19 Mayıs Dubrovnik Turu

3 Gece 4 Gün
İstanbul Çıkışlı Tur
Uçak İle Ulaşım
349,00 € den başlayan fiyatlar


Hareket Zamanı
19 Mayıs 2016
Görülecek Yerler
Özel Havayolları İle
1. TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL - DUBROVNİK

Gezimiz Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali; ANI TUR kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla buluşmamızla başlıyor… Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından Özel Hava Yolları ile Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Varış ve alanda bekleyen özel otobüsümüzle panoramik Dubrovnik şehir turunun ardından otele transfer. Ardından serbest zaman. Geceleme otelinizde.

2. Gün DUBROVNİK

Sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, extra olarak düzenlenecek Cavtat turumuza katılabilirler. Yarım gün sürecek olan bu turumuzda Dubrovnik Limanının hemen yanında başlayan adaları ziyaret ettikten sonra Cavtat’a hareket ediyoruz. Ortaçağdan kalma bu büyülü kenti gezdikten sonra yaklaşık bir saat sürecek ve Adriyatik’in en güzel manzaralarını göreceğimiz tekne turuna katılıyoruz. Tur bitimi otele dönüş ve serbest zaman.
Cavtat Turu : Yetişkin 35 Euro / 02-12 Yaş Çocuk 15 Euro

3. Gün DUBROVNİK

Sabah kahvaltısı sonrası tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizin katılımıyla extra olarak yapılacak turumuzda otellerimizden hareketle Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Bosna-Hersek sınır geçişimizi takiben ilk olarak Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki Poçitel'i ziyaret ediyoruz. Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada verilecek çay ve kahve molasından sonra Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Turumuzun ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve Dubrovnik'e doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından otelimize transfer.
Poçitel – Mostar Turu (öğle yemekli) : Yetişkin 65 Euro / 02-12 Yaş Çocuk 25 Euro

4. Gün DUBROVNİK – İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve uçuş saatine bağlı olarak havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından yine özel havayolu ile İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından varış. Turumuzun sonu.

2. TUR DETAYLARI

Tur Güzergahında Bulunan Şehirler

Dubrovnik

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Özel HY ile İstanbul – Dubrovnik - İstanbul gidiş-dönüş uçak bileti
• Alan – otel – alan arası transferler
• Seçilen kategoride 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar
• Dubrovnik panoramik şehir turları
• Profesyonel Anı Tur Türkçe Rehberlik Hizmeti
• Havalimanı vergisi ve Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 15.-TL
• Vize Ücreti (İstanbul başvuruları için) : 120.-Eur
• Vize Ücreti (İzmir ve Ankara başv. için) : 135.-Eur
• Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) : 15.-Eur
• Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası) :30 -Eur

İptal ve İade İşlemleri

İptal Güvence Paket Ücreti
• Paket tur ücreti 25 €
İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez. İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade ANI TUR tarafından o şekilde yapılır.

3. ÖNEMLİ BİLGİLER

GENEL BİLGİLENDİRME
Genel: Adriyatik’in en güzel kentlerinden biri olan Dubrovnik özellikle ılıman iklimi, her mevsim aynı imkanları sunabilmesi ve kaliteli otelleri ile son yıllarda Hırvatistan’ın en gözde yerlerinden biri haline gelmiştir. Ayrıca liman bölgesini, büyük yolcu gemilerinin de uğrak hale getirmesi bölge turizmin gelişmesinde çok büyük rol oynamaktadır.
İklim / Hava Durumu: Dubrovnik genelde ılıman bir iklime sahiptir,en çok yağış aldığı aylar Kasım ve Aralık’tır. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklık 40 dereceyi aşmaktadır. Bu seyahatiniz sırasında küçük de olsa bir şemsiyeyi yanınızda bulundurmanız önerilir.
Saat farkı : -1 saat ( Türkiye saatinden 1 saat geridedir)

Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.

Rezervasyon ön ödeme tutarı: Bu rezervasyonun alınabilmesi için gereken minimum ödeme tutarı %30’dur. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır.

Vize bilgilendirme: Schengen vizesi için gerekli evrak listesini http://www.anitur.com.tr/vize/schengen-vizesi adresinden temin ederek tur hareket tarihinden en az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir.

Vizenin acente tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.
Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.
Vize departman iletişim adresi: Cumhuriyet cad.no.183 Harbiye /İstanbul/ANITUR
Vize departman sorumlusu: vize@anitur.com.tr

Oteller: Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

Sigorta Bilgilendirme:

Zorunlu Sigorta: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.

Tur'a ait otel bulunamadı.

Uygun tur programı bulunamadı. Lütfen güncel tur tarihlerini sorunuz.

Diğer Turları

Hakkımızda İges Turizm Hakkında

Yurtiçi - Yurtdışı En Uygun Uçak Biletleri, Geziler, Butik tarzı tatil organizasyonları, yurtiçi taksitli otel satışları, yurtdışı otel rezervasyonları, tecrübeli kadromuz tarafından en ekonomik şekilde organize edilmektedir.

Ayrıca özel şirket, kurum ve kuruluşlar, dernekler, okullar kulüpler gibi toplulukların yurtiçi ve yurtdışı gezi organizasyonlarını da gerçekleştirmekteyiz.

  • Güler yüzlü karşılama
  • Farklı ve kendine özgü çözümler
  • Saha deneyimi yüksektir
  • Eğitimli ve sertifikalı personel
  • Güçlü çözüm ortakları vardır
  • Müşterileri her an bilgilendirme
  • Birinci sınıf müşteri hizmeti ve tatmini
Neden Biz ?
Nasıl Ulaşabilirsiniz ?
Çağrı Merkezi
0850 224 41 44
İletişim bilgilerinizi bırakarak, müşteri temsilcimizin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Not Bırakın Arayalım
Copyright © 2015 İGES Turizm San. Tic Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.