Büyük Fas Turu

7 Gece 8 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
799,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
11 Eylül Hareket
Görülecek Yerler
FAS KRALİYET HAVAYOLLARI İLE 7 GECE BAŞTAN BAŞA FAS TURU, ÇÖL TURU DAHİL!
1. TUR PROGRAMI

1. Gün ISTANBUL / KAZABLANKA

Atatürk Havalimani Dış Hatlar Terminali Fas Kraliyet Havayolları kontuarı önünde saat 16.00 'da buluşma ve Fas Kraliyet Havayolları ile saat 18. 25 'de Casablanca'ya uçuş. Saat 21.35 de varışa istinaden alanda bizleri bekleyen araçlarımız ile Kazablanka!ya hareket.Varışı takiben otelimize yerleşme

2. Gün KAZABLANKA - RABAT-MEKNES-FES (300 km)

Sabah kahvaltısının ardından Kazablanka şehir turu.Şehir turu esnasında II.Hasan camii, Cornich bölgesi, V.Muhammed meydanı ve Birleşmiş Milletler meydanı görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası başkent Rabat’a hareket. 1 saat sürecek yolculuk sonrasında Rabat’a varış. 12. yüzyıl'da Endülüs'e yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat, daha sonra bir süre gerilemiş, Fransız işgalinden sonra koruma bölgesinin merkezi yapılınca, hızla gelişmiştir. Fas‘ın kuzeybatı kıyısında Bou Regreg Irmağının okyanus’a döküldüğü yerde bulunan ve Fas'ın idari başkenti olan Rabat'ta ; Kraliyet Sarayı, Kasbah Oudaia Kalesi, V. Muhammet Mozolesi, görülecek yerler arasındadır.Turumuz sonrası Meknes e hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolun ardından Meknes'e varış ve şehir turu.Meknes şehir turumuzda Fas'ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour ile Molla Ismail Türbesi, gezileri yapılacaktır.Şehir turu sonrası Fes'e hareket. 1 saatlik yolun sonunda Fes e varış.Otelimize yerleşme.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. Gün FES

Sabah kahvaltısının ardından günümüz Fes Şehri gezisine ayrılmıştır. Şehir turunda Attarine Medresesi, Eski Karaounie üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, bakır ve süs eşyalarının yapıldığı zanaatkârlar çarşısı gezilecek ardından medinada yenilecek öğle yemeği için serbest zaman. Yemeğin ardından Fas'ın en ünlü çarşısına gidilecektir. Deri süs eşyaları ve Fas'a özel takıların satıldığı çarşı ziyaretinin ardından ortaçağda Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek panoramik Medina (Eski Şehir) turu yapılacaktır. Otele dönüş ve aksam yemeği.

4. Gün FES –ERFOUD (410 km)

Sabah kahvaltı sonrası 7 saat sürecek yolcuğumuz için erkenden yola çıkıyoruz.Azrou kasabasında bereberilerin yaptıkları kerpiç evleri ve ağaç oyma sanatlarını görerek yolumuz devam ediyoruz.Öğle yemeğimiz Midelt de.Atlas dağlarının muhteşem manzaraları eşliğinde yapacağımız bu zevkli yolculuk Erfouda da son buluyor.Otelimize yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün ERFOUD (SAHRA ÇÖLÜ) - DADES - OURZAZATE

Sabah kahvaltı öncesi güneşin doğuşunu izlemek üzere erken saatlerde 4x4 araçlarla çöle hareket ediliyor. Merzouga kum tepeleri arasında güneşin doğuşunu seyrederek Berberilerin çadırında dileyen yolcularımızla sabah çayları içiliyor. Çöl gezisi sonrası otelimize dönerek kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası Quarzazate'ye doğru yola çıkıyoruz. Atlas dağlarının eteğinden yapacağımız yolculuk palmiye ağacı ormanları ile süslü Draa vadisi takiben devam ediyor. Yol üzerinde Muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Gorges Du Todra vadisini ziyaret ediyoruz.Yolculuk sonrası Quarzazate varış. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

6. Gün OURZAZATE- MARRAKESH

Sabah kahvaltı sonrası unesco nun koruması altındaki Ourzazatta bulunan kasbahı ve dünya ünlü flimlerin çekildiği flim platolarını ziyaret edeğiz.Şehir turumuz sonrası 13.yy dan kalma AIT BENHADDOU kasabasını ziyaret ediyoruz. Bir çok filme platform olmuş bu ilginç kasbahı uzaktan fotografladıktan sonra Marakesh e devam ediyoruz.Atlas dağlarını tırmanarak gerçekleştirdiğimiz bu yolculukta 2660 mt de bulunan Tic n Tichka tepesinde mola vererek insanı büyüleyen manzarayı seyredeceğiz.Yolculuğumuz sonrası Marakesh e varış.Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda Ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Öğle yemeğinin için serbest zaman. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Cima Elfna Meydanı: Afrika'daki en hareketli şehir meydanı. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen; maraksilerin buluşma alanı vakit geçirilecek yerler arasındadır. Otele dönüş. Akşam yemeği. Dileyen misafirler için yemekli extra Chez Ali şov programı (55 Euro)

7. Gün MARRAKESH (ESSAOURİA)

Sabah kahvaltı sonrası Dileyen misafirlerimiz için extra Essaouria turu.(55 €) Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas in en romantik mekanidir. Bizlere birazda eski Bodrumu hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi birçok sanatçiya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limani olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nufusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden olusan medinası donem şehirciliği icin bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararasi dalga sorfu yarişmalarina ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarşı, liman gibi onemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği ve alis verisler için limanda serbest zaman ve Marrakeş’e dönüş Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

8. Gün MARRAKESH- CASABLANCA-İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası Otelimizden hareket ile Casablanka Havalimanına hareket.3 saatlik yolculuk sonrası.Casablanka Havalimanı na varış.Bagaj,bilet ve gümrük işlemleri sonrasında 14.35 de Fas Kraliyet Havayolları uçağı ile İstanbul’a hareket.21.20 de İstanbul’a varış.Turumuzun sonu.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Marrakech, Casablanca, Fez, Rabat, Erfoud, Dades

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Fas Kraliyet Hava Yolları tarifeli seferi ile Istanbul-Casablanca Fas Kraliyet Hava Yoları ile Casablanca-Istanbul uçuslar
 • Belirtilen otellerde Yarım Pansiyon Konaklamalı
 • Programda adi geçen tüm transfer ve transportlar
 • Türkçe ve Yerel rehberlik hizmetleri
 • 4*4 ler ile Çöl Turu
 • Tüm yerel vergiler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kisisel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yurt Disi Cikis Fonu 15 TL
 • Sigorta 15 Euro

İptal ve İade İşlemleri

-

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.