Fas Kraliyet Şehirleri Sömestre Özel

6 Gece 7 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
749,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
02 Şubat Hareket
Görülecek Yerler
Türk Hava Yolları İle Sömestre Özel
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Casablanca

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Anı Tur yetkilileri ile saat 07:30 da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 09:50’teki Türk Hava Yollarının TK 617 sefer sayılı uçuşu ile Casablanca’ya hareket. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından, saat 11:50’de Casablanca’ya varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında havalimanında bekleyen otobüslerimizle yapacağımız şehir turunda Birleşmiş milletler meydanı, Habous meydanı, Corniche semti, Muhammed V bulvarı ve Hassan II Camii görülecek yerler arasındadır. 1980–1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii dünyanın en büyük camisidir. İç mekânda 25000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80 000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Tur bitiminde otelimize transfer ve yerleşme. Aksam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün Casablanca - Rabat - Meknes -Fez

Sabah kahvaltı sonrası yapılacak kısa bir yolculuk sonrasında Fas Krallığının Başkenti Rabat’a varılacak. Panoramik Rabat şehri gezisinin ardından Hasan II Kulesi ve Muhammed V Anıt Mezarı ziyaret edilecektir. Rabat’ta alınacak öğlen yemeğinin ardından, Moulay İsmail’in başkent olarak inşa ettirdiği Meknes şehrine geçilecek. Dünyaca meşhur Büyük Mansur Kapısı, Moulay İsmail türbesi ve eski şehir surları gezilecek yerler arasındadır. Günün sonunda Fez’deki otelimize varacağız. Aksam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. Gün Fez

Kahvaltı sonrası Endülüs’ün kutsal bilim başkenti Fez şehri keşfedilecektir. Sabah erkenden Borj tepesinde başlayacak şehir turu Mellah Musevi Mahallesi ve Endülüs semti, Karouine camisi ve Neccarine çeşmesi, Attarine Medresesi ile devam edecektir. Öğlen yemeği sonrası, Fez Çarşı ve Medinasında geleneksel el sanatlarını tanıyacak, alışveriş edebileceğiz. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra yapılacak olan Fez Medinası’ndaki opsiyonal Arap gecesi turumuza katılabilirler.

4. Gün Fez- Marrakech

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden çıkış ve Atlas dağlarının etkileyici manzarası eşliğinde Benimelal şehrine yolculuk. Öğlen yemeği sonrası Marakeş'e hareket. Akşam saatlerinde Marakeş’e varış, otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. Gün Marrakech

Sabah kahvaltısı sonrasında panoramik Marakeş şehir turu. Uzun yıllar şehri yönetmiş paşalar tarafından inşa ettirilmiş BAHIA Sarayını gezerken Fas tarihini, ardından Hispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Camii’ni keşfediyoruz. Saadien Hanedanı Türbeleri göreceğimiz yerler arasında. Fas El Sanatları atölyesini gezdikten sonra öğle yemeğini medinada alacağız. Öğleden sonra gezimiz SOUK adı verilen Marakeş KAPALI Çarşı’sının dar ara sokaklarında devam ediyor. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacağız. Günümüz, Afrika’daki en hareketli şehir meydanı Jma El Fna Meydanı ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisidir. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Burada verilecek serbest zamanda meydanı çevreleyen teraslarda kahvelerini içerken dileyen misafirlerimiz ise alışverişlerini yapabilecekler. Bu gece dileyen konuklarımız ekstra yapılacak olan “Chez Ali Show”a katılabilirler. Binbir Gece masallarını anımsatan dekorasyonu, folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileri ile ünlü bu gece kulübü, şehre gelen turistlerin uğrak yeridir. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün Marrakech

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman.(Öğle yemeği dâhil değildir) Dileyen misafirlerimiz günü dinlenerek geçirebilir ya da düzenlenecek ekstra turlara katılabilirler. Geceleme ve akşam yemeği otelimizdedir.
ESSAOUIRA (Suveyre) TURU: Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen, Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan ESSAUİRA, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında dalga almayan bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri ile birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) kiraladıkları, satın aldıkları evlerde yaşamışlardır. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyanusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, Fas’a özgü el işleri tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş imkanı sağlar.

7. Gün Marrakech - Casablanca - İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrasında Casablanca’ya hareket ediyoruz. Casablanca Havalimanına varışta formalitelerin ardından Türk havayollarının tarifeli seferi ile 14:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saatle 21:05’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki ANITUR organizasyonunda görüşmek üzere.?

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Casablanca, Fez, Marrakech

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* İstanbul /Casablanca/İstanbul Gidiş Dönüş THY ile ekonomi sınıfı uçak bileti
* 1 Gece Casablanca, 2 Gece Fez ve 3 gece Marrakech’te belirtilen otellerde (vb) yarım pansiyon (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği) bazında konaklama
* Alan/Otel/Alan transferleri
* Casablanca, Rabat, Fez, Meknes ve Marrakech panoramik şehir turları.
* Program dâhilindeki müze ve ören yeri girişleri.
* Programda belirtilen şehirlerarası transferler.
* Lokal rehberlik hizmetleri
* Yerel 24 saat asistanlık hizmeti
* Havalimanı vergisi ve Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 15.-TL
* Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimanında açık ise vergi dairesi veznesine yatırılabilir.
* Kaza ve Sağlık Sigortası : 15.-EUR
* Bahşiş 5€ (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir)

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.