Kurban Bayramı Balkan Coğrafyası Turu 4 Gece

4 Gece 5 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
359,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
12 Eylül Hareketli
Görülecek Yerler
Pegasus ile
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul – Tiran – Durres - İşkodra

Sabiha Gökçen Havaalanı dış hatlar terminalinde saat 07.20’de siz değerli Anı Tur misafirleri ile buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 769 sayılı seferi ile saat 09:45’te Tiran'a uçuş. Yerel saatle 10:35’te varışımızın ardından Tiran şehir turumuz ile gezimize başlıyoruz. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, 19. yüzyılın başında inşa edilen Kaplan Paşa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen Partizanlar Anıtı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Arnavutluk’un tatil merkezi ve yeni cazibe merkezi olan Durres’e doğru yola çıkıyoruz. Extra olarak gerçekleştirilecek (30 €) olan Durres Turumuzdan sonra konaklama yapacağımız İşkodra şehrine doğru yolcuğumuz başlıyor, yaklaşık iki saat sürecek yolcuğumuzun ardından panoramik olarak Iskodra`daki tarihi kale ve şehir surlarını gördükten sonra konaklama yapacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. Konaklama İşkodra’daki otelimizde.

2. Gün İşkodra – Kotor – Budva – Ulçin

Sabah alınacak kahvaltının ardından Karadağ’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık iki saat sürecek yolculuğumuzun ardından Budva’ya varıyoruz. Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Budva turumuza başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden Ulçin şehrine yolculuğumuz başlıyor. Varışımızla beraber Ulçin panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur bitimi otele transfer ve geceleme Ulçin otelimizde.

Schengen Vize olan misafirlerimiz için Extra Dubrovnik turu yapılacaktır (25 €)

3. Gün Ulçin – Elbasan - Ohri

Sabah alınacak kahvaltının ardından Ulçin’den ayrılıp Elbasan’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla beraber önce şehir surları, camiler ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimiyle beraber Makedonya’nın İncisi olarak adlandırılan Ohri’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık iki saat sürecek yolcuğun ardından Ohri’de ilk olarak Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Anfi-tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varış ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler. (30 Euro)

4. Gün Ohri - (Sv. Naum) -Tetovo - Üsküp

Uyandırma ve kahvaltının ardından, sıradaki extra turumuza başlamak üzere aracımıza geçiyoruz. (35 € Yemekli) Turumuzda öncelikle St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi‘ni ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir.. Tur bitimi Makedonya’nın başkenti olan Üsküp şehrine doğru yola çıkıyoruz. . Yol üzerinde önce Tetova’yı ziyaret ediyoruz burada öncelikleAlaca Camii ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni gördükten sonra Üsküp şehrine doğru yola çıkıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han,Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Üsküp şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Üsküp otelimizde.

5. Gün Üsküp – Tetova(Kalkandelen) – Prizren – Priştine

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Kosova’ya doğru yola çıkıyoruz extra olarak düzenlenecek olan Prizren (25 €) turumuza başlıyoruz. Prizren, Balkanlar’ın belki de en güzel ve en şirin kentlerinden birisidir ve Osmanlıların 37 cami inşa ettikleri Prizren’de göreceğimiz ilk eser süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii’dir. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından son dönemlerde restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nı ziyaret ettikten sonra Priştine havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla beraber Pegasus havayollarına ait PC 854 nolu uçuşla saat 15:50’de İstanbul’a hareket ediyoruz 18:20’de varışımızla beraber turumuzun ve hizmetlerimizin sonu.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Tiran, Elbasan, Budva, Kotor, Priştina, Prizren, Üsküp, Ohrid

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• İstanbul – Tiran Priştine - İstanbul arası Pegasus Havayolları ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
• Alan-Otel-Alan Transferleri
• Klimalı otobüsler İle Şehirlerarası Tüm Transferler
• Panoramik Şehir Turları
• Belirtilen otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
• Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
• Havalimanı vergisi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Kaza ve Sağlık Sigortası :15.-EUR
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

-

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Vize bilgilendirme:Vize ile ilgili bilgi için en az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir. Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.

Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.
Vize departmanı iletişim adresi: Harbiye Mah. Cumhuriyet Cad. Kahan Apt. No:40/5 Oda No:5015 – 5016 Elmedağ – Şişli / İstanbul
Vize Departmanı: info@tanvize.com

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.