İsviçre - Liechtenstein - İtalya Turu 23 Nisan Özel

7 Gece 8 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
699,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
20 Nisan 2014
Görülecek Yerler
Türk Havayolları ile Sabiha Gökçen Hareket !
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Milano - Lugano

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Anıtur kontuarında saat 11:00’de buluşma. Bilet, bagaj ve check-in işlemlerimizin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi TK1901 ile Milano’ya hareket. Varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile Lugano gölüne doğru hareket ediyoruz. Lugano gölü İtalya’nın Lombardiya ile İsviçre’nin Ticino bölgeleri arasında bulunur. Gölün suları küçük Tresa Irmağı ile Maggiore Gölü’ne bağlanır. Göl kenarındaki cafeleri ile meşhur olan bu doğa harikası alan eminiz ki sizleri büyüleyecektir. Panoramik şehir turumuzda, Lugano gölü ve çevresi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve giriş işlemlerinin ardından serbest zaman. Geceleme Lugano çevresinde bulunan otelimizde.

2. Gün Lugano - Liechtenstein - Zürih

Sabah kahvaltısının ardından Liechtenstein yolculuğumuz başlıyor. Lugano’ya yaklaşık 180 km mesafede olan Dünya’nın en küçük ülkelerinden biri olan Liechtenstein’da ülkenin şirin başkenti Vaduz’u görme şansını elde edeceğiz. Vaduz’da göreceğimiz yerler arasında Liechtenstein prensinin yaşadığı şato (dışarıdan) dünyaca meşhur alışveriş caddesi ve Liechtenstein katedrali bulunmaktadır. Turumuzun ardından İsviçre’nin en büyük kenti Zürih’e varış ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. FIFA merkezi, Şehrin tarihi merkezi olan Lindenhof, şehrin adını aldığı Zürih Gölü, Saat Kulesi ve 12. Yüzyıldan kalma Zürih Katedrali görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Zürih’in göl kenarındaki meşhur cafelerinde Avrupa izlerini buram buram yaşayacağınızdan ve bütün bir yılın yorgunluğunu atacağınızdan eminiz. Geceleme Zürih’te otelimizde.

3. Gün Zürih

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Avrupa’nın tablo kendi Luzern ve Platus Dağı turuna katılabilirler. Platus dağını teleferikle 1500 metre yukarı çıkarak muhteşem görüntü eşliğinde geziyoruz. Luzern’de (Luzern Manzara açısından özellikle fotoğrafa meraklı yolcularımız için Avrupa’daki en güzel kenttir.) görülecek yerler arasında tahta köprü ve Büyük bir kayaya oyulmuş aslan heykeli bulunmaktadır. Turumuz sonrası otelimize dönüş. Geceleme Zürih’te otelimizde.
Luzern ve Platus Dağı Turu Kişi Başı: 95 €

4. Gün Zürih - Bern - Cenevre

Sabah kahvaltısının ardından Bern'e doğru hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası varacağımız Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınmış olan Ortaçağ izlerini taşıyan Bern şehir merkezi sizleri büyüleyecek, Saat kulesi, Avrupa’nın en büyük kapalı alışveriş alanı olarak adlandırılan eski şehir, Einstein'ın Evi, Tarih Müzesi, parlamento binası ve meydanı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Meşhur faytonlar ile gezinti yapabilirsiniz. Bern Kenti'nin değişik yerlerine yayılmış 100'ün üzerinde fıskiye vardır. Bunların her biri şehrin tarihinde yatan bir olayı ve kahramanını anlatır. Turumuz sonrası Cenevre'ye hareket. Bern’den 150 km’lik mesafede olan Cenevre’ye varışımızı takiben panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Birleşmiş Milletler ve Kızılhaç binaları, Notre Damme ve eski şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Ardından otele transfer ve serbest zaman. Geceleme Cenevre’de otelimizde.

5. Gün Cenevre

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Alışveriş ve dinlenme imkânı. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Lozan - Ouchy- Montrö ve Chillon Şatosu turuna katılabilirler. 1923 yılında Barış Antlaşması’nın imzalandığı İsviçre'nin kültürel başkenti Lozan, şirin kenti Montrö ve ülkenin sembolü haline gelmiş muhteşem Chillon Şatosu bu tam günlük turumuzda görülecek yerler arasındadır. Geceleme Cenevre’de otelimizde.
Lozen – Ouchy – Montrö ve Chillon Şatosu Turu Kişi Başı: 75 €

6. Gün Cenevre - Milano

Sabah kahvaltımızın ardından Milano’ya hareket ediyoruz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Panoramik olarak yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’, 19 yy. endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria’ Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesi’nin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki iki bini aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘via monte napoleone’ ve ‘via la spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Turumuzun ardından otele transfer geceleme Milano’da otelimizde.

