Kudüs Turu

3 Gece 4 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
679,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
15 Ekim Hareket
Görülecek Yerler
Mescid-i Aksa, Kubbetüs Sahra, Lut Gölü, Zeytin Dağı, Tel-Aviv, Ağlama Duvarı, Beytüllahim
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL - TEL-AVİV - YAFA - KUDÜS

Sabiha Gökçen Havalimanı Dışhatlar gidiş terminali ANI TUR kontuarı önünde saat 05:00'da buluşma, Checkin işlemlerinin tamamlanmasından sonra PC781 sefer sayılı uçağı ile saat 07:20'de Tel-Aviv şehrine hareket ve saat 09:35'te varış ve yerel saatle saat 10.25'te varis. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel otobüs ile Tel Aviv şehri yakınındaki Yafa bölgesine hareket. Buradaki Osmanlı eserlerini görüyoruz. Eski Yafa Limanı – Sultan 2. Abdul Hamit'e ithaf edilen Yafa Saat Kulesi, Mahmudiye Camii. Yafa gezimiz sonrası Kudüs’e hareket Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

2. Gün KUDÜS – MESCİD-İ AKSA – KUBBETÜS SAHRA – ZEYTİNDAĞI – AĞLAMA DUVARI

Sabah saat 07:30 – 09:00 arası otelde kahvaltı ve sonrasında tur için rehber eşliğinde Zeytin Dağına hareket, buradan kuşbakışı Kudüs'ü seyredip, Sahabe Selman El-Farisi türbesini ziyaret. Daha sonra Hazreti Meryem ve babasının gömülü olduğuna inanılan Kiliseyi görüyoruz. Yahudilerce kutsal sayılan Ağlama Duvarını görüp sonrasında Hazreti Davud türbesini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz Cuma namazını Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa da kılabilirler. Kubbetüs-Sahra, Mirac'ta Hz. Muhammedin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taş ve Miraç gecesi kendisini Mekke'den Kudüs'e binek olarak getiren Burak'ı bağladığı yer ile tarihi Mervan Camiini ziyaret ediyoruz. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs çarşılarında serbest zaman. Otele dönüş ve akşam yemeği. Otelde geceleme.

3. Gün KUDÜS - ELHALİL- BEYTÜLLAHİM

Sabah saat 07:30 – 09:00 arası otelde kahvaltıdan sonra El-Halil şehrine hareket ve Burada Harem-i İbrahimi'yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret, çarşı gezintisi. Sonrasında Helhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret ve Beytüllahim şehrine geçiş. Burada tarihi bir Kilise içinde kalan Hazreti İsa Paygamberin doğduğu yeri ziyaret, sonrasında dünyanın en eski şehri ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Eriha ile Lut Kavminin helâk olduğu Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü (Ölü Deniz) ziyaret ve gezintisi. Daha sonra Hz. Musa Kabri ve Külliyesi ziyaret edilmiş olacaktır. Otele dönüş, akşam yemeği.

4. Gün TEL-AVİV – İSTANBUL

Sabah saat 07:30 – 08:30 arası kahvaltıdan sonra otelden saat 11:00 de ayrılış, Tel Aviv’e hareket PC 784 Sefer Sayılı uçağı ile saat 15:50 'te İstanbul'a uçuş ve saat 18:00 de Sabiha Gökçen havalimanına varış. Bir sonraki Anı Tur seyahatinde buluşmak üzere sizlerden ayrılış.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Haifa, Jerusalem

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul/Telaviv/İstanbul Pegasus Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergileri
 • Tüm karayolu ulaşımı ve programda belirtilen tüm turlar
 • 4* otelde 3 gece veya (tercih edilen programa göre) 4 gece konaklama
 • Konaklama süresince otelde alınacak sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Vize ücreti ve işlemleri
 • Rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri ve otelde alınacak ekstralar
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
 • Şoför, rehber ve otel personel bahşişleri

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.

İKLİM / HAVA DURUMU:

Akdeniz iklimi görüldüğü Kudüs ‘de yazlar sıcak ve nemlidir. Kışları serin ve yağışlıdır. Akdeniz Kıyısında olması nedeni ile yaz dönemi olan Mayıs – Eylül arası seyahat için daha uygundur.

Genel Bilgi:

Akdeniz ve Ölü Deniz’in kuzey ucunun arasında kalan Judean Dağları’da yer alan Kudüs İsrail Din ve kültür merkezidir. Kudüs Müslümanlar Yahudiler ve Hristiyanlar için büyük önem taşıyan kutsal topraklar üzerinde yer alır. ABD dahil hiçbir ülkenin İsrail temsilciliği Kudüs’te Değildir. Kudüs gece hayatı oldukça renklidir. Birçok gece kulübü ve diskoda eğlenen Amerikalı ve Avrupalı insanları görebilirsiniz. Kudüs, Milattan önce 10. Yüzyıldan beri Museviliğinden kutsal şehridir. Aynı zamanda şehir Hıristiyanlığa ait çok fazla antik sit alanına sahiptir. Mekke ve Medine’den sonra da İslamiyet’teki üçüncü kutsal mekân Kudüs’tedir. Kudüs sur içinde kalan bölümü artık Eski Şehir olarak alınmaktadır. 1982’de tehlikedeki Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

Vize bilgilendirme:Vize ile ilgili bilgi içinen az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir.

Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.
Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.
Vize departmanı iletişim adresi: Cumhuriyet Cad. Uzun Güzel Apt No: 143 k:6 D.6 Şişli / Harbiye
Vize Departmanı: info@tanvize.com

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.