Kudüs Turu Pegasus Hy İle

3 Gece 4 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
679,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
12 Eylül, 27 Ekim, 17 Kasım 2016 Hareket
Görülecek Yerler
Mescid-i Aksa, Kubbetüs Sahra, Lut Gölü, Zeytin Dağı, Tel-Aviv, Ağlama Duvarı, Beytüllahim
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul Sabiha Gökçen – Tel Aviv – Kudüs

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 04:20'de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Saat 07:20’de Pegasus Havayollarına ait PC781 sefer sayılı uçağıyla Tel Aviv’e hareket. Yerel saat ile 09:35’te Tel Aviv Uluslararası Ben Gurion Havaalanına varış. Gümrük ve pasaport işlemleri ve ardından karşılanma ve özel aracımız ile Tel Aviv’e doğru ilerleme . Bir saat kadar sürecek olan Panoramik Tel Aviv turumuzda Doğu Akdeniz Modern bir Metropolitan olan bu şehir turumuzda 1930 yıllarında Modern Akim etkisi ile yapilan Bauhaus mimarisi evleri, bulvarları, Rabin Meydani , sahil boyunca devam ediyor ve tarihi Kral Süleyman'a kadar uzanan eski Yafa şehri, , Hasan el Bek Camii ,Saat Kulesi, Valilik Sarayı ,Artistler Sokağı, Tarihi Liman, Çarsı ve eski evleri görüyor ve ardından sonra Kudüs’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat kadar sürecek olan yolculuğumuz sonrasında Kudüs’e varış. Varışı takiben panoramik şehir turu. Eski şehir surları etrafından geçerek şehrin en önemli yeri olan Zeytin Dağına varıyoruz . Dünyanın en büyük Yahudi mezarlığının yer aldığı Zeytindağı'ndan Kudüs’ün en etkileyici manzarasını görüyoruz. Fotoğraf molasının ardından Isa'nın , havarisi Yehuda tarafından ele verildiği Gethsemane'de iki bin yıllık zeytin ağaçları ve " Tüm Milletler Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz . Meryem Ana'nın mezarının bulunduğu Meryem Kilisesini ziyaret ardından otobüsümüze biniyor ve otelimize gidiyoruz. Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2. Gün Kudüs

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan tam günlük Kudüs şehir turuna katılabilirler. Tam gün Kudüs Turunda; Kanuni Sultan Süleyman tarafından restore edilen eski şehir surları ve Dung kapısından eski şehire geçiş Yahudilerce kutsal Ağlama (Batı) Duvarı ziyareti, sonra Müslüman Mahallesi'ne geçiyor ve Kuran'da yazıldığı üzere Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği Kubbet-ül Sahra, ve Mescid-i Aksa Camiinin yer aldığı Haram-ül Şerif ’i ziyaret ediyoruz . Egzotik Arap Çarşısı , Hz. İsa’nın çarmıha gerilmek üzere geçirildiği Izdırap Yolu / Via Dolorosa, Hz. İsa’nın naaşının konduğu ve mezarının bulunduğu yere Bizanslılarca inşa edilen ve tüm Hıristiyanlarca kutsal Holy Sepulchre Kilisesi, Yahudi / Hıristiyan / Müslüman Mahalleleri, Cardo ve Yafa kapısından eski şehirden çıkış. Daha sonra yeni şehre geçiş, Radikal dinci Yahudilerin yaşadığı mahalle Mea Shearrim, Parlamento Binası, Yedi Kollu Şamdan. Turumuzun ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Kudüs şehir turu öğle yemekli kişi başı : 90 $

3. Gün Kudüs – Tel Aviv – İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Soykırım müzesi turuna katılabiler. Ikinci Dünya Savaşı sırasında katledilen 6 milyon Yahudi’nin anısına yapılan Yad Vashem - Soykırım Müzesini ziyaret ediyoruz. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayollarına ait PC784 sefer sayılı uçağı ile saat 15:40’ta İstanbul'a hareket. Keyifli bir yolculuğun ardından İstanbul'a saat 17:50’de varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…
Soykırım müzesi turu kişi başı : 20 $

4. Gün Kudüs – Tel Aviv – İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Soykırım müzesi turuna katılabiler. Ikinci Dünya Savaşı sırasında katledilen 6 milyon Yahudi’nin anısına yapılan Yad Vashem - Soykırım Müzesini ziyaret ediyoruz. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayollarına ait PC784 sefer sayılı uçağı ile saat 15:40’ta İstanbul'a hareket. Keyifli bir yolculuğun ardından İstanbul'a saat 17:50’de varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…
Soykırım müzesi turu kişi başı : 20 $

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Haifa, Jerusalem

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Tel Aviv gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kudüs’te belirtilen otelde 3 gece yarım pansiyon konaklamalar,
 • Sabah Kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Panoramik Tel Aviv ve Kudüs şehir turları
 • Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri, akşam yemeklerindeki içecekler
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • Ekstra turlar
 • Vize ücreti

İptal ve İade İşlemleri

-

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.

İKLİM / HAVA DURUMU:

Akdeniz iklimi görüldüğü Kudüs ‘de yazlar sıcak ve nemlidir. Kışları serin ve yağışlıdır. Akdeniz Kıyısında olması nedeni ile yaz dönemi olan Mayıs – Eylül arası seyahat için daha uygundur.

Genel Bilgi:

Akdeniz ve Ölü Deniz’in kuzey ucunun arasında kalan Judean Dağları’da yer alan Kudüs İsrail Din ve kültür merkezidir. Kudüs Müslümanlar Yahudiler ve Hristiyanlar için büyük önem taşıyan kutsal topraklar üzerinde yer alır. ABD dahil hiçbir ülkenin İsrail temsilciliği Kudüs’te Değildir. Kudüs gece hayatı oldukça renklidir. Birçok gece kulübü ve diskoda eğlenen Amerikalı ve Avrupalı insanları görebilirsiniz. Kudüs, Milattan önce 10. Yüzyıldan beri Museviliğinden kutsal şehridir. Aynı zamanda şehir Hıristiyanlığa ait çok fazla antik sit alanına sahiptir. Mekke ve Medine’den sonra da İslamiyet’teki üçüncü kutsal mekân Kudüs’tedir. Kudüs sur içinde kalan bölümü artık Eski Şehir olarak alınmaktadır. 1982’de tehlikedeki Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

Vize bilgilendirme:Vize ile ilgili bilgi içinen az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir.

Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.
Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.
Vize departmanı iletişim adresi: Cumhuriyet Cad. Uzun Güzel Apt No: 143 k:6 D.6 Şişli / Harbiye
Vize Departmanı: info@tanvize.com

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.