Kurban Bayramı Özel Küba Turu

7 Gece
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
1.560,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
14 Eylül Hareket
Görülecek Yerler
Klm Havayolları ile Havana - Cıenfuegos - Trınıdad – Santa Clara – Varedero
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL - AMSTERDAM - HAVANA

Saat 03.30 da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Anı Tur Kontuarında buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 06.00 da KLM Havayollarına ait KL 1610 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 40 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 08.30 da Amsterdam’a varıyoruz. Uçak değiştirip saat 10.30 da KL 723 sefer sayılı uçak ile Havana ya hareket ediyoruz. 10 saat 10 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 14.45 de Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanına varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana da ki otelimizde.

2. Gün HAVANA

Kahvaltının ardından özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra Havana Club Rom Müzesini gezecek ve şeker kamışının roma dönüştüğü uzun macerayı izleyeceğiz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Tropicana Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası Eski Havana da keyifli bir yürüyüş turundan sonra otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Tropicana Show: 110 Euro (Kişi başı)

3. Gün HAVANA PİNAR DEL RIO

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Konaklama Havana da ki otelimizde.

Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu: 85 Euro (Kişi başı)

4. Gün HAVANA - CIENFUEGOS - TRINIDAD

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 4 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi Cienfuegos da yerel restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından 1 saat mesafedeki Trinidad'da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad da ki otelimizde.

5. Gün TRINIDAD - SANTA CLARA - VARADERO

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchancharanın tadına baktıktan sonra öğle yemeğimizi Trinidad da yerel bir restoranda alarak, özel otobüsümüz ile Varadero’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara’yı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevara nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Varadero da ki otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün VARADERO

Kahvaltının ardından serbest zaman ve öğle yemeği. Dileyen yolcularımızla Ekstra öğle yemekli katamaran turu yapılacaktır. Bu turumuzda Her şey dahil sisteminde hizmet veren teknemiz ile açılıp, yunuslarla yüzme, dalış yapma imkanı elde edeceksiniz. Beyaz adada vereceğimiz mola esnasında deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğini alıp denizin tadını çıkarmak için serbest zaman veriyoruz. Otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğle yemekli Catamaran turu: 115-Euro ( Kişi Başı )

7. Gün VARADERO - HAVANA

Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Havana’ya hareket. Havana’ya varışımızın ardından otelimize giriş yapacağız. Ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra turumuz olan; Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja ‘da ki Cafe Taberna da ki akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama Havana da ki otelimizde.

Cafe Taberna Show (Bueno Vista Müzik Grubu Eşliğinde/Akşam yemekli):85 Euro (Kişi başı)

8. Gün HAVANA - AMSTERDAM

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Hemingway Köyü turuna katılabilirler. Son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Yazarın Ambos Mundos otelde 7 yıl kaldığı 511 numaralı odayı, Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı İhtiyar Balıkçı ve Deniz’i yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. Çanlar Kimin için çalıyor romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Havana’yı bir de kendi gözlerinizle keşfettikten sonra havalimanına transfer olmak üzere buluşuyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve saat 16.50 de KL-724 sefer sayılı uçak ile Amsterdam’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

9. Gün AMSTERDAM - İSTANBUL

Yerel saat ile 08.15 de Amsterdam Havalimanına varıyoruz. Uçağımızı değiştirdikten sonra saat 11.35 de KL 1613 sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15.55 de İstanbul Atatürk Havalimanına varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Havana, Trinidad, Varadero, Pınar Del Rio, Santa Clara, Cienfuegos

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Air France Hava Yolları’nın uçuşu ile İstanbul – Paris – Havana / Havana – Paris – İstanbul arasında ekonomik sınıf uçuşlar.
• Havana 4* Otelde 4 gece oda + kahvaltı konaklama
• Trinidad 4* Otelde 1 gece HERŞEY DAHİL konaklama
• Varadero 5* Otelde 2 gece HERŞEY DAHİL konaklama
• Cienfuegos ve Santa Clara şehir turu sırasında öğle yemekleri (yerel restoranda)

• Havana, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara, Varadero şehir turları
• Programda belirtilen şehirlerarası transferler
• Havalimanı /Otel / Havalimanı arası transferler,
• Türkçe Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Öğle ve akşam yemeklerinde alınan içecekler
• Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
• Vize Ücreti 85 €
• Programda belirtilen extra turlar
• Seyahat Sigortası 25€
• Kişisel harcamalar

• Küba çıkış vergisi ( 25 CUC)

İptal ve İade İşlemleri

-

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Vize bilgilendirme:Vize ile ilgili bilgi için en az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir. Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.

Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.
Vize departmanı iletişim adresi: Harbiye Mah. Cumhuriyet Cad. Kahan Apt. No:40/5 Oda No:5015 – 5016 Elmedağ – Şişli / İstanbul
Vize Departmanı: info@tanvize.com

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.