Kolombiya Peru Turu

7 Gece 8 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
3.899,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
17 Mart
Görülecek Yerler
Türk Hava Yolları İle
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL – BOGOTA // 25 Kasım 2016 Cum

Turumuz 24 Kasım saat 23.00’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayollarının TK800 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.05’te Kolombiya’nın başkenti aynı zamanda en büyük şehri olan Bogota’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 08.00’de varış. Alanda bizi bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuza çıkıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında hem Kolombiya’nın en ünlü ressamı Fernando Botero’nun hem de uluslararası bir çok ressamların eserlerini göreceğimiz Botero Müzesi, Dünyanın en geniş altın koleksiyonunun bulunduğu Altın Müzesi, kolonyal dönem mimarisi örneklerini görebileceğimiz bölgenin ilk yerleşim alanı olan La Candelaria tarihi bölgesi bulunuyor. Öğle yemeği sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama Bogota otelimizde

2. Gün BOGOTA – LİMA // 26 Kasım 2016 Cumartesi

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Peru’nun başkenti Lima’ya uçuyoruz. Varışta öğle yemeğimizi kumanya olarak alıyoruz. Pre-Hispanik döneme ait 45.000’den fazla
eserin sergilendiği ve hatta İnka Öncesi döneme ait birçok obje ve mücevherin bünyesinde bulunduğu Peru tarihinin izlerinin sürüldüğü Larco Herrera Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası yerel restorana hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası otele transfer. Konaklama Lima otelimizde.

3. Gün LİMA - CUZCO - PISAC - OLLANTAYTAMBO - KUTSAL VADİ // 27 Kasım 2016 Pazar

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Cuzco’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile dünyanın en renkli yerel pazarlarından biri olan, bölgede bulunan birçok köy ve kasabadan gelen yerlilerin alışverişlerini çoğunlukla da takas usulü gerçekleştirdikleri Pisac Pazarı’nı görmek üzere Pisac’a hareket ediyoruz. Burada And Dağları yerlilerinin yapmış olduğu ürünlerden alabilir ya da renk cümbüşü içinde muazzam kareler yakalayabilirsiniz. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Gezinin ardından Ollantaytambo’ya geçiyoruz. Toplamı 50 tonu geçen 6 monolitten oluşan Ollantaytambo Kalesi ve Güneş Tapınağı bugün görülecek son yerler. Akşam yemeği ve Konaklama Kutsal Vadi otelimizde.

4. Gün KUTSAL VADİ - MACHU PICCHU – CUZCO // 28 Kasım 2016 Pazartesi

Kahvaltının ardından Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Küçük otobüsler ile yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya gidiyoruz. Lokasyonun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da serbest zamana kadar turumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi ören yerinin içerisinde olan Picchu Santuary Lodge’da alıyoruz. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Dönüşümüzde Cuzco’ya giderek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün CUZCO // 29 Kasım 2016 Salı

Kahvaltının ardından başlayacağımız şehir turunda ilk durağımız İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı. İçinde barındırdığı yarım daire şeklindeki tribünleri nedeni ile aynı zamanda mahkeme olarak da kullanıldığına inanılan Kenko gezisinin ardından yine bir İnka kalıntısı olan Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları. Gezeceğimiz son yer ise askeri bir yapıt olan “Kızıl Kale” Puca Pucara. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Birçok tarihi olaya sahne olan Plaza de Armas ve Barok tarzı muazzam mimarisi ile Cuzco Katedrali göreceklerimiz
arasında. Günü İnkaların Güneş Tanrısına adanmış olan Korikancha Tapınağı gezisi ile tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün CUZCO – LİMA // 30 Kasım 2016 Çarşamba

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Lima’ya uçuyoruz. Varışta UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Lima Tarihi Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasik tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı, Peru başkanlık makamı olan Presidential Hall ve City Hall gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğinin ardından 1874 yılında İspanyol yerleşimciler tarafında kurulan, Miraflores bölümünde Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan Barranco bölgesine gidiyoruz. “ Yel Şehri” olarak da bilinen bölgede 20. yüzyıl başlarında ünlü Perulu yazarlar ve sanatçılar yaşamıştır. 1876 yılında yapılmış, depremlerden ve Pasifik Savaşından zarar görmemiş Ahlar Köprüsünü (Puente de Los Suspiros) görüyoruz. Genç aşıkların dilek tuttukları bu köprüyü gördükten sonra ünlü heykel tıraş Victor Delfin’nin “ El Beso” yani “Öpücük” heykelini görüyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün LİMA – BOGOTA // 01 Aralık 2016 Perşembe

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Peru’nun başkenti Lima’dan Bogota’ya uçuyoruz. Varışta Bogota’nın 50 km kuzeyinde bulunan, tarihi 250 milyon yıl öncesine dayanan , geçim kaynağı Zipaquira köyünde ki madencilere adanmış , toplam 8.000 kişinin ibadet etme kapasitesine sahip Tuz Katedralini ziyaret ediyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi Katedral tuz madeninin içerisine Katolik maden işçileri tarafından oyularak yapılmıştır . İçeride ki her obje tuzdandır ve 180 metre derinliği bulunmaktadır vardır. Tur sonrası serbest zaman ve Akşam yemeği. Konaklama otelimizde

8. Gün BOGOTA – ISTANBUL // 02 Aralık 2016 Cuma

Erken Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK-800 sayılı tarifeli seferi ile 09.30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. 03 Aralık Yerel saat ile 09.40+1 Atatürk Havalimanına varış.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Bogota, Lima

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Türk Havayolları ile İstanbul - Bogota – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.
• Bogota-Lima-Cuzco-Lima-Bogota arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
• Programda belirtilen tüm transferler
• Bogota’da 2 gece 4* otelde kahvaltı dahil konaklama
• Lima’da 2 gece 4* otelde kahvaltı dahil konaklama
• Kutsal Vadi’de 1 gece 4* otelde kahvaltı dahil konaklama
• Cuzco’da 2 gece 4* otelde kahvaltı dahil konaklama
• Programda belirtilen tüm şehir turları
• Tüm öğle ve Akşam yemekleri
• Botero Müzesi, Altın Müzesi, Larco Herrera Müzesi girişleri
• Ollantaytambo Kalesi, Güneş Tapınağı, Sacsayhuaman Kalesi, Tambomachay
• Machu Pıcchu Turu ( Tren ile )
• Barranco gezisi
• Tuz Katedrali girişi
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
• Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
• Yemeklerde alınacak içecekler
• Seyahat Sigortası
• Kişisel harcamalar
• Bahşişler

İptal ve İade İşlemleri

Zorunlu Sigorta: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.