Kurban Bayramı Benelux Paris

7 Gece 8 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
599,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
28 Ağustos Hareketli
Görülecek Yerler
Thy Havayolları İle
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL – LÜKSEMBURG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Anı Tur kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:00'da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1353 sefer sayılı uçuşu ile 09:10’da Lüksemburg ’a uçuş. Yerel saat ile 11:25’te varışın ardından özel otobüsümüz ile Lüksemburg şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Petrus vadisi, UNESCO dünya kültür mirası kabul edilen eski şehir merkezi, Anayasa Meydanı, şehir katedrali, Dükler Sarayı panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve geceleme otelimizde.
Yol üzerinde dileyen misafirlerimizin extra olarak katılabileceği Metz Turu (35 Euro).

2. Gün LÜKSEMBURG - AMSTERDAM

Sabah kahvaltısının ardından Amsterdam’a hareket. Amsterdam’a varış sonrası ilk olarak bir çiftliğe uğrayacağız. Burada hala el ile üretilen çiftlik Gauda Peynirinin yapımı hakkında bilgi aldıktan sonra Hollanda’nın sembollerinden tahta takunyaların yapımını göreceğiz. Sonrasında dileyen misafirlerimiz peynirlerin tadına bakıp alışveriş yapabilirler. Daha sonra gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda, Nostaljik yel değirmeni, Amstel Nehri, Dam Meydanı,Kraliyet Sarayı,Ulusal Anıt, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı, Merkez tren istasyonu panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde dileyen misafirlerimizle Kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılan Amsterdam’ın büyüleyici kanallarında yapacağımız ekstra Tekne Turunun (45 Euro) ardından Amsterdam’ın merkezinde serbest zaman. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
Yol üzerinde dileyen misafirlerimizin extra olarak katılabileceği Remich ve Schengen Gezisi Turu (35 Euro).

3. Gün AMSTERDAM – DELFT- DEN HAAG- MARKEN- VOLENDAM- AMSTERDAM

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Muhteşem Büyük Hollanda (75 Euro) ve /veya Marken Volendam (45 Euro) turuna katılabilirler.. Bu gezimiz sırasında önce ülkenin güneyine iniyor ve ortaçağ dokusunu hala devam ettiren Delft şehrine geçiyoruz. Burada rehberimizle beraber eski meydanı geziyor; Eski Kilise, Yeni Kilise, tarihi balıkçı dükkanı, Belediye Binası, Huyterhuis ve kanalların ayırdığı keyifli sokaklarını görüyoruz. Daha sonra ülkenin siyasi başkenti sayılan Den Haag şehrine gidiyor ve burada da parlemento binası, kralın çalışma ofisi, Lahey Adalet Divani ile sizi eski tarihte gezintiye çıkaracak olan ve çok keyifli bir görselin sizi karşılayacağı Mesdag Müzesini gördükten sonra son olarak Kuzey Denizi sahillerindeki Scheveningen'e gidiyoruz. Ülkenin güneyine yaptığımız bu yolculuğun ardından bu sefer de, katılan misafirlerimizle beraber ülkenin kuzeyine çıkıyor ve eski bir balıkçı kasabası olan Volendam'da tarihi evleri ve limanı geziyoruz. Burada çok ucuza hediyelik eşyalarınızı alabilirsiniz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından , eskiden ada olan daha sonra insan eliyle ana kara ile bağlantısı sağlanan günümüzde ise yarımada olan Marken kasabasına gidiyor ve buradaki kişilerin yaşadıkları ortamı görüyoruz. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Dilerseniz extra olarak Amsterdam By Night katılabilirsiniz. (35 Euro)

4. Gün AMSTERDAM – BRUGGE - BRÜKSEL

Sabah kahvaltımızın ardından Belçika’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız ekstra tur olarak gerçekleştireceğimiz Avrupalı yazarların ‘’Ölmeden Önce Görülmesi Gereken 100 Yer ‘’ kitabında yer alan masal şehir Brugge (35 Euro) . Kuzeyin Venedik'i olarak bilinen Brugge , Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biridir. Ortaçağda en parlak dönemini yaşayan Avrupa ticaretinin vazgeçilmez limanlarından olan şehir, aynı zamanda Burgonya Dükalığı'na da başkentlik yapmıştır. Kanalları, iyi korunmuş binaları, Burg ve Markt meydanları, Belfry kulesi, Kutsal Kan Kilisesi, 14.yy dan kalma belediyesi ile kendinizi bir film setinde ya da masal diyarında hissedeceğiniz, 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş bu şehirde geçireceğimiz serbest zamanın ardından, Brüksel şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehre varışımızın ardından Brüksel şehir tanıtım turumuzda, Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place, Atomium ve Heysel Stadyumu panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Brüksel’in dantel, goblen ve muhteşem el yapımı çikolatalarından almayı unutmayınız. Şehirde geçireceğimiz serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5. Gün BRÜKSEL - PARİS

