Baltık Başkentleri Turu Ramazan Bayramı Özel

5 Gece 6 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
699,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
25 Temmuz 2014
Görülecek Yerler
Türk Havayolları ile !
1. TUR PROGRAMI

1. Gün 25 Temmuz 2014 İstanbul - Riga - Vilnius

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Anı Tur Kontuarı önünde saat 09:15'de yetkililer ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları Tarifeli seferi ile Saat 11:45'da Riga 'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14:40'de Riga'ya Varışımızın ardından özel aracımız ile Litvanya'nın başkenti Vilnius'a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saat süren yolculuğumuz boyunca iki ülkenin de şehir dışı hayatını, yemyeşil doğasını gözlemliyoruz. Akşam saatlerinde Vilnius'a varıyoruz. Otele yerleştikten sonra serbest zamanımız oluyor.
Arzu eden misafirlerimizle ekstra akşam yemeğimizi almak üzere Belmontas Restaurant'a hareket ediyoruz. Dere kıyısında yemyeşil bir alan üzerine kurulu bu geniş tesiste ağaçların altında serinleyerek, suyun rahatlatıcı sesi eşliğinde günün yorgunluğunu atacağımız keyifli bir akşam yemeği yiyoruz. Akşam yemeğinin ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme Vilnius'ta otelimizde.
Belmontas Restaurant'a Akşam Yemeği : 35.-EUR (kişi başı)

2. Gün 26 Temmuz 2014 Vilnius - Riga

Sabah kahvaltımızın ardından Vilnius şehir turu başlıyor. Vilnius'ta 1200'den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor. Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius şehir turunda Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi'nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatımız oluyor. Ardından Vilnius'un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı'nı da gezerek turumuzu tamamlıyoruz.
Vilnius Şehir Turunun ardından özel aracımız ile Letonya'nın Riga Kentine hareket ediyoruz. Yol üstündeki ilk durağımız, Litvanya sınırlarında yer alan Hill of Crosses olacak. Burası Katolik Litvanya'nın kutsal yerleşim bölgesi. Bu bölgede yaklaşık 50.000 adet birbirinden farklı boylarda Hac bulunduğu tahmin ediliyor. Litvanya'nın en etkileyici yerlerinden biri olan Hill of Crosses'i gezdikten sonra, yolumuza devam ediyoruz. Riga'ya varışa istinaden odalara yerleşiyoruz. Geceleme Otelimizde

3. Gün 27 Temmuz 2014 Riga

Sabah kahvaltımızın ardından. Riga şehir turu başlıyor. 1201 yılında kurulan Riga'nın şehir turunda, Old Town denilen merkezdeki şehrin tarihi dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter's Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından serbest zamanımız oluyor.

Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Sigulda Turu başlıyor. Riga'ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya'nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası'nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri'nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Turumuzun ardından Riga'ya geri dönüyoruz.

Sigulda Turu : 45.-EUR (kişi başı)

4. Gün 28 Temmuz 2014 Riga - Tallinn

Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Estonya'nın başkenti Tallinn'e hareket ediyoruz. Yol üstünde Estonya'nın yazlık kasabası olan Parnu'da mola veriyoruz. Estonya'nın ormanları içinde devam eden yolculuğumuz sonrasında Tallinn'e varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşmenin ardından Tallinn şehir turu başlıyor. En iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO'nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Tepesi'nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi'ne geçiyoruz. Şehir turunun bitiminde serbest zamanımız oluyor
Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Viking Köyü'nde Akşam Yemeği turu başlıyor. Bu turumuzda Vikinglerin yaşam tarzını gözlemleme fırsatı bulup ayrıca ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz. Ardından Viking atmosferinde somon balığı, patates ve salata ile güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme Tallinn'de.
Viking Köyü'nde Akşam Yemeği : 55.-EUR (kişi başı)

5. Gün 29 Temmuz 2014 Tallinn - Helsinki - Tallinn

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen Misafirlerimiz ile Cruise Gemisi ile Finlandiya Turuna Katılıyoruz; Helsinkiye varşımızın ardından Helsinki şehir turumuza başlamış oluyoruz. Turumuzda, Helsinki Katedrali, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı Uspenski Ortodoks Katedrali ve Havis Amanda Heykeli'ni görme imkanı yakalıyoruz. Tur sonrası Tekrar Cruise Gemisi ile Tallinn'e Dönüyoruz; Dönüş yolunda Extra Turumuzu Yemekli satın almış yolcularımız için Açık Büfe akşam yemeği verilecektir;

Finlandiya Turuna Katılmayan yolcularımızdan arzu eden misafirlerimiz için ekstra In Rocca–Al-Mare Turu başlıyor. Avrupa'da sayısı az olan açıkhava müzelerinden In Rocca–Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açıkhava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya'nın geçmişine tanık ediyor. Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalıların yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Bu turda, bir yandan yerel dansları öğrenme fırsatı bulurken, diğer yandan Estonyalıların nasıl ekin biçtiklerini görebileceksiniz. Turumuzun ardından otele geri dönüyoruz.

Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra akşam yemeğimizi Peppersack Restaurant'ta alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme Tallinn'de otelimizde.

Cruise Gemisi ile Finlandiya Turu ( Açık Büfe Yemek Farkı 40.EUR ) : 80.-EUR (kişi başı)
In Rocca–Al-Mare Turu : 50.-EUR (kişi başı)
Peppersack Restaurant'ta Akşam Yemeği : 25.-EUR (kişi başı)

6. Gün 30 Temmuz 2014 Tallinn - Riga - İstanbul

Kahvaltının ardından Rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zamanımız oluyor. Ardından Riga Havaalanı'na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın tarifeli seferi ile saat 15: 40'ta İstanbul'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşun ardından saat 18:35'te İstanbul'a varış ve gezimizin sonu. Daha sonraki seyahatlerinizde buluşmak dileğiyle.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Vilnius, Riga, Tallinn

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul – Riga - İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Alan - otel - alan transferleri
 • Vilnius, Riga ve Tallinn şehirlerinde panoramik şehir turları
 • Vilnius'da 1 Gece, Riga'da 2 gece, Tallinn'de 2 gece Ve Benzeri Otellerde oda & kahvaltı konaklama
 • Tüm seyahat süresince Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve Zorunlu sigorta

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Vize Ücreti: 120 €
*Seyahat Sigortası: 15 €
*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu: 15 TL
**Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimanında açık ise vergi dairesi veznesine yatırılabilir.
*Bahşiş: 5 € (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir)

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

-

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.