Dubrovnik Saraybosna Mostar Turu 19 Mayıs Özel

3 Gece 4 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
449,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
16 Mayıs 2014
Görülecek Yerler
Türk Havayolları ile!
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul - Saraybosna - Mostar - Dubrovnik

Atatürk Havalimanı Dış hatlar gidiş terminalinde ANI’tur Kontuarında saat 04:45’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile saat 07:05’de Saraybosna’ya İstanbul aktarmalı uçuş. Saat 13:25’de Saraybosna’ya varış. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, varışımızla beraber ilk olarak Mostar turumuzu gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız turumuzun en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Gezi sonrası Hırvatistan’ın tatil cenneti Dubrovnik’e hareket. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun ardından serbest zaman ve konaklama yapacağımız otelimize geçiş, oda dağılımı, yerleşme ve geceleme otelimizde.

2. Gün Dubrovnik

Sabah Kahvaltı sonrası tam günlük Karadağ Turu. Dünya'nın Kosova ile birlikte en genç iki devletinden biri olan Karadağ'a geçtikten sonra Avrupa Jet Sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezinin nefes kesen manzarası eşliğinde kısa bir yolculuğun ardından, ilk durağımız, muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva'nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan'ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir cafe'de mola. Karadağ'da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor... Burada Stari Grad'da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme ve Akşam yemeği Dubrovnik'te otelimizde.
Karadağ Turu: 60.-Eur

3. Gün Dubrovnik - Poçitel - Saraybosna

Uyandırma , kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Doljani hudut kapısından geçtikten sonra Bosna Hersek'in deniz kıyısında olan Neum sehrinden ve 22 kilometrelik denize tek çıkışı olan sahil şeridini geçeceğiz 16. yüzyıldan kalma Osmanlı mimari eserlerinin görülebileceği Müze şehir Poçitel’i ziyaret ediyoruz ve burada mola vererek bu güzel köyün içinde dolaşıyoruz. Kale ve caminin görülmesinden sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Saraybosna’ya gelişimizin ardından panoramik Saraybosna turumuza başlıyoruz. Saat Kulesi,Katolik katedrali,Ortodoks kiliseleri ve Musevi sinagogu, savaş sırasında toplu mezarlığa çevrilen Koşevo Stadyumu, Sırplar tarafından tahrip edilen Ulusal Kütüphane, dört yıl boyunca süren Müslüman-Sırp savaşında üç yanı kuşatılan Saraybosna'nın dış dünyayla yegane bağlantısı olan 1800 metrelik Tünel, Aliya İzetbegoviç'in içinde yattığı şehitliği,Fatih Sultan Mehmet'in şehre girdiği kapı ve su içtiği çeşme ve adına hediye olarak yapılan Fatih Cami, Birinci dünya savaşının çıktığı Latin( Hünkar ) köprüsü,Osmanlı kalesi Beyaz Tabya,Osmanlı döneminden beri eğitim vermekte olan Kurşunlu Medresesi,Avrupa nın en güzel çarşılarından biri olan Baş çarşı, görülecek yerler arasındadır ve otele yerleşme. Dileyen misafirlerimiz EXTRA olarak Boşnak gecesine katilabilirler (canli muzik ve yemek). Geceleme otelde.
Boşnak Gecesi (Yemekli) : 45.-Eur

4. Gün Saraybosna - İstanbul

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz EXTRA düzenlenecek olan SAVAS TÜNELİ (20 €) turuna katılabilirler. Dört yıl boyunca süren Sırp kuşatması savaşında üç yanı kuşatılan Saraybosna'nın dış dünyayla yegane bağlantısı olan 800 metrelik Tüneli). Turun bitimi ile birlikte havalimanına transfer. Havalimanına varışımızla beraber bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarına tarifeli uçuş ile saat 20:35'de İstanbul Atatürk havalimanına hareket. Saat 23:30'da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki Anı tur seyahatinizde tekrar görüşmek üzere…

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Saraybosna, Mostar, Dubrovnik

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• İstanbul Atatürk HL – Saraybosna - İstanbul Atatürk HL Arası Türk Havayolları ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
• Alan-Otel-Alan Transferleri
• Klimalı otobüsler İle Şehirlerarası Tüm Transferler
• Panoramik Şehir Turları
• Belirtilen otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
• Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
• Havalimanı vergisi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize Ücreti ve Hizmet Bedeli :85.-EUR
• Kaza ve Sağlık Sigortası :15.-EUR
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
• Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
• Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.