Fas Turu Yılbaşı Özel

4 Gece 5 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
849,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
28 Aralık Hareket
Görülecek Yerler
Türk Hava Yolları İle Hareket
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul-Casablanca -Marrakech

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Anıtur kontuarında alan görevlilerimiz ile 07:30 ‘da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 617 sayılı uçağı ile saat 09:50’DE Casablanca’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından yerel saat ile 12:55’de Casablanca’ya varıyoruz. Bizleri bekleyen özel otobüslerimizle Marrakech’teki otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün Marrakech

Kahvaltı sonrası, şehrin tarihi mekânlarını keşfe başlıyoruz. Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medinaya ulaştığımızda, uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed’ in Bahia Sarayı ile Fas tarihine girerek, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. İspanyol Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrin ardından, maceramız Souk adı verilen Marakeş Kapalı Çarşı’sının dar ara sokaklarında devam ediyor… Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedecek, dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Gezimiz sırasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herbalist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacak... Günümüz, UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydana, adeta bir “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

3. Gün Marrakech

Kahvaltı sonrası, günümüz renkli ve gizemli şehri keşfetmek üzere serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz yemekli Essaouria extra turumuza katılabilirler. Atlas okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas’ın en romantik mekânıdır. Bizlere birazda eski Bodrum’u hatırlatan Essaouria Orson Welles gibi birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limanı olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nüfusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden oluşan medinası dönem şehirciliği için bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslar arası dalga sörfü yarışmalarına ev sahipliği yapar. Geceleme otelimizde.
Yemekli Essaouria Turu 60€ (Kişibaşı)

4. Gün Marrakech-Casablanca

Sabah kahvaltıdan sonra Casablanca’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğumuzun sonunda özel otobüslerimiz ile Casablanca Panoramik şehir turumuz başlıyor.

5. Gün Casablanca-İstanbul


Sabah kahvaltısından sonra Casablanca Muhammed V Havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük
işlemlerinden sonra Türk Havayolları TK 618 sefer sayılı uçağı ile 14:25'de İstanbul'a hareket. Yaklaşık 5 saatli yolculuğumuzun ardından saat 21:00 ‘da İstanbul'a varış. İstanbul Atatürk Havalimanı'na hoş geldiniz. Daha sonraki turlarımızda görüşmek üzere hoşçakalın.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Casablanca, Marrakech

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul - Casablanca – İstanbul gidiş - dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Otel – alan-otel transferleri
 • Belirtilen kategori otellerde Marrakech’de 3 gece Casablanca’da 1 Gece oda-kahvaltı konaklama.
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti Marrakesh ve Casablanca Panoramik Şehir Turları
 • Türkçe Asistanlık Hizmeti
 • Havalimanı vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Seyahat Sigortası : 15.-Eur
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 15.-TL*
 • Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimanında açık ise vergi dairesi veznesine yatırılabilir.

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.