Baştanbaşa Ürdün Turu

7 Gece 8 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
599,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
16,23 Eylül Hareket
Görülecek Yerler
Air Jordanian Havayolları ile | 4* VE 5* OTELLER
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İstanbul- Amman

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 12.00’da buluşma. Ürdün Kraliyet Havayolları ile saat 14.25’de Amman’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Saat 16.40’da Amman' a varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Önceleri Umman Krallığı’nın (Ammon Kingdom) en önemli şehri Rabbath-Ammon olarak ve daha sonra da Philadelphia olarak anılan Ürdün’ün modern başkenti Amman, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış durumdadır. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehri gezdikten sonra otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme Amman’daki otelimizde.

2. Gün Amman (Jerash

Sabah kahvaltısının ardından; dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Jerash Turu.
Ekstra Tur: Jerash | 70 Dolar
Yapacağımız ekstra gezimizde göreceğimiz yerler arasında Eski Roma kalıntılarının yer aldığı Jerash yer alıyor. Keyifle yapacağımız gezimizde Roma döneminin en görkemli zamanlarına geri döneceğiz.

3. Gün Amman- Madaba- Nebo Dağı- Ölü Deniz

Sabah kahvaltısı ardından Amman’ a hareket ediyoruz. Ekstra olarak yol üzerinde yapılacak Nebo Dağı ve Madaba Turu. Turumuzdan sonra Ölü Deniz’e varış ve odalarımıza yerleşme denizin tadını çıkarabilmek adına serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
Madaba & Nebo Dağı Turu: 40 USD

4. Gün Ölü Deniz

Sabah kahvaltısının ardından Ölü Deniz’in tadını çıkarabilmek adına serbest zaman. Deniz seviyesinden 420 m. aşağıda olan ve dünyanın 2. en tuzlu suyu olma özelliğini taşıyan Lut Gölü olarak da bilinen Ölü Deniz iyileştirici özelliği ile ünlü çamurun tadını da çıkarabilirsiniz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

5. Gün Ölü Deniz – Petra Antik Kent

Sabah kahvaltısının ardından Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Ardında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan (2 Gün) Petra Antik Kent gezisine katılabilirler. Geceleme Petra’da ki otelimizde.
Ekstra Tur: Petra Antik Kenti | 130 Dolar
Dünya’nın en önemli antik kentlerinden olan Petra; Yunanca taş anlamına gelmektedir. Petra, günümüz Suriye ve Suudi Arabistan toprakları içinde Fırat Nehri’nden Kızıldeniz’e kadar, dönemleri için oldukça geniş bir coğrafyada yaşayan Güney Ürdünlü bir Arap topluluğu olan Nebati halkının şehirlerinden en önemlisidir. “Taş” manasının hakkını vererek vadinin ortasında, saklı yolların ardına, kayaların içine yukarıdan aşağıya doğru oyma yöntemi ile kazıyarak inşa ettikleri, yeni yeni ancak 1800’lü yıllarda keşfettiğimiz bu kayıp kenti keşfederken günümüze geçmişin mistik rüzgarı eşlik edecek.

6. Gün Petra Antik Kent

Sabah kahvaltısı ardından Petra turumuza katılan misafirlerimizle Antik Kenti keşfetmeye devam ediyoruz. Tur bitimi serbest zaman ve geceleme otelimizde

7. Gün Petra- Akabe

Sabah kahvaltımızın ardından Akabe’ye hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yol üzerinde gerçekleşecek Wadi Rum turuna katılabilirler. Tur bitimi Akabe’ye yolumuza devam ediyoruz. Varışımızda Akabe şehir turumuzu yapıyoruz. Geceleme Akebe’de otelimizde.
Extra Tur: Wadi Rum 80 Dolar
Akabe’nin kuzey doğusunda bir çöl olan ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR ve DOĞA MİRASI listesinde yer alan Wadi Rum’da (Arabistanlı Lawrance ve Transformers gibi sinema filmlerinin çekildiği Wadi Rum; sıra dışı coğrafyası sayesinde “Red Planet” isimli filmde Mars yüzeyi olarak da gösterilmiştir). Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan demiryolları da görülecektir. Wadi Rum’da Hz.Salih peygamberin Semud halkının; antik dönem kaya yazılarının da bulunduğu kayalar görülecek, çöl arazisine uygun araçlar ile kızıl kum tepeleri arasında molalar vererek gezeceğiz. 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı Devleti ile yapılan savaşta ünlü Ingiliz casusu T.W Lawrence ve Sherif Hussein’in izlediği güzergah üzerinde bulunan vadi; genişliği engelebi coğrafyası ve kumla kaplı tepeleriyle oldukça ilginizi çekecektir. Büyüleyici manzarası, bedevi çadırları, çöl yaşamı ve çöl yerlileri ile tanışma, görüşme imkanımız olacak

8. Gün Akabe- Amman – İstanbul

Sabah kahvaltısı ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Akabe havalimanına hareket Ürdün Kraliyet Havayolları tarifeli seferi ile saat 08:10’da Amman Havalimanı’na uçuşumuz gerçekleşiyor. Kısa bir beklemenin ardından yine Ürdün Kraliyet Havayolları tarifeli seferi ile saat 11.20'de İstanbul’a uçuyoruz. Saat 13.40’da varışımızın ardından turumuzun ve Anı Tur hizmetlerinin sonu.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Akabe, Amman

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ürdün Kraliyet Havayolları ile İstanbul- Amman/ Akabe-Amman- İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 7 Gece oda- kahvaltı konaklama
 • Ölü Deniz’de otelde alınacak 2 akşam yemeği.
 • Amman- Akabe şehir turları
 • Türkçe rehberlik
 • Şehirlerarası transferler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
 • Ekstra turlar,
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar

İptal ve İade İşlemleri

-

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.