Kanada Turu Air France - Klm Havayolları İle

7 Gece 9 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
2.599,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
04 Temmuz 2015 Hareket
Görülecek Yerler
TORONTO – OTTAWA – QUEBEC - MONTREAL
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL – PARİS – TORONTO

Turumuz gece saat 03:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 06:15’te Air France Havayolları’na ait AF1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik uçak yolculuğunun ardından yerel saat ile 08:55’te Paris’e varıyoruz. Ardından uçak değiştiriyor ve 13:55’te Air France Havayolları’na ait AF356 sefer sayılı uçak ile Toronto’ya uçuyoruz. Saat 16:15’te Toronto’ya varış ve alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Konaklama Toronto’da otelimizde.

2. Gün TORONTO

Kahvaltının ardından panoramik Toronto gezimize başlıyoruz. Şehir turu sırasında göreceğimiz yerler arasında Fransız sömürgesi altında bulunulan dönemden kalan tarihî Belediye Binası, Parlamento, Vilayet binası, Ontario Müzesi, Toronto’nun sembolü olan kule ve ticaret merkezleri mevcuttur. Konaklama otelimizde.

3. Gün TORONTO

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Niagara Şelalesi turuna katılabilirler. Öncelikle 1.5 saatlik Niagara yolculuğumuz başlıyor. Varışımızın ardından teknelere binip, şelalenin altına kadar gidiyoruz. Öğle yemeği için serbest zamanımızı, Niagara on the Lake kasabasında veriyoruz. Konaklama otelimizde.

Niagara Şelalesi Turu: 100 € (Kişi başı)

4. Gün TORONTO – OTTAWA

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Ottawa’ya hareket. Yol üzerinde yeterli çoğunluğun sağlanması halinde ekstra olarak St. Lawrance Nehri-Bin Adalar Doğa Parkı & Kingston turunu gerçekleştiriyoruz. Atlas Okyanusu ile Ontario Gölü’nü birbirine bağlayan St. Lawrance Nehri’nde yapacağımız tekne gezisinde, olağanüstü manzaralara sahip Bin Adalar Doğal Parkı’nı görüyoruz. Ardından Bin Adalar (Thousand Islands) Bölgesi’nde bulunan tarihi şehir Kingston’ı ziyaret edeceğiz. Kingston, ünlü müzisyen Bryan Adams’ın da doğum yeri olup Fransızlar tarafından bir askeri üs olarak kurulmuştur. Turumuzun ardından Ottawa yolculuğumuz devam ediyor. Odaların dağılımından sonra dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

St. Lawrance Nehri-Bin Adalar Doğa Parkı & Kingston Turu: 40 € (Kişi başı)

5. Gün OTTAWA – QUEBEC

Kahvaltının ardından yapacağımız şehir turunda; günümüzde halen İngiliz Milletler Topluluğuna üye olan Kanada’nın başkenti olarak İngiliz Kraliçesi Victoria tarafından seçilen şehrin Parlamento Binasını, İngiliz Valilik Binasını, Konfederasyon Binasını, Güzel Sanatlar ve Medeniyetler Müzesini göreceğiz. Şehir turumuz sonrası Quebec’e transfer ve otelimize yerleşme. Konaklama Quebec’te otelimizde.

6. Gün QUEBEC – MONTREAL

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve şehir turu için merkeze hareket. Quebec 18. Yüzyıl ortalarına kadar Fransa’nın başkenti olarak kabul edilmekle birlikte, bu tarihten sonra bir süre bir İngiliz toprağı olarak kabul edilmiş ve taçlandırılmıştır. Şehir turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında Place d’Armes, Chateau Fronterac, Eski Şehir Surları, Quebec Kalesi ve Eyalet Meclis Binası göreceğimiz yerlerden bazıları. Turun ardından Montreal’e transfer. Otelimize yerleşme ve konaklama Montreal’de otelimizde.

7. Gün MONTREAL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere şehir merkezine hareket. Turumuza Eski Montréal Bölgesi, Notre-Dame Bazilikası, Ile Sainte Helene, Formula-I Pisti, Saint-Joseph Tapınağı ve Mount Royal Parkını görerek başlıyoruz. Turun ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Montreal Botanik Bahçeleri&Olimpiyat Kulesi ve Biodome turumuza katılabilirler. Turumuza Olimpiyat Stadyumu’nu gezerek başlıyoruz. 1972 yılında temeli atılan stadın inşası 1977 yılında kısmen tamamlanmış, fakat çıkan grevler sebebiyle çatı ve kulesinin tamamlanması 1982 yılını bulmuştur. Stad ayrıca dünyanın en pahalı ve görkemli stadlarından biri olma özelliği de taşımaktadır. Turumuz sırasında finiküler yardımı ile stadyumun 176 metre yüksekliğindeki kulesine de çıkılacaktır. Stadyum gezimizin ardından, 1976 Yaz Olimpiyatları’nda bisiklet yarışları ve Judo’ya ev sahipliği yapması amacıyla 1973 yılında inşa edilen, fakat 1992’de tamamlanan yenileme çalışmaları sonucu, dört mevsimi temsil eden bir kapalı alan doğa sergisine dönüştürülen Montreal Biodome’unu geziyoruz. Son olarak içerisinde Montreal’de yaşayan Türk cemiyetine adanmış bir lale bahçesine de ev sahipliği yapan dünyanın dört bir yanından harikulade bahçe düzenlemelerine sahip Montreal Botanik Bahçeleri’ni de ziyaret edeceğiz. Turdan sonra otelimize hareket ve odalarımıza yerleşme. Konaklama otelimizde.

