Hindistan - Nepal

9 Gece 10 gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
2.349,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
21 Mart 2015
Görülecek Yerler
Thy İle
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Delhi / 21 Mart 2015 Cumartesi

Saat 17.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 19.55’te Türk Hava Yolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz

2. Gün Delhi 22 Mart 2015 // Pazar

Yerel saat ile sabah 05.25'de Uluslararası Indra Ghandi Havalimanına varacağız. Gümrük ve vize işlemlerini tamamlayarak özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra şehir turumuz için hareket ediyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort (Kırmızı Kale) ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizin ardından sırada Yeni Delhi turumuz var. Zafer Kulesi (Qutub Minar), Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra tekrar Eski Delhi’ye geçeceğiz. Gezimizin bitiminde otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme Delhi’deki otelimizde.

3. Gün Delhi - Agra 23 Mart 2015 // Pazartesi

Kahvaltımızın ardından Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat, 40 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Agra’daki otelimize varıyoruz. Öğle yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra ilk durağımız Dünyanın Yedi Harikası’ndan birisi olan Tac Mahal’i geziyoruz. Gezimizin ardından Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve dinlenme için konaklayacağımız otelimize gideceğiz.

4. Gün Agra – Fatehpur Sikri – Jaipur 24 Mart 2015 // Salı

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ardından Jaipur’a doğru hareket edecek ve “Altın Üçgen” in son durağınız keşfedeceğiz. Yol üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yolumuzun üzerinden Bharatpur’da alacağız. Ardından Jaipur’a varıyor ve otelimize giriş yaptıktan sonra Jaipur’un renkli pazarlarını keşfe başlıyoruz. Gezimizin ardından dinlenmek için otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün Jaipur 25 Mart 2015 // Çarşamba

Erken kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Yerel bir Hint restoranında leziz öğle yemeğimizin ardından, Rajasthan’ın başkenti “Pembe Şehir” Jaipur’daki gezimizde, Rajasthan ve Moğol tarzlarından esinlenerek inşa edilmiş, muhteşem koleksiyona sahip bugün müze olarak kullanılan Maharaja Şehir Sarayı ve hemen yanında yer alan astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantar bizleri bekliyor olacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün Jaipur– Delhi – Varanasi 26 Mart 2015 // Perşembe

Kahvaltının ardından önce Delhi’ye döneceğiz, öğle yemeğimizi yedikten sonra Varanasi’ye uçuşumuz olacak. Akşam üstü Varanasi’ye varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Sabah erken saatlerde Varanasi turumuza başlayacağız.

7. Gün Varanasi – Kathmandu 27 Mart 2015 // Cuma

Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Güneşin doğumu ile birlikte Kashi Wishwanath Tapınağı’nı ziyaret edecek ve daha sonra otelimize dönüp kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasını Kathmandu uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Kathmandu’ya varışımızın ardından otelimize transfer olacağız. Akşam yemeğimiz otelimizde ve konaklama otelimizde.

8. Gün Kathmandu 28 Mart 2015 // Cumartesi

Kahvaltıdan sonra Kathmandu Durbar Meydanı’nı keşfetmek için turumuza başlıyoruz. Saray Meydanı olarak bilinen bu yerde bir çok farklı tapınağı göre imkanına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Ardından Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerle maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceğiz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra bir başka Saray Meydanı olan Patan “Güzel Sanatlar Şehri” olarak anılan meydanı geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9. Gün Kathmandu 29 Mart 2015 // Pazar

Kahvaltıdan sonra Katmandu gezimize devam ediyoruz. Dünyanın en geniş tapınaklarından Pashupatinath Tapınağı’nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Hinduizm tanrısı Lord Şiva’nın tapınağı olarak kabul edilen Katmandu’nun en eski tapınağıdır ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmıştır. Pashupatinath gezimizin ardından küçük Tibet olarak ta bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret ediyoruz. Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir. Akşam saatlerinde yapacağımız ziyaretimizde “Stupa” ya dua etmeye gelen Budistlerin ruhani ortamına eşlik etme şansını yakalayacağız. Öğle yemeğimiz yerel restoranda. Son olarak Asırlık kültür ve geleneğini koruyan Bhaktapur Durbar meydanını büyülü ortamını ziyaret edeceğiz. Ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Akşam yemeğimiz otelimizde alınacak. Konaklama otelimizde.

10. Gün Kathmandu – İstanbul 30 Mart 2015 // Pazartesi

Sabah havalimanına transfer oluyor ve saat 07.45’te Türk Hava Yolları’nın uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 12.40’te olacak ve turumuz sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son buluyor.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Delhi, Agra, Jaipur

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul, Delhi gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 5* Otellerde oda-kahvaltı konaklamalar
 • Delhi – Varanasi uçuşu ve vergileri
 • Varanasi – Kathmandu uçuşu ve vergileri
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Tac Mahal gezisi giriş ücreti
 • Amber Kalesi’ne giriş ücretleri
 • Agra Kalesi giriş ücretleri
 • Ganj Nehri’nde tekne turu
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
 • Vize Ücreti (İstanbul başvuruları 60 Euro, Ankara başvuruları 85 €uro)
 • Ekstra turlar,
 • Seyahat Sigortası 15 €
Kişisel harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.
Rezervasyon ön ödeme tutarı: Bu rezervasyonun alınabilmesi için gereken minimum ödeme tutarı %50’dur. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır.

Vize bilgilendirme:Vize ile ilgili bilgi içinen az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir.

Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.
Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.
Vize departmanı iletişim adresi: Cumhuriyet Cad. Uzun Güzel Apt No: 143 k:6 D.6 Şişli / Harbiye
Vize Departmanı: info@tanvize.com

Sigorta Bilgilendirme:

Zorunlu Sigorta: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.