Sabah kahvaltı sonrası Fransa’nın başkenti Paris’e hareket ediyoruz. Paris’e vardığımızda yapacağımız şehir turunda Eyfel Kulesi, Champs Elysees, Da Vinci şifresine konu olmuş Louvre Müzesi ve piramit, Tulirie Bahçeleri, D’orsay Müzesi, Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyon’un mezarını da içinde barındıran Dom Kilisesi, Askeri Müze, Meclis binası, 3. Aleksandr köprüsü, 1990 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palais ve Petite Palais, 1789 Fransız devrimine konu olmuş Concorde Giyotin Meydanı panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası verilecek olan serbest zamanın ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

6. Gün PARİS

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Eiffel Kulesi + Seine Nehri tekne gezisi + Montmarte ressamlar tepesi + Sacre Coeur Bazilikası + Notre Dame Katedrali turuna katılabilirler (80 Euro). Turumuzda Eiffel Kulesinin 2. Katına çıkarak bu büyülü kenti yukarıdan keşfetme şansına sahip olacaksınız. Sonrasında Seine nehri üzerinde 1 saatlik tekne gezisi ile adalar etrafında tur atıp Paris’i ve köprülerini nehirden görmenin keyfini çıkaracaksınız. Daha sonra Paris’in en eski ve en yüksek tepesi olan Montmarte’a teleferik ile çıkıyoruz, Sacre Coure Kilisesi ve yanındaki ressamlarıyla ünlü, bohem yaşam tarzını soluyacağınız Tertre Meydanındaki alışveriş veya portrenizi yaptıracağınız serbest zamanımızın ardından romanlara, şarkılara ve filmlere konu olmuş meşhur Notre Dame katedralini ziyarete gidiyoruz. Katedral gezisi sonrasında Paris’in sıfır noktasında vereceğimiz resim molasının ardından, serbest zaman sonrasında, aracımızla extra olarak Paris By Night turumuza başlıyoruz (35 Euro). Bu turumuzda bir kez de Paris’i ışıklı hali ile keşfederken , daha önce görmemiş olduğumuz Paris Sorbonne Üniversitesinin ilk kurulduğu bina, içinde Voltaire, Emile Zola, Victor Hugo gibi pek çok ünlünün mezarının bulunduğu anıt mezar Pantheon, 1612 yılında Medici ailesi tarafından yaptırılan Luxemburg Bahçeleri, mağazaların randevu ile müşteri kabul ettikleri en lüks markaların konsept mağazalarının bulunduğu Vendom Meydanı panaromik olarak göreceğimiz yerler arasında. Günümüzü meşhur Eiffel Kulesi’nin akşam her saat başında beş dakika süre ile yapılan ışık gösterisini Eiffel’in posterlere yansıtılan fotoğraflarının çekildiği Trocadero Meydanı’ndan seyrederek noktalıyor ve otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün PARİS

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Disneyland turuna katılabilirler (Tek park 95 Euro/ çift park 110 Euro). Her yaşa hitap eden aktiviteleri ile size masalsı bir dünyaya götürecek bu turumuzda Hayaletler evi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson’un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası gibi aktivitelerle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği 4 Nisan 2015’den itibaren yepyeni bir gösteri ile sizi büyülü bir yolculuğa çıkarak dünyaca ünlü Lido Show (135 Euro) turuna katılabilirler. 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW’ u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izleyeceğiz. Geceleme otelimizde.
Dileyen misafirlerimizin extra olarak katılabileceği Outlet Turu (45 Euro).

8. Gün PARİS - LÜKSEMBURG - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odalarımızı boşalttıktan sonra, Lüksemburg havalimanına transferimiz yapılıyor. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1354 sayılı tarifeli seferi ile saat 12:25’te İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 16:40 ’ta İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Başka bir gezide görüşmek üzere.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Amsterdam Brüksel Paris Luxembourg

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (AHL)- Lüksemburg (LUX) – İstanbul (AHL) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri ve şehir vergileri (25 Euro)
 • 3* ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Tüm şehirler arası transferler
 • Panoramik Lüksemburg, Amsterdam, Brüksel ve Paris şehir turları
 • Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmetleri
 • Şehir Vergileri (25 Euro)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti (120 Euro)
 • Özel Seyahat Sağlık Sigortası (20 Euro)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
 • Her türlü otel ekstraları, kişisel harcamalar, öğle ve akşam yemekleri ile ekstra olarak belirtilmiş tüm turlar
 • 5 Euro kaptan bahşişi (İsteğe bağlı)

