Kurban Bayramı Hindistan&Nepal

10 GECE 11 GÜN
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
2.389,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
09 EYLÜL 2016
Görülecek Yerler
THY İLE
1. TUR PROGRAMI

1. Gün 1. Gün: İstanbul - Delhi

Saat 17.00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 19.55’te Türk Hava Yolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. Gün 2. Gün: Delhi - Jaipur

Yerel saat ile sabah 04.35'te Uluslararası Indra Ghandi Havalimanına varacağız. Gümrük ve vize işlemlerini tamamlıyoruz. Özel aracımızla Jaipur’a hareket etmeden önce Delhi’dekahvaltımızı alıyoruz ve sonrasında Jaipur’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğumuzun ardından. Jaipur’a varışta yenilenmemiz için odalarımıza yerleşeceğiz. Otelde alacağımız öğle yemeğinin ardından rengarenk Hindistan'a şahit olacağınız Johari, Bapu ve Nehru pazarları görülecektir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün 3. Gün: Jaipur

Erken kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye filler veya jeepler ile çıkacağız. Rajput Mimarisinin essiz bir örneği olan bu tarihi mekânda gezerken, kraliyet salonlarının muazzam el içliliğine tanıklık edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından, Rajasthan’ın başkenti “Pembe Şehir” Jaipur’daki gezimizde, Rajasthan ve Moğol tarzlarından esinlenerek inşa edilmiş, muhteşem koleksiyona sahip bugün müze olarak kullanılan Maharaja Şehir Sarayı ve hemen yanında yer alan astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantar bizleri bekliyor olacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün 4. Gün: Jaipur – Fatehpur Sikri –Agra

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Agra’ya doğru hareket edecek ve “Altın Üçgen” in diğer bir ucuna gideceğiz. Yol üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yolumuzun üzerinden Bharatpur’da alacağız. Ardından Agra’ya varıyor ve otelimize giriş yaptıktan dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün 5. Gün: Agra - Delhi

Kahvaltımızın ardından ilk durağımız Dünyanın Yedi Harika’sından birisi olan Tac Mahal’i geziyoruz. 1631 yılında başlayıp tahminen tamamlanması 18 yıl süren bu harika yapıyı efsanevi mimar Ahamad Lahori yapmıştır ve söylenene göre Şah Cihan tarafından bir daha buna benzer bir eser yapmaması için kör edilip, elleri kesilmiştir. Ardından Agra Kalesi’niziyaret edeceğiz. UNESCO tarafından Dünya Kültür mirasına alınan kalenin ziyareti sonrası öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Delhi’ye hareket. Akşam yemeği. Konaklama otelimizde.

6. Gün 6. Gün: Delhi – Varanasi

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Varanasi’ye uçuşumuz olacak. Varışta yapılacak şehir turumuzda Kashi Wishwanath , Banaras Hindu Üniversitesi ve Bharat Mata Tapınağını ziyaret edecek yerler arasındadır. Öğle yemeğinin ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama.

7. Gün 7. Gün: Varanasi – Delhi

Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Güneşin doğumu ile birlikte otelimize kahvaltımızı almak için dönüyoruz. Delhi uçuşumuza kadar serbest zaman. Öğle yemeğinin ardından havaalanına transfer oluyoruz. Delhi’ye uçuş. Akşam yemeği. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Bollywood Şovu’na katılabilir. Renkli ve çoşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.
Ekstra Tur: Bollywood Show- Kingdom of Dreams 60€uro / Kişi Başı

8. Gün 8. Gün: Delhi

Kahvaltının ardından tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görecek ve Mahatma Gandhi’nin anıt mezarınıziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından sırada Yeni Delhi turumuz var. Zafer Kulesi (Qutub Minar), Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binalarını ve Sikh Tapınağını gördükten sonra otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme Delhi’deki otelimizde.

9. Gün 9. Gün: Delhi – Kathmandu

Kahvaltının ardından havaalanına transfer ve Kathmandu uçuşu. Varışımızın ardından otelimize transfer olacağız.
Öğle yemeği sonrası Kathmandu Durbar Meydanı’nı keşfetmek için turumuza başlıyoruz. Saray Meydanı olarak bilinen bu yerde bir çok farklı tapınağı göre imkanına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Ardından Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerle maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceğiz. Daha sonra Saray Meydanı olan Patan “Güzel Sanatlar Şehri” olarak anılan meydanı geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10. Gün 10. Gün: Kathmandu

Kahvaltıdan sonra Katmandu gezimize devam ediyoruz. Dünyanın en geniş tapınaklarından Pashupatinath Tapınağını ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Hinduizm Tanrısı Lord Şiva’nın tapınağı olarak kabul edilen Katmandu’nun en eski tapınağıdır ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmıştır. Pashupatinath gezimizin ardından küçük Tibet olarak ta bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret ediyoruz. Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir. Akşam saatlerinde yapacağımız ziyaretimizde “Stupa” ya dua etmeye gelen Budistlerin ruhani ortamına eşlik etme şansını yakalayacağız. Öğle yemeğimiz yerel restoranda. Son olarak Asırlık kültür ve geleneğini koruyan Bhaktapur Durbar meydanını büyülü ortamını ziyaret edeceğiz. Ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Akşam yemeğimiz otelimizde alınacak. Konaklama otelimizde.

11. Gün 11. Gün Kathmandu – İstanbul

Sabah havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK-727 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.40’da İstanbul’a uçuş ve yerel saatle 12.55’te varış.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Agra, Delhi, Jaipur

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul, Delhi gidiş – Kathmandu dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Delhi – Varanasi – Delhi uçuşu ve vergileri
 • Delhi – Katmendu uçuşu ve vergileri
 • 5* Otellerde kahvaltı dahil konaklamalar
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Tac Mahal gezisi giriş ücreti
 • Amber Kalesi’ne giriş ücretleri
 • Agra Kalesi giriş ücretleri
 • Ganj Nehri’nde tekne turu
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Vize Ücretleri ( Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir)
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Seyahat Sigortası
 • Bahşişler
Kişisel harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

-

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Vize Risk Güvence Paketi
Anıtur’dan vize hizmeti almış tüm yolcularımızın vize hizmeti ile aynı anda alabilecekleri bir Güvence paketidir. Bu Güvence paketini satın almış olan misafirlerimize vize çıkmaması, red olması vb durumlarda Tur ücretinin tamamı iade edilir.
Bu paketin kuralları
• Vize işlemlerini Anıtur’dan yaptıran misafirlerimiz bu güvenceden faydalanabilir. Hizmeti Anıtur’dan almıyorsa hiçbir şekilde geçerliliği yoktur.
• Vize hizmetinin eklendiği gün aynı anda eklenebilir. Sonradan eklenmesi mümkün değildir.
• Vizenin çıkmaması durumunda Tur ücretinin tamamı iade edilir, ek hizmet ücretleri (Vize, Sigorta, İptal Güvence, Vize Risk vb ) iade edilmez.
• Tüm Vizeli Turlarda Geçerlidir. Fiyatı sabit 50€’dur.
Vize Risk Güvence Paketi Satın Almayıp, Vizesi Çıkmayan Misafirlerimize Kesinlikle Sözleşme Şartları Uygulanır.
Ayrıca;
Daha öncesinde Schengen vizesi olamayan pasaportara vize hizmeti verilmeyebilir. Evraklar vize departmanı tarafından kontrol edilecek olup, eksik evrak göndermeyip bekleten, yeterli belgelere sahip olmayan misafirlerimize hizmet bedeli ve evrakları iade edilir.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.