Baştanbaşa Ürdün Turu Sömestre Özel

5 Gece 7 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
749,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
30 Ocak 2015
Görülecek Yerler
Tüm turlar ve 5 akşam yemeği dahil - Thy ile Özel Tur
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Anı Tur kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla buluşma ve check-in işlemlerinin ardından uçağımızın saatini bekliyoruz.

2. Gün Akabe

Türk Hava Yolları’nın TK 818 sayılı seferi 00:30’da Akabe’ye hareket. Yaklaşık 2 saat 30 dakika keyifli sürecek bir yolculuğun ardından yerel saatle 03:00’de Akabe’ye varış ve havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımız ile Akabe’nin kuzey doğusunda bulunan muhteşem muhteşem bir çöl olan Rum Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı Devleti ile yapılan savaşta T.W Lawrence ve Sherif Hussein’in izledikleri güzergah üzerinde bulunan Wadi Rum; geniş vadisi, engebeli dönemeçleri ve kumla kaplı tepeleriyle Lawrance of Arabia filmine de doğal olarak en uygun zemini oluşturmuştur. Rum Vadisi’ne varışımızı takiben sabah kahvaltımızı alıyoruz. 4x4 jeeplerimizle yapacağımız 2 saatlik çöl turunda büyüleyici manzarayı yakından tanıyabilecek ve bedevi çadırında çayımızı içecek ve çölün yerlileriyle tanışma imkanına sahip olacağız. Bu benzersiz gezinin ardından modern zamanların dünya harikalarından biri olarak kabul edilen ve Ürdün’ün hiç şüphesiz ki en önemli turistik cazibesi haline gelen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan bir Nebati şehri olan Petra’ya doğru hareket ediyoruz. Zamanında bir kale şehir olan Petra sarp kayalıklardan oluşan ve ulaşılması neredeyse imkansız olan bir noktaya kayaların oyulmasıyla oluşturulmuştur. Kuzey Arabistan’ın Semitik kabileleri tarafından M.Ö. 800 yıllarında kullanılmaya başlanan şehir en parlak dönemini Romalılar’ın yerleştiği 2. yüzyılda yaşamıştır. Petra’da olumlu anlamda kademeli olarak yerleşim ve gelişim olmasına karşın, şehrin önemi sevkiyatların kervanlarla yapılmasıyla birlikte giderek azalmaya başlamıştır. 1812 yılında İsviçreli bir gezgin tarafından keşfedilene kadar da unutulup gitmiştir. Dar ve derin bir geçidin ardında güçlendirilmiş bir yer olan ve tarih kitaplarında pek fazla yer alamamış bu esrarengiz şehir tüm gizemi ve estetiği ile ziyaretçilerini beklemektedir. Birkaç saatlik bir ziyaret bile Petra’nın insan eliyle yapılmış muhteşem estetiğini taktir etmeye yeter. Petra ziyaretinden sonra otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Petra’daki otelimizde.

3. Gün Ölü Deniz

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ölü Deniz’e doğru hareket ediyoruz ve 1 gece konaklayacağımız otelimize varıyoruz. Varışı takiben serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Ölü Deniz’deki otelimizde.

4. Gün Amman – Petra

Sabah otelimizde kahvaltı ve öğlene kadar keyif için zamanımız olacak. Daha sonra Hz.Musa’nın Vadedilmiş Topraklar’ı izlediği Nebo Dağı’na doğru ilerliyoruz. Filistin’in nefes kesici manzarasını gördükten sonra, Amman’ın 20 km güneyinde konumlanmış olan ve Kral Yolu’nun üzerinde bulunan mozaiklerle bezenmiş Madaba şehrini ziyaret ediyoruz. Bizans mozaiklerinin hem sivil hem de devlet binalarında bolca kullanıldığı şehrin en ünlü ve göze çarpan mozaikleri bir Rum-Ortodoks Kilisesi olan St.George’da bulunmaktadır. Kutsal toprakların bir haritası olan moziklerde Kudüs’ün geniş ve kolayca fark edilen bir tasviri yapılmıştır. Gezinin ardından Ürdün’ün başkenti Amman’a hareket ediyoruz ve varışımızı takiben panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Önceleri Umman Krallığı’nın (Ammon Kingdom) en önemli şehri Rabbath-Ammon olarak ve daha sonra da Philadelphia olarak anılan Ürdün’ün modern başkenti Amman, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış durumdadır. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehri gezdikten sonra otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Amman’daki otelimizde.

5. Gün Petra – Rum Vadisi

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla Ortadoğunun en iyi korunmuş antik Roma şehri olan Jerash Antik şehirne varıyoruz. Tarihi 6 bin 500 sene öncesine dayanan Jerash’da görülecek yerler arasında kolonlu cadde, tiyatro, Kilise, Roma köprüsü, Artemis Tapınağı, bulunmaktadır. Gezimizin ardından Akabe’ye doğru hareket ediyoruz. Otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Akabe’de otelimizde.

6. Gün Rum Vadisi - Akabe

Sabah otelde alacağımız kahvaltının serbest zaman, dinlenme. Akşam yemeğini otelimizde alacağız. Gece yarısı kalkacak ucuşumuza kadar serbest zaman. Alışveriş, gezme ve dinlenme imkânı

7. Gün Akabe - İstanbul

Uçuşumuz için rehberimizin belirleyeceği transfer saatinde otelin lobisinde buluşma ve Akabe Havalimanı’na transfer. 03:55’de THY’nın TK 819 sefer sayılı direkt uçuşuyla İstanbul’a hareket ve 06:25’de İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Akabe, Kerak, Madaba, Nebo, Amman, Petra

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Alan – otel – alan transferleri
 • 4 yıldızlı otellerde Akabe’de 2 gece, Ölüdeniz’de 1 gece, Amman’da 1 gece ve Petra’da 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Rum Vadisi gezisi ve 4x4 jeepler ile safari turu
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Jerash Antik Şehir gezisi
 • Mabada gezisi
 • Nebo Dağı gezisi
 • Petra Antik Kenti gezisi ve girişleri
 • Petra’da 800 metre at sürüşü
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri girişleri
 • Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk )
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı pulu: 15.-TL
 • Seyahat sigortası: 15.-Euro(65yaşa kadar, 65yaş üzeri 30.-Euro)
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

DEVLETİN ADI: Haşimi Ürdün Emirliği
BAŞŞEHRİ: Amman
YÜZÖLÇÜMÜ: 88.947 km2
NÜFUSU: 3.700.000
RESMİ DİLİ: Arapça
DİNİ: İslam
PARA BİRİMİ: Dinar
İklim / Hava Durumu: Ürdün’de Akdeniz iklimine benzer bir iklim hüküm sürer. Kışlar yağışlı ve serindir. Bilhassa yüksek yerler alçaklara göre daha soğuktur. Diğer mevsimlerde ise alçaklara göre daha aşırı bir sıcaklık ve kuraklık görülür. Ürdün Vadisinde sıcaklıklar yazın 49°C’ye kadar yükselir. Vadinin doğu tarafındaki ovalarda yıllık yağış ortalaması 200 mm civarındadır. Ülkenin batı kısmında yağış miktarı yılda 380 ila 640 mm arasındadır. Lut Gölü yakınlarında yağış oldukça az olup, yılda 127 mm civarındadır.

Rezervasyon ön ödeme tutarı: Bu rezervasyonun alınabilmesi için gereken minimum ödeme tutarı %30’dur. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır.
Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.
Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin yurtdışına geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.