İptal ve İade İşlemleri

Zorunlu Sigorta: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER


GENEL BİLGİLENDİRME
Luxemburg: Adıyla aynı ismi taşıyan başkentiyle oldukça gelişmiş bir hayat standardına sahip ülke, Avrupa Birliği’nin en gelişmiş üyelerinden biri.
Paris: Fransa’nın başkenti ve dünya turizm merkezlerinden biridir. Yaklaşık 12 milyon nüfusu ile Avrupa’nın en popüler noktalarından biridir. Sen Nehri kenarında bulunan şehir romantizm ve ışıklar kenti olarak da bilinir.
Brüksel: Brüksel Belçika’nın ve Brüksel Bölgesi’nin başkentidir. İçerisinde yer alan Avrupa Birliği ile ilgili birçok kurum nedeniyle Avrupa Birliği’nin başkenti de sayılmaktadır. Avrupa’da oynadığı önemli rolü ve merkezi bir noktada yer almanı nedeniyle kültürlerin eriyip birbirine karıştığı yer olarak da bilinmektedir.
Amsterdam: Bir milyondan fazla nüfusu olan bu şehir ülkenin finans, kültür, sanat, turizm merkezidir. “Kuzeyin Venedik’i” olarak da adlandırılan Amsterdam bu yakıştırmayı şehirde yer alan 1500’den fazla köprüye ve şehrin mimarisine borçludur. Kanalları, bisikletleri, parkları ile farklı bir atmosfere sahip olan bu Avrupa kenti özellikle son zamanlarda popüler bir turizm merkezi olmuştur.
İklim Bilgisi
Luxemburg: Batı Avrupa deniz iklimine sahiptir. Özellikle yaz sonlarında yoğun miktarda yağış alır.
Paris: Paris’te yarı okyanussal yarı da kıtasal bir iklim hâkimdir. Atlas okyanusunda oluşan hava hareketleri şehri ciddi anlamda etkiler. Yağış riski fazla olan bir şehirdir
Brüksel: Okyanus iklimi hâkimdir. Kışlar serin geçer, nadiren kar görülür. Baharlar ılık, yazlar ise sıcak ve kuraktır. Aralık, Ocak ve Şubat'ta gece sıcaklıkları -1 derecelerinde, gündüz sıcaklıkları 4-7 derece arasındadır. Yaz aylarında ise gündüz 22-23 derece olan sıcaklık gece 11-12 derecelere düşer.
Amsterdam: Hava durumu tipik Kuzey Denizi iklimi özelliklerini yansıtmaktadır. Kış döneminde nadir olarak sıcaklık -5 derecenin altına düşer. Yaz döneminde ise ender olarak 28 derecenin üstüne çıkar. Aslında genel olarak ılıman bir iklime sahiptir. Fakat mevsim içerisinde bile hava sıcaklığı sık sık değişebildiği için her hava koşuluna uygun kıyafeti yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.
Saat Farkı: Destinasyonlar Türkiye saatinden 1 saat geridedir.
Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.
Rezervasyon ön ödeme tutarı: Bu rezervasyonun alınabilmesi için gereken minimum ödeme tutarı %30’dur. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır.
Vize bilgilendirme: Vize ile ilgili bilgi için en az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir. VİZENİN ACENTE TARAFINDAN ALINACAK OLMASI HALİNDE VE VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLARIN TESLİM ZAMANININ TÜKETİCİYE BİLDİRİLMESİ ŞARTIYLA TÜKETİCİ TARAFINDAN ZAMANINDA TESLİM ETMEYEN EVRAKLAR NEDENİYLE VİZENİN ALINMAMASINDAN DOĞAN ZARARLARDAN SEYAHAT ACENTESİ SORUMLU TUTULAMAZ. EVRAKLARI EKSİKSİZ VE SÜRESİNDE VEREN SEYAHAT ACENTESİ VİZENİN VERİLMEMESİNDEN DOLAYI SORUMLU TUTULAMAZ.
Vize departman iletişim adresi: Cumhuriyet Cad. Uzun Güzel Apt No: 143 k:6 D.6 Şişli / Harbiye
Vize Departmanı: info@tanvize.com
UYARI: Turumuz münferit olarak gerçekleşmekte olup, kişiye özel tur niteliği taşımaktadır. Uçak yoğunluklarına bağlı olarak müsaitlik ve fiyatlarda değişiklik meydana gelebilir.
UYARI: Turumuzda minimum 25 Kişi katılım şartı bulunmaktadır. Yetersiz katılımdan dolayı turun iptal edilmesi halinde son bildirim tarihi tur kalkış tarihinden 3 hafta öncesidir.
UYARI: Tura katılan Reşit olmayan kişilerin kaldığı yerdeki sorumlu kişi Tur Rehberi olup Tur Rehberi ve konaklama tesislerinin iletişim bilgileri, Tur başlangıç tarihinden 48 saat önce tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir.
Oteller: Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. İniş meydanına göre konaklama sırası değişebilir. Fuar, kongre vs. dönemlerinde yine konaklama sırası değişebilir.
Sigorta Bilgilendirme
Zorunlu Sigorta: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.
Uçaklı turlarda tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve yolcu saat değişme riskini kabul ederek turu satın almıştır. Bu sirkü 03.02.2016 tarihinde düzenlenmiş olup, bir sonraki sirküde geçersiz sayılır

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.