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.
Vize departmanı iletişim adresi: Cumhuriyet Cad. Uzun Güzel Apt No: 143 k:6 D.6 Şişli / Harbiye
Vize Departmanı: info@tanvize.com

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.