23 Nisan Belgrad Turu

3 gece 4 gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
299,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
21 Nisan Hareket
Görülecek Yerler
Air Serbia Havayolları ile
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL- BELGRAD

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 13.30’da Air Serbia Havayolları’nın kontuarindan check in işlemlerinin ardından Air Serbia Havayolları’nın JU 553 sefer sayılı uçuşu ile 16.30’da Belgrad’a hareket ve yaklaşık 01.40 dakika süren uçuşumuzun ardından Sırbistan yerel saatiyle 17.10’da Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’na varış. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından transfer aracımızla panoromik Belgrad şehir turumuza başlıyoruz..Panoromik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında,Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi,Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray,Yeni Saray ve meclis binası,Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, saat kapı ve müzesi, İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi; Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III..Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten sonra turumuzu bitiriyoruz. Otelimize yerleşme. Serbest zaman. Geceleme otelinizde

2. Gün BELGRAD - NOVİ SAD & KARLOFÇA /BALKAN GECESİ

Otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile extra düzenlenecek olan Novi Sad Karlofça turuna katılabilirler. Rehberinizin belirttiği saatte otel resepsiyonunda buluşma ve hareket ile, İlk olarak Belgrad’ın doğal güzelliğine şahit olacağınız 1 saatlik seyahatimizin ardından Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına ulaşıyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Şarap mahzeninde Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından tadıyoruz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti'nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi'dir. Muhteşem nehir manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüş turumuzun ardından Novi Sad şehir merkezine gidiyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada vereceğimiz serbest zamanda bu tarihi şehri gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.( extra 50€). Belgrad’a hareket ve otele varışın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için rehberinizin extra düzenleyeceği Belgrad’ın Bohem köşesi Skadarlija’da geleneksel Balkan mutfağının sunulduğu 5*Restoran’da, canlı müzik eşliğinde yemekli keyifli bir Belgrad gecesi yaşayacağız.( extra 45€) Gecenin bitiminde otele transfer ve geceleme otelinizde.

3. Gün BELGRAD - ZEMUN & TİTO ANITI / AVALA KULESİ

Otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberinizin extra düzenleyeceği Avala-Zemun-Tito’nun Anıtı turuna katılabilirler. Mimar Ugljesa Bugonoviç ve Slobadan Janjiç tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi’ne gidiyoruz. 203 m yüksekliğinde eşkenar tabanlı ve üçgen şekli ile inşa edilen kule ‘’Sırp Tripodu’’ da denmektedir. Dünya üzerinde bu prensip ile inşa edilmiş olan birkaç kuleden birisidir. Avala Kulesi gezimizin bitiminde, Belgrad şehir merkezine yaklaşık 7 km. uzaklığında Eski Osmanlı hakimiyetinde şehir olan Zemun, Çukoviş, Kalvorija ve Gardoş yokuşlarından nehire kadar uzanan kasabada, Osmanlı’dan kalan mimarisi, dar ve salaş sokakları, gece ışıl ışıl restoran ve etnik meyhaneleriyle ünlü olan Zemun’da Milenium Kulesi ve Gardoş bölgesini gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman ve ardından 13 ocak 1953’te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen Sosyalist Yugoslavya Cumhuriyetinin kurucusu ve 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında yaşama veda eden ve tüm eski Yugoslavya halkının gönlüne taht kuran, Anadolu halkının daimi dostu lider Josep Bronz Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz Tur bitimi ile otelimize transfer.(extra 40 €).Geceleme otelinizde.

4. Gün BELGRAD –İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılması ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberiniz tarafından belirtilen saatte Nikola Tesla Havalimanı’na transfer. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Air Serbia Havayollarının JU552 sefer sayılı uçuşu ile 12.20’de Atatürk Havalimanı’na hareket. Yaklaşık 1.40 dakika uçuşun ardından 14.55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Belgrad

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Air Serbia Havayolları ile İst-Belgrad-İst ekonomi sınıfı bilet
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Belirtilen otel kategorisinde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen şehir turu ve Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Şehir vergisi gecelik
 • Ekstra düzenlenecek olan geziler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze girişleri

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

 • Güler yüzlü karşılama
 • Farklı ve kendine özgü çözümler
 • Saha deneyimi yüksektir
 • Eğitimli ve sertifikalı personel
 • Güçlü çözüm ortakları vardır
 • Müşterileri her an bilgilendirme
 • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.