Kore Japonya Turu Kurban Bayramı Özel

7 Gece 8 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
2.399,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
18 Eylül Hareket
Görülecek Yerler
Seul, Tokyo, Kyotoi Osaka
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL-SEUL

Turumuz saat 17.45’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 20.45’te Kore Havayolları’na ait KE 956 sefer sayılı uçak ile Seul’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz

2. Gün SEUL

Yerel saat ile sabah 13.45'de Seul’a varıyoruz ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün SEUL - TOKYO

Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 10.10’da Kore Havayolları’na ait uçak ile Tokyo’ya uçuyoruz. Varışımız saat 12.30 olacak. Ardından özel transfer aracımıza geçiyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından Dünya’nın ikinci uzun kulesi Sky Tree’de fotoğraf molası verecek ve ihtişamlı İmparatorluk Sarayı’nı görecek ve şehrin panoramik manzarasını görebileceğimiz Roppongi Hill’s’e çıkıyoruz. onrasında Tokyo’nun en kalabalık bölgesi ve alışveriş merkezlerinin, kafe ve restoranların bulunduğu Ginza’yı dolaşacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman.

4. Gün TOKYO

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği, Fuji&Hakone turuna katılabilirler. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye vararak öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Sırada Ashi Gölü’nde bir tekne gezisi ve 3000 yıl önce Hakone Dağı’nın son püskürmesinde oluşan ve şuanda kükürtlü dumanı, kaplıcaları ve sıcak nehirleriyle ünlü Owakudani Krateri var. Bu doğa harikası coğrafyada fotoğraf çekiminin ardından Tokyo’ya geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
Fuji&Hakone Turu(Öğle Yemekli):150€uro

5. Gün TOKYO

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinden birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından 15000 iş çi tarafından günümüzün parası ile Üçyüzmilyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. (Yarın olacak tren yolculuğunda rahat hareket etmemiz için bagajlarımızı bu gece özel otobüs ile Kyoto’ya yollayacağız. Bu nedenle bagajlarınızı hazırlamanız gerekmektedir. Ayrıca yarın için yanınıza kullanmak isteyeceğiniz küçük bir sırt çantası hazırlamanızı öneririz) Konaklama otelimizde.
Nikko Turu(Öğle Yemekli):150€uro

6. Gün TOKYO - KYOTO

Kahvaltımızın ardından tren istasyonuna transfer olacağız. Saatte 200 kilometrelik bir hızla seyredecek Shinkansen Ekspresi ile Kyoto’ya doğru yola çıkıyoruz. 1 yaklaşık saatlik yolculuğumuzun ardından Kyoto’ya varıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri. Sannenzaka ve Ninenzaka keyifli bir yürüyüş yaparak altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı’na varacağız. Sonrasında Kinkajuki Tapınağı’nı görecek ve otelimize transfer olacağız. Odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Gion Bölgesi turuna katılabilirler. Turumuzda hala Japon kültürünün önemli bir parçası sayılan geyşaların seremonisine tanıklık edecek ve yerel restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama otelimizde
Gion Bölgesi Turu(Akşam Yemekli):100€uro

7. Gün KYOTO

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nara turuna katılabilirler. Turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Nara’ya gideceğiz. İlk önce Japonlara özgü çay seremonisine tanıklık edeceğiz ardından Horyuji Tapınağı’nı görecek ve öğle yemeğimizi alacağız. Ardınan Todaiji Tapınağı’nı görecek ve büyüleyici Yoshikien bahçesini ziyaret edeceğiz. Sonrasında Kasugataisha Mabedi’ni görecek ve Kyoto’ya döneceğiz. Konaklama otelimizde.
Nara Turu Öğle yemekli:150€uro

8. Gün KYOTO - OSAKA

Kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Osaka’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2saat 30 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından. Japonya’nın en önemli ekonomi, ticaret ve sanayi merkezlerinden olan Osaka şehrini yakından keşfetmek yer alıyor. Panoramik şehir turumuza 17.yüzyılda inşa edilmiş ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden olan Osaka Kalesi ve iki kuleden oluşan Umeda Sky Gökdeleni ile başlayacağız. Turumuzun devamında bu modern mega kentin tadını çıkartmak ve alışveriş için Shinsaibashi serbest zaman. Serbest zamanımızın ardından dinlenmek için otelimize dönüyoruz. Serbest zaman.

9. Gün OSAKA

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Hiroşima & Miyajima turuna katılabilirler. Turumuzda önce hızlı tren ile Hiroşima’ya gidiyoruz. Burada Hiroşima Kalesini dıştan göreceğiz ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Barış Anıtı Parkı’nı gezeceğiz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Feribot ile Miyajima adasına gideceğiz. Sonrasından Itsukushima Mabedi’ni görecek ve Osaka’ya döneceğiz. Gezimizin ardından serbest zaman.
Hiroşima & Miyajima ( Öğle Yemekli):320€uro

10. Gün OSAKA - SEUL - ISTANBUL

Sabah havalimanına transfer oluyor ve saat 09.40’ta Kore Havayolları’nın uçağı ile Seul’a uçuyoruz. Varışımız 11.40’te olacak ve ardından uçak değiştiriyor ve saat 14.25’te İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 19.15’te olacak. Turumuzun sonu.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Seul (Incheon), Osaka, Kyoto, Tokyo

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Kore Hava Yolları ile İstanbul – Seul – Tokyo/Osaka – Seul – İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • 4 Yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Tokyo – Kyoto arası hızlı tren ekonomi sınıfı bileti ve vergileri
 • Kyoto – Osaka arasında özel transfer
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Tokyo – Kyoto arasında bagaj gönderimi
 • Havaalanı vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 15.-TL
 • Seyahat Sağlık Sigortası : 15.- EUR
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

Vize Bilgileri

Kore ve Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu (Lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi almaktadır.

Uçuş Süreleri

İstanbul – Seul uçuşumuz direkt uçuş olup yaklaşık 10 saat 50 dakika sürmektedir. Kathmandu – Seul - Tokyo uçuşu ise 2 saat 10 dakikadır.

Para Birimi

Para birimi Yen’dir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi

Türkiye ile her dört ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00..

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

Elektrik

Genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır.Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz.

Alışveriş

Özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Onun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

TURUN ARTILARI

· Kore’nin başkenti Seul’u keşfedeceğiz

· Uzakdoğu’nun en güzel şehirlerinden Tokyo’yu gezecek ve alış veriş yapacağız

· Nikko’ya gidecek ve doğal güzelliklerini göreceğiz

· Japonların Kutsal Dağı Hakone’yi ziyaret edecek ve Ashi Gölü’nde tekne turu yapabileceğiz

· Muhteşem doğal güzelliğiyle Japonların kutsal mekanı Miyajima adasını göreceğiz

· Geyşa bölgesi Gion'da geyşa yaşam tarzını keşfedeceğiz.

· Japon sanat, kültür ve sanayisini içinde barındıran Nara kentinde Japon kültür ve yaşantısının tanığı olacağız.

· Eski Başkent Kyoto'da kendimizi Japon kültür ve tarihinin içinde hissedeceğiz.

· Hiroşima Barış Anıtı parkında Atom Bombası saldırısında hayatını kaybedenleri anma ve felaketin boyutlarını görme fırsatı yakalayacağız.


Sigorta Bilgilendirme:

Zorunlu Sigorta: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.