Grand Ukrayna Turu

6 Gece 7 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
359,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
12 eylül Hareket
Görülecek Yerler
Atlas Global Hava Yolları
1. TUR PROGRAMI

1. Gün 1.Gün İstanbul – Lviv

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde ANI TUR kontuarında saat 08:00’de buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Atlas Global Havayolları’nın KK 7871 Sefer sayılı tarifeli seferi ile 10:15’te Lviv’e hareket. 12:05’de varışımızı takiben şehir turumuz için bizi bekleyen özel otobüsümüz ile yola çıkıyoruz. ve güne antik şehir turuyla devam ediyoruz. Yürüyerek yapılacak olan turumuzda II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. Gün 2.Gün Lviv

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle Şatolar Turu için hareket (50 Eur). Lviv şehrinin dışında kurulmuş çok şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 3 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz Ukrayna kültürünü keşfetmeye devam edebilir dileyen misafirlerimiz ise eğlenceye Lviv’in en eğlenceli mekanlarında güne devam edebilirler. Geceleme otelimizde

3. Gün 3.Gün Odessa Lviv – Rivne - Kiev

Sabah kahvaltısının ardından, Ukrayna’nın Başkenti Kiev’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Rivne şehrini ziyaret ediyoruz. 16. Yüzyıl’da yapılmış ve günümüze kadar korunmuş Lutsk Kapısını, Kotatsky Mohyly Manastırı’nı görüyoruz. Mimari ve tarihi ile Ukrayna kültürünü en güzel yansıyan şehirlerden birisi olan Rivne’de insanlar hala disiplinli, saygılı ve anlayışlı. Ardından Kiev şehrine varıyoruz. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. Gün 4.Gün Kiev

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi ve Peçerskaya Manastırı Turu (50 Euro) için hareket. 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Bu programın ardından, Pecerskaya Lavra Manastırı Turumuz için hareket ediyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Daha sonra dileyen misafirlerimizle Mikro Minyatür Müzesi ile Güzel Sanatlar Müzesi göreceğiz (25 Euro). Mikro Minyatür müzesinde ancak Mikroskop yardımı ile görebileceğiniz eserler sizi büyük şaşkınlık içerisinde bırakacak. Çoğu Guiness Rekorlar Kitabına giren bu eserleri bırakıp müzeden çıkmak pek kolay olmayacak. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Kültür ve Alışveriş Turu’na katılabilir (30 Euro). Bu tur esnasında Kiev’in tarihi sokaklarını, mahallelerini ve metro hattını gezeceğiz. Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki istasyon olan Arsenalna 105.5 metre derinlikte yer almaktadır. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nu göreceğiz. Dnepre Nehrinin manzarısı, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Akşamleyin, dileyen misafirlerimiz, Dinyeper Nehri’nde ekstra olarak düzenlenecek tekne turuna katılabilir (45 Euro). Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atarken, Kiev’in akşam manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz. Geceleme otelimizde.

5. Gün 5.Gün Kiev – Odessa

Sabah kahvaltımızın ardından Ukrayna’nın eğlence başkenti olan Odessa için yola çıkıyoruz. ,Karadeniz’in en önemli şehirlerinden Odessa bir zamanlar Tatarlar’ın ve Osmanlılar’ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Odessa’ya varışımızı takiben, panoramik şehir turuna başlıyoruz. Bu turda, Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenleri’nin yanısıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Turumuzun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşamleyin dileyen konuklarımız, kentin araç trafiğine kapalı, cıvıl cıvıl sokaklarında renkli bir akşamın tadını çıkartabilirler. Geceleme otelimizde

6. Gün 6.Gün Odessa – Nikolayev – Herson - Zaporijya

Sabah kahvaltımızın ardından Ukrayna’nın eğlence başkenti olan Odessa için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Herson ve Nikolayev şehirlerini göreceğiz. İlk durağımız olan Herson, ülkenin en gelişmiş gemi yapım merkezlerinden biridir. 1700’lerin sonlarında bu toprakları ele geçiren Ruslar’ın bu topraklarda hakimiyetlerini pekiştirmek amacıyla kurdukları bu şehir, tersanenin de kurulmasıyla kısa sürede, önemli bir merkez haline gelmiştir. Nikolayev ise, SSCB’nin ve Çarlık Rusya’sının en kritik deniz üslerinden biriydi ve önemini büyük ölçüde, günümüzde de korumaktadır. Dnyeper nehrinin kıyılarında tarih dolu bir tur sizleri bekliyor. Bu seyir zevki dolu yolculuğun ardından sanayileşmede SSCB’nin sembolü olmuş olan Zaporijya’ya varıyoruz. Bu şehir sanayi ve konut binalarını ayıran yeşil bir kuşak ile sizleri karşılıyor. Bölgedeki arkeolojik bulgular, 2-3 bin yıl öncesinde burada bilinen en eski kavimlerden İskitler’in yaşadığını düşündürmektedir. Zaporijya İskitler'den Hun Türklerine, Peçenek ve Kuman Türkleri'nden Rus ve Ukraynalılar'ın ataları olan ilk Slav kavimlerine kadar pek çok kavime ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ukrayna Kozaklarının ilk yerleşim bölgesi olan Hortitsa adasını gezebilirler (50 Euro). Dnyeper Nehri üzerinde yer alan 12,5 km uzunluğunda, 2,5 km genişliğindeki Hortitsa adası, Dinyeper Nehri’nin en büyük adasıdır. Bu adada 1500’lü yıllarda Polonyalı toprak ağalarının baskısından kaçan Ukraynalılar, Kozak adı verilen kendi savaşçı birliklerini kurmuşlar ve bu birlikler, Polonyalılar’a karşı Ukrayna’nın bağımsızlığı için mücadele etmiştir. Tarihi kalenin bulunduğu bu ada,1500’lü yıllardaki Kozak yaşamı canlandırılmaktadır. Bu tura katılanlar, Ukrayna kültürünü en canlı şekilde tanıma imkanına kavuşacaktır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7. Gün 7.Gün Zaporijya - İstanbul

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Özel otobüsümüz ile havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra Atlas Global Havayolları KK 7860 sefer sayılı tarifeli uçağı ile 13:25’te İstanbul’a hareket. Saat 15:25’te İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Lviv, Kiev, Odessa

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Atlas Global havayolları ile IST – OZH / LWO – IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
Havalimanı vergileri,
6 gece oda + kahvaltı konaklama,
Zaporijya, Herson, Nikolayev, Odessa, Kiev, Rivne, Lviv’de yapılacak olan şehir tanıtım turları,
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
Tüm şehirlerarası transferler,
Otel vergileri,
Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler


  • Yurtdışı çıkış fonu – 15 TL,
  • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
  • Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

İptal ve İade İşlemleri

-

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.