Montreal Botanik Bahçeleri&Olimpiyat Kulesi ve Biodome Turu: 85 € (Kişi başı)

8. Gün MONTREAL – AMSTERDAM

Kahvaltının ardından uçuşumuza kadar serbest zaman. Sonra havalimanına transfer oluyoruz. KLM Havayolları’na ait KL 672 sefer sayılı uçak ile saat 18:55’te e Amsterdam’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

9. Gün AMSTERDAM – İSTANBUL

Yerel saat ile 07:40’ta Amsterdam’a varıyor ve uçak değiştiriyoruz. Ardından saat 11:25’te KL 1613 sefer sayılı KLM Havayolları uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 15:45’te olacak. Turumuzun sonu bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Montreal, Toronto

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Air France Havayolları ile İstanbul – Paris - Toronto gidiş / KLM Havayolları ile Montreal - Amsterdam– İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.
• Toronto’da 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama
• Ottawa’da 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama
• Quebec’te 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama
• Montreal’de 2 gece 4 yıldızlı otelde konaklama
• Sabah kahvaltıları
• Programda belirtilen tüm transferler
• Toronto, Ottawa, Quebec ve Montreal panoramik şehir turları
• Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler.
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
• Öğle ve akşam yemekleri
• Seyahat Sigortası
• Kişisel harcamalar
• Bahşişler

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.

Rezervasyon ön ödeme tutarı:
Bu rezervasyonun alınabilmesi için gereken minimum ödeme tutarı %30’dur. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır.
Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin yurtdışına geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.
İklim / Hava Durumu: 70.paraleldeki buz tepelerinden British Columbia'nın batı sahillerindeki gür bitki örtüsüne kadar değişiklik gösteren iklim çeşitliliğine rağmen Kanada’nın bütününde özellikle nüfusun da daha yoğun olduğu Amerika sınırları boyunca 4 ayrı mevsim yaşanır. Yazın günlük sıcaklik +35 ve daha üstündeki derecelere kadar yükselir, buna rağmen -25 ve daha da altındaki dereceler alışılmadık değildir. Ilkbahar ve sonbaharda hava sıcaklıkları daha normaldir. Evlere ve arabalara yerleştirilen ısıtmalar, genel kullanıma açık ısıtmalı ulaştırma sistemleri ile bazı okullarda binalara kadar içeriden oluşturulan yürüyüş parkurlarıyla, yıllardır, Kanadalılar hava şartlarının oldukça soğuk olduğu dönemlere adapte olabilmişlerdir.
TURUN ARTILARI

 • Kuzey Amerika’nın en büyük, dünyanın ise sayılı şelalelerinden biri olan Niagara Şelalesi’ni görme ve tekne ile şelalenin altında vakit geçirme fırsatı.
 • Bin Adalar Doğal Parkı’nı ve Bryan Adams’ın da doğum yeri olan Kingston’ı gezme fırsatı.
 • 19. Yüzyılda İngiltere egemenliği altında iken ülkenin başkenti seçilen Ottawa’da İngiliz Valilik Binası, Parlamento Binası ve Medeniyetler Müzesi’ni görme fırsatı.
 • Üç nehrin kesişme noktası olan Trois-Rivieres bölgesindeki Cap-de-la-Madeline şehrini ve Our Lady of the Rosary Bazilikası’nı görme ve sonrasında Kuzey Amerika’nın etrafı surlarla çevrili tek şehri olan Quebec’i gezme fırsatı.
Dünyanın en görkemli stadyumlarından olan Montreal Olimpiyat Stadyumu’nu, dört mevsimi bir arada kapalı bir alanda görebileceğiniz Montreal Biodome’unu ve dünyanın dört bir yanından harikulade bahçe süslemelerine ev sahipliği yapan Botanik Bahçeleri’ni gezme fırsatı.

Vize bilgilendirme:Vize ile ilgili bilgi içinen az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir.

Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.
Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.
Vize departmanı iletişim adresi: Cumhuriyet Cad. Uzun Güzel Apt No: 143 k:6 D.6 Şişli / Harbiye
Vize Departmanı: info@tanvize.com

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.