7. Gün Milano

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra Verona – Garda turunu yapıyoruz. Bu turumuzda, yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti’ne bağlı kalmış olan Verona düklüğünün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erba meydanı, Bra meydanında Roma’daki Colosseum’dan sonra İtalya’daki en büyük ikinci amfitiyatrosunu görüyoruz. Zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alışveriş merkezinden geçerek, Dante Alighieri’nin sürgün döneminde yaşadığı sarayı görüyoruz. Verona’yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra İngiliz drama yazarlarından William Shakespeare’a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet’in doğdukları evi görüyoruz. Öğlen yemeği için serbest zamanın ardından Sirmione’ye gitmek üzere hareket ediyoruz. Varışımızın ardından kuzey İtalya'daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü ve birbirinden lüks evlerin bulunduğu Sirmione köyü turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde.
Verona & Garda Gölü Turu Kişi Başı: 60 €

8. Gün Milano - İstanbul

Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Como Gölü turumuza katılabilirler. Milano’ya 50 km mesafede olan İtalya’nın doğa harikası Como gölünde turumuzu yapıyoruz. Alp dağlarının eteklerinde milyonlarca yıllık uykusunu uyuyan Como Gölünde lüks ve doğayı birlikte yaşatan yerleşim yerini gezme imkânı bulacaksınız. Turumuz sonrası otelimize geri dönüş. Bagajlarımızın yüklenmesinin ardından Milano havalimanına transfer. Türk Havayolları tarifeli seferi TK1902 ile 16:00’da İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki Anıtur organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.
Como Gölü Turu Kişi Başı: 35 €

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Lugano, Vaduz, Zürih, Luzern, Bern, Cenevre, Lozan, Ouchy, Montrö, Milano, Como, Verona, Sirmione

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile İstanbul - Milano - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* Lugano, Liechtenstein, Zürih, Bern, Cenevre ve Milano Panoramik Şehir Turları
* Lugano’da 1 gece, Zürih’te 2 gece, Cenevre’de 2 gece, Milano’da 2 gece vb otellerde oda&kahvaltı konaklamalar

* Tüm seyahat süresince Türkçe rehberlik hizmeti
* Havalimanı vergisi
* Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Vize Ücreti ( İstanbul başvuruları için ): 120 €
*Vize Ücreti ( Ankara ve İzmir başvuruları için ): 135 €
* Seyahat Sigortası: 15 €
* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu: 15 TL
** Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimanında açık ise vergi dairesi veznesine yatırılabilir.
* Bahşiş: 5 € (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir)
* Avrupa'da muhtelif şehirlerde yabancı turistlerden alınan şehir vergileri, otel girişlerinde misafirlerimiz tarafından ödenir. Bu vergiler 3* otellerde gecelik 2€, 4* otellerde gecelik 3€'dur.

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Bu turumuz için Anı Tur misafirlerine özel ekstra avantajlar;
Ekstra Tur Paket Ücreti| 240 Euro
Paket Turlar
: Luzern ve Platus Dağı (95 Euro) + Lozan-Ouchy-Montrö ve Chillon Şatosu (75 Euro) + Verona&Garda (60 Euro) + Como Gölü (35 Euro)
Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 265 Euro yerine 240 Euro olacaktır.
**0-2 yaş arası bebekler ekstra turlara ücretsiz olarak katılır. 3 - 12 yaş arası çocuklar ise, %50 indirim ile ekstra turlara katılım sağlayabilirler.
Vize Risk Güvence Paketi

Anıtur’dan vize hizmeti almış tüm yolcularımızın vize hizmeti ile aynı anda alabilecekleri bir Güvence paketidir. Bu Güvence paketini satın almış olan misafirlerimize vize çıkmaması, red olması vb durumlarda Tur ücretinin tamamı iade edilir.
Bu paketin kuralları
• Vize işlemlerini Anıtur’dan yaptıran misafirlerimiz bu güvenceden faydalanabilir. Hizmeti Anıtur’dan almıyorsa hiçbir şekilde geçerliliği yoktur.
• Vize hizmetinin eklendiği gün aynı anda eklenebilir. Sonradan eklenmesi mümkün değildir.
• Vizenin çıkmaması durumunda Tur ücretinin tamamı iade edilir, ek hizmet ücretleri (Vize, Sigorta, İptal Güvence, Vize Risk vb ) iade edilmez.
• Tüm Vizeli Turlarda Geçerlidir. Fiyatı sabit 25€’dur.
Vize Risk Güvence Paketi Satın Almayıp, Vizesi Çıkmayan Misafirlerimize Kesinlikle Sözleşme Şartları Uygulanır.
Ayrıca;
Daha öncesinde Schengen vizesi olmayan pasaportlara vize hizmeti verilmeyebilir. Evraklar vize departmanı tarafından kontrol edilecek olup, eksik evrak göndermeyip bekleten, yeterli belgelere sahip olmayan misafirlerimize hizmet bedeli ve evrakları iade edilir.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.