Express Yunanistan Turu Kurban Bayramı Özel

3 Gece 5 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Otobüs İle Ulaşım
319,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
02 ve 03 Ekim Hareket!
Görülecek Yerler
Anıtur Otobüsleri İle !
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL - ATİNA

Akşam saat 20.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü, 20.45 Zincirlikuyu Avantgarde Oteli önü, 21.30 Bakırköy Ömür AVM önünden hareket ile ,özel otobüsümüz ile Selanik’e hareket. Istanbul Tekirdağ yolu üzerinden İPSALA TÜRK GÜMRÜK KAPISINA varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan Gümrük Kapısı Kipi deki pasaport ve gumrük işlemlerimize de yaptıktan sonra EvrosBolgesinegiris yaparak yolumuza devam ediyoruz. Alexandropouli (Dedeagac), Komotini (Gumulcine), Xanthi (Iskece) ve Kavala , Selanik üzerinden vereceğimiz molalar sonrası Atinaya varış.

2. Gün ATİNA

Sabah yolumuz üzerindeki Kavala’ya yakın uygun bir tesiste ekstra olarak alacak olduğumuz kahvaltı sonrasında Atina’ya varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Agora, Zeus Tapınagı, Parlemento Binası, Syntagma - Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık binaları görülmektedir. Tur sonrası otelimize hareket ve geceleme otelimizde.Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra Yunanistan tavernası için Plaka bölgesindeki tavernamıza gidiyoruz. Sirtaki , Buzuki canlı Türkçe ve yunanca müzikler eşliğinde eğleniyoruz.
ATİNA TAVERNA TURU 50 €

3. Gün ATİNA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile extra Corinth Kanalı ve Acropolis turlarımızı yapıyoruz. Bu turumuzda Dünyanın en meşhur kanallarından biri olan Corinth kanalının üzerinden geçip, kanalın denizle birleştiği noktaya giderek gemilerin geçişini seyredeceğiz. Tur sonrası şehre geri dönüş yaparak dileyen misafirlerimiz ile extra olarak Acropolis gezimize katılıyoruz. Sadece Acropolis gezisine katılmak isteyen misafirleri aracımız Sintagme meydanından alacaktır…Plaka ve Sıntagme Meydanında alış veriş yapmak isteyenler için verecek olduğumuz serbest zaman sonrası otelimize geriye dönüyoruz akşam dileyen misafirlerimiz ile Pire ( Türk ) limanını gezmek ve balıkçı restaurantlarında yemek için hareket ediyoruz burada yemek için serbest zamanın ardından dileyen misafirler rehberimizin yönlendireceği restaurantlarda yemek alabilirler.
PİRE LİMANI TURU 15 €
AKRAPOLİS TURU 20 €
CORİNTH KANALI TURU 20 €

4. Gün ATİNA - KALAMBAKA ( METEORA ) - SELANİK

Atinadaki otelimizden kahvaltı sonrası ayrılıp Selanike doğru hareket ediyoruz burada ( Extra ) Yunanistan'ın Kapadokya'sı sayılan ve yerden 200 mt. yükseklikteki günümüzde de faal olarak görevlerine devam eden Manastırlar Bölgesi Kalambaka'ya gidiyoruz. Burada Rahiplerin seneler önce kayaları oyarak yaptıkları manastır içindeki yaşamlarına tanık oluyor ve manastırı detaylı olarak geziyoruz. Burada Rahiplerin seneler önce kayaları oyarak yaptıkları manastır içindeki yaşamlarına tanık oluyor ve manastırı detaylı olarak geziyoruz. Ardından Kalambaka şehir merkezinde vereceğimiz yemek molasınını takiben Selanike devam ediyoruz Selanike varışımızın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.Dileyen misafirler rehberimizin düzenlediği Meşhur Yunan Taverna turuna katılabilirler. .
METEORA & KALAMBAKA & MANASTIR TURU 25 €
SELANİK TAVERNA TURU 45 €

5. Gün SELANİK - KAVALA - İSTANBUL

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Selaniki tepeden görebilecek olduğumuz Selanik Kalesini ziyaret ederek baslıyoruz ve şehir gezisi kapsamında MS.303 yılında Roma Döneminde Paganizm anlayışı dışında bütün inanışlar yasak olduğundan,şehrin insanlarını Hrıstiyanlığı kabul etmeye davet eden ve bu nedenle İmparator Gallerius tarafından aslanlara atılarak katledilip ilk Hıristiyanlarca aziz ilan edilen Saint Dimitros adına Makedonik Mimari tarzda inşa edilmiş aynı adlı Saint Dimitros Kilisesine gidiyoruz. Dimitros’un Aziz /Saint ilan edilmesinin bir nedeni de,edildiği tarih ile Selanik’in Türklerden alınışı aynı tarihe denk gelmesidir.Mezarının da bulunduğu kiliseyi görüp fotoğraf çektikten sonra aynı cadde üzerinde bulunan Konsolosluğumuzun arka tarafında bulunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi gezip fotoğraf çekiyoruz. Osmanlı yapısı eski bir hamamı dışarıdan gördükten sonra bir Medreseyi görüp dışarıdan resim çekiyoruz.Kısa süreli hediyelik molası sonrası aracımıza biniyoruz.Rotondo,BeyHamamı,Galerius,Aristottle ve Vardar Meydanı gezileri sonrası İzmir ’e benzeyen Kordon’a gidiyoruz.Kordon Boyunu görerek yine bir Osmanlı yapısı olan Beyaz Kule’yigörüyoruz,Büyük İskender Heykeli ,Aristotle ve Venizelos Meydanları gezileri sonrasıKavala’ya doğru hareket ediyoruz.Kavalaya varışımızın ardından Liman, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmareti,Su Kemerleri ve Pargalı İbrahim Paşa tarafından yaptırtılan Camiyi görüp Limandaki restorantlarda verecek olduğumuz serbest yemek molası sonrasında öğleden sonra Kavaladan çıkış yaparak,yolumuz üzerindeki Kurabiye imalethanelerinden alacak olduğumuz kurabiyeler den sonra Yunanistan Kipi Sınır kapısına geliyoruz. Sınır Kapısında olup,pasaport gümrük ve freeshop alış verişlerinden sonra Meriç Nehri üzerinden geçerek aynı gümrük ve pasaport işlemlerini İpsala Türk Sınır Kapısında da yaparak Türkiye ye giriş yapıyoruz.İpsala,Keşan,Malkara yolunu takip ederek Tekirdağ da verecek olduğumuz akşam yemeği(Tekirdağ Köftesi) molasından sonra İstanbula hareket ederek sizleri tur başlangıcında almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu bitiriyoruz.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Selanik, Atina, Kavala

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Lux otobüsler İle Ulaşım
• Klimalı otobüsler İle Şehirlerarası Tüm Transferler
• Panoramik Şehir Turları
• Belirtilen otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
• Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize Ücreti ve Hizmet Bedeli :120.-EUR
• Kaza ve Sağlık Sigortası :15.-EUR
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.